ZagrajmyW na LetsPlej.pl

Pełna wersja: Jak nagrywać bez konieczności renderingu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć,
dzisiaj pokażę Wam jak skrócić czas produkcji filmu do samego jego nagrania i uploadu filmu. Jak wiecie na pewno wszyscy rendering troszeczkę czasu zajmuje i każdy zawsze marzył, żeby go skrócić. Ostatnio wielu youtuberów m.in. Tivolt czy Rock mówiło, że obecnie nagrywają bez obróbki i renderowania filmu.

W pierwszej części zajmuję się metodą dla posiadaczy kart NVIDIA, wkrótce poradnik dla posiadaczy kart AMD/NVIDIA i procesorów Intel ze zintegrowaną grafiką Intel HD Graphics 2000 lub lepszą.

Co jest wymagane (cz1):
- Karta NVIDIA z serii 600 lub wyższej
- Najnowsze sterowniki + GeForce Expierience
- Mirillis Action!
- Reaper v4 (jeśli nie chcecie kupować możecie znaleźć w google ale żeby nie było że zachęcam do piractwa)

FAQ:
- Czy jakość video jest dobra?
Oczywiście, mówimy o nagrywaniu 1080p/60fps | 1080p/30fps | 720p/60fps | 720p/30fps
- Co z jakością audio?
Program Reaper zadba o jakość audio na żywo - wszystko w poradniku
- Jak z bitrate i wagą pliku?
Można ją kontrolować zależnie od waszego uploadu :) - wszystko w poradniku

ZAPRASZAM DO OGLĄDANIA :)0 renderingu = 0 edytowania filmu, więc na cholerę... Chyba, że przez cały film nie zrobisz ani jednego błędu. Cóż, poradnik taki sobie(nie na dzisiejszy YT), nie postarałaś się.

,,Ostatnio wielu youtuberów m.in. Tivolt czy Rock mówiło, że obecnie nagrywają bez obróbki i renderowania filmu." Taaa? Dobre. Tyle, że nagrywają zupełnie inaczej, niż ty tutaj. Poza tym Rock renderuje, tylko nagrywa już wszystko w OBS, gdzie może zmieniać sceny itd.
Bez edytowania filmu dużo nie zdziałasz.
filmy prędzej czy później i tak trzeba z edytować.I tak pojawią się jakiejś błędy,które trzeba wyciąć.
Dzisiaj bez edycji,dodawania filtrów, zmieniania scen, ujęć, wycinania nudnych fragmentów, czy dodawania fajnych wstawek, muzyki i fajnych efektów na pewno nie dałbym takiej osobie suba z resztą i tak letsplayerom nie daje bo nie warto.
Przestań. Tak jak mówili przed mównicy. Materiał bez jakichkolwiek cięć nie przyjmie się tak dobrze jak z cięciami. Kiedyś było to fajne jakieś 3-4 lata temu. Ja nagrywam często 30 minutowe materiały a siedzę nad nimi po 2-3 godziny i jakieś efekty są. Bez obróbki takowych by nie było.
Trzeba czerpać przyjemność z youtube,im wiecej czasu posiedzisz nad filmem tym lepsze sa komentrze , kciuki w górę i to cb bd motywowac ,i bd zarabiać za trud 2-3-4 godzinny a nie nagranie 30minutowe.
Poradnik dobry, IMO. Dobrze że pokazałeś te wszystkie opcje. Rock chyba nie mówił, że robi filmy bez renderingu, tylko że nie robi już postprocesingu audio, bo do wyciszania gry przy mówieniu używa Auto-Duck in Real Time (więcej info, co w nowej wersji).