ZagrajmyW na LetsPlej.pl

Pełna wersja: Zestaw PC
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Mam zamiar zlozyc PC do 3000zl. 
Ten zestaw?: http://www.morele.net/inventory/info/JkGM5V/

Czy ten?: http://www.morele.net/inventory/info/aNetKh/

Karta Graficzna to Gigabyte GTX 770 2GB Windforce 3x i byla kupiona okolo rok temu.
Z tych dwóch to zestaw numer 2. Jednak ja bym mimo wszystko zmienił chłodzenie na dobre i sprawdzone, przykładowo na jakieś Be Quiet Dark Rock 3. Dodatkowo firma Crucial mnie nie przekonuje, więc RAM wybrałbym od Kingstona lub G-Skill, jednak to już tylko i wyłącznie moje osobiste odczucie, którego nie musisz brać w ogóle pod uwagę.

Ogółem to ja polecam kupić tańszą obudowę (za 250-300zł maks.), a lepsze podzespoły. Komputer nie jest na wystawę. On ma pracować i liczy się wydajność. Wygląd i okienka owszem, ale to jak ktoś ma wypas kompa i nie szczędzi na podzespoły, to wówczas miło jest popatrzeć na takiego i7-5960K wraz z SLI z GTX 980Ti ;)

P.S. Zasilacz również posiadasz? Pytam, ponieważ nic o nim nie wspomniałeś, ani żaden z zestawów go nie zawiera.
Sorki, zasilacz tez mam jakis od BeQuiet, chyba 600W.
A plyta glowna w zestawie nr.2 wporzo czy lepiej wybrac : http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-...-a-707314/

A i jeszcze ja chcialbym troche sobie podkrecac btw.
Ja wybrałbym od MSI, chociaż Asus również robi bardzo dobre płyty. Moim zdaniem MSI i Asus to dwie najlepsze firmy pod tym względem, choć wiele osób postawiłoby wyżej przykładowo Gigabyte. Nawet gdzieś czytałem, że obie te firmy (MSI i Asus) deklarują wykonywanie swoich produktów z komponentów odpowiadających jakościowo komponentom używanym w wojsku i lotnictwie (podwyższone normy jakościowe i środowiskowe, więcej atestów), ale atestu do produktów nie dorzucają, także jak dla mnie to nie te same komponenty, z jakimi spotykam się w profesjonalnym lotnictwie ;)


Ja polecam MSI ponieważ sam mam płytę od MSI, mam styczność z produktami tej firmy od lat (zawsze zazdrościłem, póki sam jeszcze nie miałem :P), we firmie kompy również stoją na podzespołach MSI, symulatory także stoją na podzespołach komputerowych od MSI i na tyle używania problem był tylko raz, jak trafiła się jakaś wadliwa płyta główna (albo karta graficzna, już teraz dokładnie nie pamiętam), która po kilku godzinach chodzenia przestała działać, została odesłana i natychmiastowo przysłano nową. Na tyle produktów co przeszło z tej firmy i tak fachową oraz bezproblemową obsługę gdy trafił się jakiś felerny egzemplarz, mogę śmiało z doświadczenia polecić MSI. Dlatego jak kupowałem, to miałem prosty wybór ;) Z Asusem osobiście do czynienia praktycznie nie miałem, czytałem tylko dużo dobrych opinii.


Jeszcze na koniec wyczytana ciekawostka odnośnie płyt głównych. MSI ponoć ma najlepsze sekcje zasilania ze wszystkich firm, także gwarantuje to stabilność pracy płyty przy ewentualnym OC. Tyle wyczytałem jak szukałem płyty dla siebie, jest to tylko teoria. Nie sprawdzałem napięć w praktyce nigdy.


Podsumowując, obie te płyty są dobre, co nie wybierzesz, to będzie dobre. Być może masz skłonność ku którejś z tych firm, to wybierz płytę tejże właśnie firmy. Lub może swoją kartę masz od Asusa lub MSI, to wówczas weź płytę takiej samej firmy i już ;)
Ok dzieki.
A masz moze jakies pojecie czy ta plyta glowna jest dobra?
Czy moze wybrac naprzyklad:

MSI Z170A Gaming Pro
MSI Z170A Krait Gaming
MSI Z170-A Pro

Czy pozostac z MSI Z170A PC Mate?

EDIT: A znasz jakies dobre RAM ktore mozesz polecic?
To już zależy od Twoich preferencji i planów na przyszłość.

Przykładowo PC Mate oraz Pro nie mają możliwości utworzenia SLI, czyli obsługi dwóch kart graficznych jednocześnie, a posiadasz kartę graficzną GTX 770, więc w przyszłości na nich nie mógłbyś dokupić drugiej grafiki, aby wzmocnić kompa. Gaming Pro o raz Krait Gaming posiadają możliwość zbudowania SLI. Również te karty mają 3 sloty PCI-E (tańsze 2 sloty), czyli możesz sobie coś na ten slot wrzucić, przykładowo kartę dźwiękową czy sieciową. Jeśli będziesz mieć takie zamiary, to jak najbardziej trzeba myśleć nad droższą opcją, jeśli zaś nie zamierzasz nic nigdy dokupować, ani nie wsadzać, to po prostu będzie to zbędna rzecz, za którą zapłacisz.


Tymek11rt napisał(a):A i jeszcze ja chcialbym troche sobie podkrecac btw.

Ten aspekt sprawia, że lepiej jest kupić droższą płytkę. Gdy będzie za słaba, to po prostu nie wykręcisz nic ciekawego, bo to w końcu płytka rozdaje napięcia ;) Przeważnie droższe płyty mają lepsze sekcje zasilania, a lepsza sekcja zasilania, to lepsze możliwości w OC. Widać, że przy obu droższych płytach umieszczone są radiatory chłodzące sekcję zasilania, zaś przy tych tańszych wersjach ich brakuje, co świadczy ewidentnie o słabszej sekcji zasilania, więc słabszym możliwością w OC. Z170A Gaming Pro powinno być wystarczające na Twoje potrzeby, nawet jakbyś chciał tam siódme poty z procka wycisnąć :P
Super, bardzo mi pomogles! :D
Jeśli jest różnica w cenie pamięci RAM z niższymi taktowaniami to warto wspomnieć że procesor i5-4690K nie wykorzystuje większego taktowania ram niż 1600Mhz a i5-6600K większego niż 2133Mhz.
Horkios, nie myl taktowania RAM procesora, od taktowania RAM kości. Kości pamięci można jak najbardziej kupić z większą prędkością taktowania, niż jest to napisane w specyfikacji procesora. Nie zgodzę się z Tobą, że jeśli i5-6600K ma napisane w specyfikacji DDR4-2133MHz, to wydajność będzie taka sama jeśli Tymek kupi kość RAMu z taktowaniem 2133MHz czy 3000MHz. Pamięć RAM się przetaktowuje, racja, ale to nie oznacza, że wyższe częstotliwości pracy nie dają nam wyższej wydajności i że licznik RAMu podczas pracy nigdy nie wyjdzie ponad 2133MHz. Im wyższa częstotliwość taktowania kości RAM, tym wydajność większa (pomijam tu CL, gdyż to też ma wpływ na wydajność). Wystarczy, że wpiszesz sobie testy taktowania RAM w google i popatrzysz na wypociny niejednego redaktora :)

Z własnego podwórka mogę Ci osobiście pokazać, że kość RAMu jest maksymalnie wykorzystywana, nawet jeśli ma taktowanie wyższe niż procesor w specyfikacji. Przy moim procesorze w specyfikacji widnieje DDR4-2133MHz. Moja kość RAM to DDR4 3000MHz CL15. Z Twoich słów wynika, że po co kupować to 3000 MHz, jeśli nie jest wykorzystywane, prawda? Po to warto kupić, bo jest wykorzystywane ;) Screen:

[Obrazek: esx80dj09ggj.png]

Przykładowo jeszcze jeden teścik, tym razem punktowy z bardzo znanego programu do testowania wydajności czyli Cinebench R15. Test był na procesorze i7-4790k, który w specyfikacji ma DDR3-1600MHz. Popatrz, że wyższe taktowania kości RAM jednak robią różnicę. W celach edukacyjnych zapożyczam obrazek z jednego z testów z pclab.pl, proszę:

[Obrazek: cinebench_render_i7.png]

Dodać mogę, że goście z RAMem o taktowaniu 2400MHz (mieli 2 kości po 4GB) na tym samym procku co ja w Cinebench R15 osiągnęli 972 punkty w teście CPU. Mój wynik w tym samym teście to 1014 punktów. Oczywiście różnice w testach mogą zawsze być, bo ktoś gdzieś ma coś włączone w tle itd., jednak 42 pkt różnicy to dużo moim zdaniem i uważam, że jedną z przyczyn mojego wyższego wyniku jest wyższe taktowanie pamięci RAM. Screen na potwierdzenie:
[Obrazek: x9fr8n7ld76s.png]
Dzięki za szczegółowe wyjaśnienie. Widzę, że dobierając ram do swojego i5-4690k niepotrzebnie ograniczałem się tym co pisze producent pocka czyli pamięciami 1600MHz.
Stron: 1 2