Wyniki: Czy według Ciebie wybicie się początkującego youtubera jest możliwe?
Ankieta jest zamknięta.
Z pewnością, są na to duże szanse. 6.25%
Nie jest to takie trudne. 18.75%
Da się, ale szanse na to są bardzo małe. 70.83%
Nie da się. 4.17%
Razem: 48 głosów
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wybicie się na obecnym youtube - Możliwe?

10
Wybicie się na obecnym youtube - Możliwe?
Witajcie, zakładam ten temat, żeby wzniecić jakąś dyskusję, a także jestem ciekaw Waszych opinii, ale do rzeczy:
Czy według Was wybicie się na obecnym youtube bez pomocy większych kanałów jest w ogóle możliwe? Jak przebrnąć przez te wszystkie denne kanały 12-13 latków kręcących "MINKRAFTA" z głosem, który sprawia wrażenie, że coś uwiera ich w "pupę". Takich kanałów są tysiące, albo nawet dziesiątki tysięcy.
Według mnie nawet tworzenie dobrego kontentu, obecnie wcale nie pomaga w osiągnięciu sukcesu. Bez pomocy "większych" youtuberów czy chociażby jakiejś reklamy prawie nikt takiego kanału nie zauważy. Często widzę kanały z na prawdę świetnymi pod każdym względem filmami, czy to ze strony audio, video, montażu i sumienności ich wrzucania i są robione na tyle profesjonalnie, że swoją jakością wykonania spokojnie przebijają klipy nawet największych. Takie kanały często mają poniżej lub nieco powyżej tysiąca widzów, a w najlepszym wypadku kilka tysięcy widzów.
Czy w końcu nie stanie się tak, że nie będzie żadnych szans na zaistnienie, mimo tworzenia świetnych filmów? Czy już teraz nie dzieje się tak, że na youtube króluje tzw. elita, która wzajemnie promuje swoje kanały, sprawiając, że odbiera jakiekolwiek szanse tym mniejszym youtuberom, choć nie koniecznie gorszym? Czy niedługo w ogóle zakładanie nowego kanału będzie miało sens? Co Wy o tym myślicie? Zapraszam do dyskusji. Pozdrawiam!
0 +1

0
RE: Wybicie się na obecnym youtube - Możliwe?
Cóż, najlepiej szukać po znajomych, którzy mają trochę widzów niech polecą twój kanał. Dobrym sposobem jest też wrzucanie filmu/vloga/audiologa na temat czegoś na co aktualnie jest bum na YT, np ostatnio jest bum na Jasia "kolorowyvlog", mój kolega wrzucił audiologa, wypowiedział się na ten temat i zdobył +30 subów. Aczkolwiek najlepszym sposobem są znajomi z dużą ilością widzów.
0 +1
0
RE: Wybicie się na obecnym youtube - Możliwe?
Dobrze, że poruszyłeś ten temat. Sam mam 14 lat. Prawda jest taka, że filmy na youtube, to cały czas, że tak powiem odgrzewany kotlet. O co mi chodzi. Osoby w moim wieku i młodsze, widząc jaką popularność przynosi Minecraft, zaczyna kręcić to samo, mając nadzieję, że z tego da się wybić. Nawet kilka lat temu ( 2-3 lata) na youtube dało się zauważyć tą różnicę miedzy dzisiejszymi filmikami a filmikami sprzed kilku lat. Dzisiaj youtube, to tak naprawdę MINIKRAFT i nic więcej, a to, że jest tak duża ilość młodych youtuberów wynika to wyłącznie chyba z tego, że każdy w jakiś sposób chce zaistnieć. Ja znalazłem "powołanie" na yt robiąc intra i szczerze powiem, że z tego da się rozpocząć "coś więcej" na yt. Szukanie jakiegoś popularniejszego youtubera, mając nadzieję, że on cie poleci, jest to tylko pogrążanie się w sobie. Najlepsi potrafili sami sobie poradzić bez żadnej pomocy, bo oni mieli pomysł na "pracę" na youtube.
Pozdro to moja opinia
0 +1
3
RE: Wybicie się na obecnym youtube - Możliwe?
Według mnie, wybicie na YouTubie jest coraz trudniejsze. Sławni YouTuberzy subskrybują kanały swoich kolegów itp. Spotkałam parę osób, które są naprawdę warte uwagi.
0 +1

www
548
RE: Wybicie się na obecnym youtube - Możliwe?
Jeśli chcecie wybijać się na samych LP bez szczypty oryginalności - powodzenia, ale to nie te czasy. Oczywiście jak nie macie 'mocnych' znajomych : )
0 +1

339
RE: Wybicie się na obecnym youtube - Możliwe?
Wybicie się dziś niestety kręci się tylko wokół pieniądza :-)

Nasz kanał ma 72 widzów, ale jakże wspaniali są to ludzie :-) Ciągły kontakt, wymiana wiadomości, sugestie na rozbudowę kanału i sympatia z każdej strony. Ja nie oddałbym tego za nic :-)
0 +1

www
18
RE: Wybicie się na obecnym youtube - Możliwe?
(05-09-2012, 23:20)kaftann napisał(a): Nasz kanał ma 72 widzów, ale jakże wspaniali są to ludzie :-) Ciągły kontakt, wymiana wiadomości, sugestie na rozbudowę kanału i sympatia z każdej strony. Ja nie oddałbym tego za nic :-)
Ja tak samo. Fakt faktem grono mi się powiększa, już są 263 osoby ale każdą jakoś tam znam, z większością niemal mam jakiś kontakt. Wolę taką aktywną publikę niż miliard subów dla subów. :) Dlatego cieszy mnie każdy kto dołącza do tego grona bo wiem, że nie sugerował się czymś co niektórzy zarzucają jako haczyk. :)
0 +1
10
RE: Wybicie się na obecnym youtube - Możliwe?
(05-09-2012, 21:30)CreeZ napisał(a): . Dzisiaj youtube, to tak naprawdę MINIKRAFT i nic więcej

No właśnie sęk w tym, że jest bardzo dużo osób, którzy zajmują się czymś zupełnie innym. Problemem jest przebicie się przez Minecrafta i pokazanie ludziom, że coś innego może być równie (jeśli nie bardziej) ciekawe. Prowadzę kanał głównie o World of Warcraft, staram się robić filmy tak dobrze, jak tylko się da, ale to nie zapewnia dotarcia do dużej liczby odbiorców.
Kolejna sprawa - tak w ogóle, po co komuś duża liczba widzów? Sam mam prawie 500 i robi się ciężko z odpisywaniem na wiadomości itp, a co dopiero byłoby przy kilku tysiącach... :)
0 +1

339
RE: Wybicie się na obecnym youtube - Możliwe?
nephrenn,

genialne tło! :D
0 +1

www
1
RE: Wybicie się na obecnym youtube - Możliwe?
moja odpowiedź to: "Da się, ale szanse na to są bardzo małe"
Dlaczego? A no dlatego że jeśli ma się dobry pomysł i chęci to się wybijesz. Jak nagrywasz tylko Minecrafta to będzie ci jeszcze trudniej chyba że masz naprawdę oryginalny pomysł. Może to brzmi błaho ale taka prawda że chęci i pomysł wystarczą. Sam nie jestem jakąś gwiazdą ale do tego nie trzeba doświadczenia. Wystarczy że chcesz i masz do pokazania coś ciekawego. Tak funkcjonuje cały internet i wybijanie się w nim.
0 +1

www