ZagrajmyW na LetsPlej.pl

Pełna wersja: Zagrajpedia - LetsPlej.pl Wiki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witajcie!

W kooperacji z tutejszą administracją postanowiliśmy zrobić ultymatywny poradnik dotyczący wszelkich aspektów nagrywania Zagrajmy. Ochrzciłem go mianem:

Zagrajpedia

Jest to nasze własne wiki, gdzie każdy może się podzielić swoją wiedzą na temat Zagrajmy. Jako że jestem autorem czegoś podobnego, przeniosłem stary tekst w nowe miejsce i dodałem sporo treści - obecna forma jest widoczna na stronie.

Współtworzenie

Nadal wiele działów ma jedynie zalążki, a część jest w ogóle jeszcze nie ruszona. Jako że jest to wiki, mam szczerą nadzieję, że przynajmniej część z Was postanowi coś dodać od siebie. Każda taka edycja będzie sprawdzana przez redaktorów (obecnie jedynie mnie), więc nie ma obaw, że ktoś coś zniszczy lub napisze bzdury ;]

Rozwój

Czego obecnie brakuje w tym wiki? Jak widać po wejściu na główną stronę - najbardziej brakuje opisów programów, rzetelnego wypisania ich wad i zalet oraz testów porównawczych do innych programów.

Ponadto brakuje jako takich poradników wykonywania różnych czynności w programach, systemie etc. Jeśli ktoś z Was chciałby taki poradnik napisać, niech się nie krępuje ;]

Wzorce

Oto wzorce jak należy robić pewne rzeczy: Zawsze można zajrzeć do źródła poprzez naciśnięcie [Edycja] ;]

Dyskusja

Jeśli nie chce Wam się jakoś ładnie pisać, a chcecie jedynie zasugerować coś - na każdej stronie jest na górze zakładka [Dyskusja] - można tam pisać. Tak samo w wypadku gdy nie wiecie jak stworzyć nową stronę - na zakładce [Dyskusja] możecie napisać co byście chcieli i zostanie to wprowadzone.

Być może powstanie na tym forum także dział "Zagrajpedia", gdzie będzie można toczyć dyskusje na temat nowych i obecnych artykułów w bardziej znanej wszystkim formie. Co o tym myślicie?

Licencja

Warto zauważyć, że wszystko w wiki jest na licencji CC BY-NC 3.0, więc każdy może wziąć jej fragment i użyć gdzie indziej w celach niekomercyjnych - jedynie musi zaznaczyć, że fragment pochodzi z tego wiki i podać adres. Nie ma tu miejsca na pisanie swoich nicków przy treści, czy też bardzo popularnego tutaj:
Cytat:Poradnik w całości stworzony przez użytkownika xxxx. Proszę o nie wykorzystywanie go (...).
Piszemy by pomóc innym, nie by chwalić się autorstwem.

Linki
Good one, rep. Keep updating it!
Dużo można się tam dowiedzieć, ale czegoś tam brakuje, daję repa i za chwilę się rejestruję :)
(05-01-2012, 15:41)TheGramTV napisał(a): [ -> ]czegoś tam brakuje, (...) za chwilę się rejestruję :)

Nie mogę się doczekać! ;]
Ok, jestem już na tej stronie
Bardzo dobry pomysł z tym Wiki, wszystkie informacje ładnie poukładane, spis dobry, szkoda tylko, że większość artykułów jest pusta, ale rozumiem, że strona dopiero wystartowała, więc nie mam w tym kierunku zastrzeżeń. Good Work!
Brakuje mi jednego - przed wrzuceniem koniecznie, by przeczytał to moderator/administrator :)
(06-01-2012, 17:16)szax800 napisał(a): [ -> ]Brakuje mi jednego - przed wrzuceniem koniecznie, by przeczytał to moderator/administrator :)

Co myślicie o specjalnym dziale "Wiki" na forum, gdzie można by komentować każdy wpis, inaczej by było gdyby "Dyskusja" była na forum. Po pierwsze od razu widać że ktoś dodał opinię na temat wpisu, na wiki trzeba przetrząsać wszystkie wpisy. Po drugie mało kto by w ogóle przeglądał zakładkę "Dyskusja".

Wtedy też wpisy byłyby dodawane przez admina wiki.
W sumie racja, albo założyć shoutbox na Zagrajpedia
(06-01-2012, 17:16)szax800 napisał(a): [ -> ]Brakuje mi jednego - przed wrzuceniem koniecznie, by przeczytał to moderator/administrator :)

Wedle mojej wiedzy tak miało to działać, ale jak widać tak nie jest ;> Trzeba to naprawić.

Twój wpis jest okay, tylko trzeba go lekko przeredagować - siłą rzeczy by przeszedł, ale na przyszłość trzeba ten system zmienić ;]
Stron: 1 2