ZagrajmyW na LetsPlej.pl

Pełna wersja: Claimy - lista wyłudzaczy i odwołujących
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Hey,

jako że wciąż na YT są firmy, które claimują treść nie należącą do nich, zróbmy ich listę. Dzięki temu od razu będzie wiadomo których Content ID match można się pozbyć robiąc "zgłoś spór" lub inną, zasugerowaną w opisie metodą.

Dodatkowo także umieśćmy tutaj firmy, które pozwalają na monetyzację Zagrajmy i odwołają claim po zgłoszeniu sporu, ale z jakichś powodów automatycznie claimują.


Lista wyłudzaczy oraz odwołujących claimy
 • Activision Publishing, Inc. - claim do treści, która była przedstawiana przedpremierowo. Napisałem do nich na FB Activision Support i zdjęli. Screen.
 • AdRev (for a 3rd Party/for Rights Holder) - odwołanie trzeba złożyć na ich stronie: http://www.adrev.net/contact-us Można wiele na raz (ale jedna per formularz). Odwołują pierwszego dnia roboczego po zgłoszeniu. Screen.
 • Blizzard - match do video z gier (np. intro), odwołany jakiś czas po zgłoszeniu. Nie było wtedy chyba maili lub musiałbym pogrzebać głęboko. Lepiej uważać.
 • CD Baby - trzeba czekać 30 dni. Screen.
 • Collective_1 - mnóstwo claimów do TWD. Screen.
 • INgrooves - mnóstwo matchów do CoD: MW, trzeba czekać 30 dni... Screen. Ostatnio ponoć tylko jeden.
 • International Licensing Service GmbH - jak wyżej. Screen.
 • Maker Studios 2 - claimowali coverem oryginalną piosenkę, jeśli dobrze pamiętam. Screen.
 • [Merlin] IDOL, Shock Entertainment Pty, [Merlin] Phonofile, and Believe Music - tak, to jeden "użytkownik". Odwołał po ~2 tygodniach od zgłoszenia sporu. Screen.
 • The Orchard Music Screen - #29 (Zgłoszenie, odwołanie.)
 • Thinketers - matche losowych momentów Wieśka 3 Screen. (by Plaga)
 • Kontor New Media Music - #33

Dawajcie proszę swoje przykłady ze screenami.
Dobrze, że ta lista powstała, przyda się na pewno.
Jakiś czas temu miałem problem z AdRev for a 3rd Party, którzy wyłudzali claima na soundtracku zrobionym przez właściciela Freedom. A niby jestem partnerem !Freedoom i mogę nieodpłatnie korzystać z ich zasobów na posiotion music. Żenua.
Blizzard pisze w swoich przepisach że nie pozwala na wykorzystywanie intr, trailerów oraz ich monetyzacje.
"odwołany jakiś czas po zgłoszeniu" - kasacja filmów i zła opinia na pół roku...
@ventarius Dzięki za info, w takim razie lepiej postępować ostrożnie z Blizzem. Mi się udało.
Nie zarabiam na filmach, miejmy nadzieję że NG nie zablokuje mi crasha.
Nigdy nie dostałem claima na film :O chociaż były przypadki że muzyka się nie zgadzała, nie wiem czy to może się zaliczyć.
Ale słyszałem też że z Claimami to najgorszy jest EA
Wow, super!
Ja mam obecnie problem z Merlinem - zamieściłam Let's PLay z Halo: Reach, 15 odcinków, z czego 9 filmów ma claimy.
Do 2 już odwołałam się, chyba 2 dni temu... No, ale zobaczymy. Słyszałam, że lepiej 2-3 roszczenia robić na wszelki wypadek jakby odbiło komuś i daliby nam ostrzeżenia.
Wcześniej pisałam do Bungie i Microsoftu - Bungie nie ma już praw do Halo, tylko MS, jednak w jednym filmiku wyskoczyło mi, że właśnie Bungie odwołuje się do video. Napisałam do polskiego pana z Microsoftu, podając mu linki do regulaminu Microsoftu o wykorzystywaniu materiału z gier - czego raczej nie przeczytał, bo napisał coś zupełnie innego niż tam jest... No cóż.

Co śmieszne, zamieściłam filmik z gry od EA, Kingdoms of Amalur - przez niecałe 2 dni miałam claima, a dzisiaj zniknął. O.o Sam z siebie, nic nie robiłam! WOW.

@Apidos - głównie claimy są o muzykę. O.O Ja właśnie te 10/15 filmów z Halo: Reach to o muzykę mam. Wszystkie. 99% ludzi własnie narzeka na audio.
O tych odwołaniach bezpośrednio u AdRev to nie widziałem, Kernel jak zwykle pomocny :)
ventarius napisał(a):kasacja filmów i zła opinia na pół roku...

To chyba dopiero po drugim odwołaniu (od tego samego materiału). Jak o takim czymś powiedziałem pracownikowi Google to stwierdził, że to nie możliwe żeby przy pierwszym odwołaniu dostać złą opinię...
Sou, to zwiększa prawdopodobieństwo, że jest jak powiedział, ale to nie pewnik jak postępowali/postępują teraz lub postępowali w momencie mówienia (ale o tym nie wiedział). Taka drobna antyerystyczna wstawka ;]
Mam pytanie co do Merlin IDOL - co najlepiej zaznaczać w odwołaniu?
Stron: 1 2 3 4 5