Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dzisiejszy Youtube

120
Dzisiejszy Youtube
(tak wiem, nihil novi)

CHOCIAŻ W TYM TEMACIE OMIŃMY MINECRAFTA:)

Hej witam was:)

Zakładam ten temat, bo chciałem z wami przedyskutować pewną kwestię(o dziwo nie dotyczącą partnerstwa). Jakiś czas temu, dokładnie nie pamiętam gdzie, spotkałem się ze stwierdzeniem, że scena zagrajmy w przerodziła się z pierwotnego zamysłu(czyt. przedstawienie gry z komentarzem głosowym) w przestawienie osoby prowadzącej z podkładem w formie gry. Po przeczytaniu tej opinii zacząłem gmerać(;]) po kanałach na youtubie i zauważyłem pewną początkową dziwną, a po pewnym czasie wręcz oczywistą zależność. Gdy przeglądałem małe kanały, takie do maks 2000-3000 subskrybcji mogłem spokojnie zauważyć, że prowadzący skupia się bardzo na grze, opowiada o różnych jej aspektach, o poprzednich częściach, mniej skupiając się na komentowaniu tego co dzieje się na ekranie, a bardziej na zagłębianiu się w kwestie fabularne itd. Gdy obleciałem growe kanały z pośród największych w Polsce dostrzegłem, że jest u nich zupełnie odwrotnie. Dużo darcia się, pojedynczych uwag na temat tego co się dzieje na ekranie, mało zagłębiania się w grę, a po prostu suche przechodzenie bez jakiegokolwiek wcześniejszego doświadczenia z tytułem, na zasadzie "kto pierwszy ten lepszy". Czy waszym zdaniem jest to dobry kierunek w jaki przeszło zagrajmy? Co sądzicie o obecnej scenie?
0 +1
121
RE: Dzisiejszy Youtube
Te największe "growe" kanały wybiły się na MC albo po prostu były jednymi z pierwszych "growych" kanałów i dlatego tak to wygląda. Z resztą większość ludzi na yt woli jakiś śmieszny shit typu darcie mordy i walenie prześmiesznymi sucharami niż smętne opowiadanie o grze. A większość tych osób to młodzi ludzie w wieku 10-13 lat ( nie mówię o wszystkich, bo czasem trafi się ktoś ogarnięty).
0 +1
8
RE: Dzisiejszy Youtube
Welcome to R&R world. The world of self-play!

Rzeczywiście, filmiki wielowidzowych jutjuberów są wypełnione jakimiś wstawkami o ich życiu - a to gdzieś byli, a to coś udoskonalili, a to coś się w domu stało... Wg mnie strasznie psuje to klimat filmu. Ręka, noga, mózg na ekranie a my słuchamy o synku, który ostatnio śmiesznie poślizgnął się na zamarzniętej kałuży (to oczywiście przykład). Gameplay to gameplay, historie rodem z serialu "Trudne Sprawy" lepiej zostawić do serii vlogowych czy innych o podobnej tematyce.
0 +1

38
RE: Dzisiejszy Youtube
Według mnie połowa użytkowników YouTube ogląda jakieś bzdury m.in. Klocuch 12. Ok niech ogląda jego sprawa. Jednak co przez to możemy się dowiedzieć ? Pośmiać się ? A w tym samym czasie inny użytkownik dodał film który np. robił kilka dni, żeby każdy szczegół był dopracowany, gra nie była za głośna, szumów żeby nie było itd. Na moje tym głupsze tym popularniejsze. Albo np. zły dobór gry (sorki ale muszę to powiedzieć ;P) np. Minecraft. Coraz więcej ludzi go robi. I taki "nowy" let's player może być niezauważalny przez te popularniejsze filmy.
0 +1
221
RE: Dzisiejszy Youtube
Klocuch to bardziej kanał kabaretowy niż growy - mega troll bawi tysiące osób
1 +1

8
RE: Dzisiejszy Youtube
popieram. Teraz żeby obejrzeć porządny let's play to oglądam Roxmb lub innych ,,mało znanych'' zagrajmerów, ci którzy maja 100k + stają się celebrytami w pewnym sensie tego słowa i coraz miej zajmują się grą (nie ma to jak wrzucić jakiś film, zgarnąć 100 000 wyświetleń i trochu hajsu za reklamy) a Ci miej znani starają się jak mogą (ja też) opowiadają grze poświęcają temu sporo czasu a i tak kończą na kilku widzach i koniec...
0 +1

www
38
RE: Dzisiejszy Youtube
Ten "dzisiejszy" YouTube jest dziwny. Koleś (TheNegatyw) w ciągu 3 miesięcy ma 17k widzów. Kiedyś, żeby mieć tylu widzów to się rok czekało i codziennie filmy wrzucało. Nie rozumiem tego. Dla mnie niesprawiedliwe jest np. to, że jakiś duży kanał poleca swojego kolegę który robi "gówno" (nie mówię tu o Negatywie)...
0 +1
43
RE: Dzisiejszy Youtube
0 +1

121
RE: Dzisiejszy Youtube
(15-09-2012, 19:28)Twinsen napisał(a):
Cytat:smętne opowiadanie o grze
Skąd się wzięło to durne przekonanie, że jesli ktoś mówi coś o grze, to zagrajmy jest smętne? Bzdura, bzdura i jeszcze raz bzdura.

Co do tematu - ten film świetnie to opisuje.

Większość ludzi tak myśli, ja tak nie myślę, tylko przytaczam myślenie takich ludzi.
0 +1
120
RE: Dzisiejszy Youtube
Cytat:Skąd się wzięło to durne przekonanie, że jesli ktoś mówi coś o grze, to zagrajmy jest smętne? Bzdura, bzdura i jeszcze raz bzdura.

Wiesz dlaczego to tak zajebiście brzmi? Bo oni tą grę ukończyli. Nie nagrali jej w dzień po premierze, żeby tylko być pierwsi. To się ceni, jak ktoś zna się na grze, ale nie w Polsce. Z tego co obserwuję to myślenie widza ( nie wszystkich, a tych których zaobserwowałem) jest takie. Na ch*j mi porządny LP z Dead to Rights 2? [wstaw dowolnego zagrajmera z top 100] wrzucił max payne'a 3! Wczoraj była premiera!
0 +1