ZagrajmyW na LetsPlej.pl

Pełna wersja: Wybór mikrofonu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam

Zastanawiam się nad kupnem mikrofonu do 350zł. Po przeczytaniu i przesłuchaniu różnych opini wybrałem 2 opcje. 
  • Samson c01u pro
  • Novox nc1

Różnica między nimi wynosi bodajże 70-80zł. Pytanie jest takie: czy opłaca się dopłacić do Samsona, czy może różnica w jakości nie jest warta tej ceny?

Póki co jestem bardziej za Samsonem, lecz chciałbym usłyszeć opinię kogoś bardziej obeznanego w temacie.
Czy ten samson ma odsłuch? Jeżeli nie to moim zdaniem nie warto. Jedną z ważniejszych rzeczy jest odsłuch nagrywania, a novox tego nie ma.
Wersja PRO ma odsłuch, bez PRO nie ma.

Po co mu odsłuch, skoro nie będzie go potrzebował? Jak chce streamować, nagrać vloga, albo LP to jest to useless.
Można znaleźć wersję Novoxa NC-1 o trochę innym wyglądzie, ale dokładnie takim samym brzmieniu (i dodatkowo statywem z zestawie) już za 200 zł
Superlux E205u też jest na USB i ma odsłuch (w sumie to po prostu wyjście słuchawkowe do komputera) i jest również za 200 zł, ale ma gorszą jakość.
Odsłuch może okazać się przydatny, lecz nie konieczny. Bardziej interesuje mnie róznica w jakości samego mikrofonu. Dzwięk samsona jest lepszy, tylko czy ta róznica jest warta tych 70-80zł. Nie jestem obeznany na tyle by w 100% stwierdzić więc pytam.
LocaHa12 napisał(a):Odsłuch może okazać się przydatny, lecz nie konieczny. Bardziej interesuje mnie róznica w jakości samego mikrofonu. Dzwięk samsona jest lepszy, tylko czy ta róznica jest warta tych 70-80zł. Nie jestem obeznany na tyle by w 100% stwierdzić więc pytam.
Dźwięk jest bardzo podobny, ale brzmienie inne. Samson jest dobry do niektórych głosów, Novox do innych. Mają inną charakterystykę. Ja bym się postarał sprawdzić i jeden i drugi. Możesz kupić przez neta oba i zwrócić ten, który mniej ci się podoba. Masz na to 14 dni.
ja posiadam mikrofon blue yeti i jest mega , jednak cena to 600-700 zł, z tego co sam się rozglądałem za mikrofonem właśnie w cenie 350 zł i wolałem dołożyć do tego droższego, jeśli tak zrobi z pewnością będziesz zadowolony.
Blue yeti ma kilka trybów nagrywania, chodzi tutaj że np łapie dźwięk na około, przód tył, lub tylko przód 30 stopni i ta funkcja daje np to że nie słychać stukania klawiatury czy np gdy masz laptop szumu wentylatorów.
Jeśli jednak nie zdecydujesz się poczekać i odłożyć więcej kasy to chyba kupiłbym na twoim miejscu novoxa
karolgamechannel napisał(a):blue yeti
Overprized shit.
Mam novoxa i polecam :D
a ja mam mikro za pare groszy.. Logitech usb EA do śpiewania i daje radę, na początek po co kupować blue yeti czy jakies razery. Nie rozumiem
Stron: 1 2