ZagrajmyW na LetsPlej.pl

Pełna wersja: Metro 2033 Redux | #08 | "Allahuuuuuu!"
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ja i Allah witamy was w oto kolejnym odcinku Metra Redux. Ali granaty nasze prowadzić będzie a na naszej drodze napotkamy komandora siwą wiewiórę. Uchy duchy, gadające rury i inne efekty marychy którą Artion zjarał. (Serio, w grze jest bongo. XD )

►Opis Gry:
Metro 2033 Redux to nowa edycja gry Metro 2033 z 2010 roku. Tytuł pierwotnie ukazał się na komputerach osobistych oraz konsoli Xbox 360, a po czterech latach twórcy ze studia 4A Games postanowili wydać ulepszoną wersję na urządzenia nowej generacji (PlayStation 4 i Xbox One) oraz PC-ty. Produkcja dostępna jest jako samodzielny tytuł w ramach cyfrowej dystrybucji oraz w wydaniu pudełkowym Metro Redux, sprzedawana w zestawie z usprawnioną wersją gry Metro: Last Light.
Historia opowiedziana w Metro 2033 Redux ma miejsce w niedalekiej przyszłości. Po nuklearnej apokalipsie świat jaki znamy przestał istnieć, większość ludzi wyginęła, a przeżyć udało się kilkutysięcznej grupie osób znajdujących się na terenach moskiewskiego metra. Nie oznacza to jednak, że po tym wydarzeniu wszystko wróciło do normy. Mieszkańcy nietypowego schronienia nękani są bowiem przez zmutowane zwierzęta z powierzchni, coraz częściej atakujące ostatnich przedstawicieli ludzi. Gracz wciela się w Artema – młodego mężczyznę, mieszkającego w północnej strefie schronu, której defensywa chyli się ku upadkowi. Zostaje on wysłany do Polis - centralnej części metra, by powiadomić tamtejszych mieszkańców o zbliżającym się niebezpieczeństwie ze strony potworów i jednocześnie poprosić ich o wsparcie nadwątlonych linii obrony.
Rozgrywka łączy w sobie cechy strzelanki FPP z elementami gatunku survival horror. Twórcy oddali do naszej dyspozycji różne możliwości zabawy. Podstawową jest oczywiście posyłanie kolejnych kul w stronę wroga, jednak nierzadko musimy też wykorzystać ciemność, by przemknąć niezauważonym. Jednocześnie należy pamiętać, że w grze rolę waluty spełniają naboje. Deweloperzy przygotowali kilka rodzajów broni i gadżetów. Przede wszystkim udostępniono tradycyjne narzędzia mordu pokroju noża, obrzyna, karabinu i strzelby. Oprócz tego w grze pojawiają się także wyjątkowe pukawki, jak np. broń wystrzeliwująca stalowe bełty czy pneumatyczny karabin na stalowe kulki. Dodatkowo podczas zabawy wykorzystujemy maskę gazową oraz prądnicę, służącą do zasilania latarki oraz noktowizora.
Metro 2033 Redux działa w oparciu o najnowszą wersję silnika 4A Engine, dzięki czemu może się pochwalić znacznie ulepszoną w stosunku do pierwowzoru oprawą graficzną. Deweloperzy zatroszczyli się m.in. o zaawansowany system oświetlenia, dynamiczną pogodę, usprawnione animacje i bardziej dopieszczone modele postaci.
Produkcja otrzymała także dwie unikalne opcje zabawy – Survival, zorientowany na dostarczanie wrażeń rodem z gatunku survival horror (limitowane surowce, groźniejsi przeciwnicy, dłuższe czasy przeładowywania broni) oraz Spartan, czyli tryb nastawiony na akcję (Artem posiada potężne umiejętności bojowe, większe zapasy surowców). Nie zabrakło także kultowego Ranger Mode.
Tryb gry: single player
Ocena gry 8.7 / 10 na podstawie 240 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 7.8 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.
No, mój mistrzu spamu. Udało się :)