ZagrajmyW na LetsPlej.pl

Pełna wersja: Jaka strona do dotacji? Którą wybrać?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Jaką stronę do donacji/dotacji wybrać? Tipanddonation.com, streamlabs.com czy może jeszcze coś innego? Które są najlepsze? Których używacie?
Osobiście startuje z Patronite. Myślę, że to najbardziej w porządku strona wobec widzów. Prowizja jest niska (1,5% + kwota minimalna, podajże 1zł), wypłacają co miesiąc w okolicach 15-16. Wadą jest słaba personalizacja strony autora, no chyba, że chcesz opłacić lepszą opcję.
Myślałem nad Patronite ale mój kanał jest za mały i mam za słaby content na takie coś. Dlatego myślałem nad inną formą wsparcia.
Chesterrrooo napisał(a):Myślałem nad Patronite ale mój kanał jest za mały i mam za słaby content na takie coś. Dlatego myślałem nad inną formą wsparcia.
To przestań. skoro uważasz, że na to jesteś za mały, to skup się na rozwoju kanału. Hajs przyjdzie później.
Właśnie cały czas staram się poprawiać jakość moich filmów. Myślę że jest lepiej niż na początku. Dotacje uważam za dodatek. Nie liczę na to że będę żył z darowizn. Mam pracę. ;p
Jeżeli uważasz, że Twój content ssie, to czemu oferujesz opcję dotacji na ten własnie content? Sam w to nie wierzysz, a chcesz żeby uwierzyli inni.
Nie uważam że mój content ssie. Ludzie oglądają większe gówna.
Polecam Tip&Donation, niestety za sms i psc biorą dużą prowizję, ale możesz dać wiele platform płątniczych takich jak psc, sms, paypal przelew i kilka innych
Ja korzystam ze streamlabs na swoim streamie mam na kanale kafelek który przenosi automatycznie do dotacji, prowizja nie jest straszna a dodatcje są proste i łatwe do wysłania, osobiście polecam. Miałem też TipAndDonation ale tam prowizja niebotycznie duża plus na wypłatę czekałem około 13 dni przy 3 razach gdy wypłacałem.
Ja osobiście korzystam ze streamlabs, głównie dlatego, że od razu jest wszystko zintegrowane w streamlabsOBS, na początku bałem się, że taka forma nie będzie w Polsce popularna, gdyż widziałem, że bardzo dużo osób, nie tylko z sekcji zagrajmarskiej ale też i np. kanałów komentary używa zazwyczaj tipsanddonation, ale pomimo tego okazało się, że jednak ludzie nie stronią od streamlans. Tipsanddonation nie podoba mi się głównie z tego względu, że na niektóre formy płatności nakładają strasznie dużą prowizję, i dziwię się, że ludzie z tego korzystają, nie wiem, może to kwestia wygody np. wysłania takiego smsa. Nie chce zabrzmieć moralizatorsko, ale mnie się tak wysokie prowizje wydają trochę... hmmm... nieetyczne.
No bo z mechanizmów które zazwyczaj są połączone z platformą taką jak paypal zazwyczaj będą korzystać osoby które mają własne konto bankowe i najczęściej też jakieś własne źródło dochodu (czyt. pracę).
Takie zaś sms itp. no to najczęściej osoby młodociane będą używać, korzystając z telefonów zarejestrowanych na rodziców, tak mi się wydaje. Może jednak przesadzam. O.o