ZagrajmyW na LetsPlej.pl

Pełna wersja: Miejsce na dysku C
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Siema! Mam pewien problem, ostatnio zauważyłem, że stabilność mojego systemu trochę straciła na jakości. Zastanawiałem się długo co może to powodować, ale oczywiście nie zauważyłem takiej oczywistości jak zawalony dysk SSD, na którym mam zainstalowany system.  Mega się zdziwiłem, ponieważ na dysku C mam zainstalowany tylko system i lola, a jest to dysk 128GB. Okazało się, że folder użytkownicy teoretycznie waży ponad 40GB (screen), aczkolwiek poszczególne foldery w tym folderze nawet nie zbliżają się do tej wartości, a po najechaniu myszką na folder widzę informację o znacznie mniejszej wadze (również screen). Czy ktoś może wie czym może to być spowodowane? Czy istnieje szansa, że są tam jakieś ukryte pliki, których nie powinno tam być? Z góry dziękuję za pomoc.

https://i.imgur.com/NiCWTT3.png
Zobacz co się stanie jak zrobisz oczyszczanie dysku.

Pamiętam też, że było coś podobnego z windowsem 10, który rezerwował sobie chwilowo miejsce do jakichś działań ale nie pamiętam szczegółów.

Zacznij od oczyszczania C->Właściwości -> Oczyszczanie
Skorzystaj też z opcji zaawansowane oczyszczanie czy jakoś tak w tym samym okienku. Może to Windows Update nagromadził tyle danych i w jakiś sposób ich nie usunął.
Użyj tego programu: https://windirstat.net
Przedstawi wszystko co masz na dysku w postaci kolorowych prostokątów, im większy prostokąt tym większy plik. Szybko dojdziesz co zawala ci miejsce, u mnie to było 100 GB plików cache, które na luzie mogłem usunąć.