Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

All Points Bulletin Reloaded

18
All Points Bulletin Reloaded
Siema! Zapewne kilku z was zna grę All Points Bulletin(zacznijmy od teraz nazywać to APB). A tutaj opis :
All Points Bulletin


Producent: Real Time Worlds
Wydawca: Electronic Arts Inc.

Oficjalna strona: http://www.apb.com
Wymagania:
Minimalne: 2 GHz, 512MB RAM, NVIDIA 6200+ lub ATI Radeon 9600+
Zalecane: 2.4+ GHZ Dual Core, 1GB RAM, NVIDIA 7800GTX+ lub ATI x1300+

All Points Bulletin jest produkowane przez studio Realtime Worlds, i ma być mmo, które pełnoprawnie stanie do walki o prym z największymi na rynku. Czym ma nas zaskoczyć produkcja chcąca zawstydzić World of Warcraft?
Po pierwsze w oczy rzuca się świat wykreowany przez twórców. Gra rozgrywa się bowiem na ulicach wielkiego miasta San Pero, w którym przyjdzie walczyć dwóm „frakcjom”, mianowicie policjantom i przestępcom. Studio chwali się przede wszystkim ogromnymi możliwościami kreacji i personalizacji naszego awatara, jego ubioru, samochodu, czy nawet muzyki jakiej słucha. Czym więc będzie APB? Bardzo rozbudowanym sieciowym shooterem, z miastem wzorowanym na serię Grand Theft Auto.
Opis należy zacząć od świata przedstawionego, jakim jest miasto San Pero. Ma bowiem nas zaskoczyć ogromem, życiem oraz mnóstwem detali. Miasto jest podzielone na dzielnice, o władze w których będą walczyć wyżej wymienione frakcje. Są również dwa typy dzielnic – mieszczące 100 osób dzielnice przeznaczone do zaciętej walki PvP, oraz 300 osobowe dzielnice społecznościowe, przeznaczone do spokojniejszego życia. Jak już pisałem wcześniej, będzie podobne do tego co znamy z GTA, a to dlatego, że twórcą projektu jest były pracownik Rockstar Games, który pracował nad GTA. Na serwerze będzie możliwa gra do 10 000 osób, nie można się obawiać o nudę. Gra tworzona jest na silniku Unreal Engine 3, dlatego o wygląd lokacji również nie trzeba się martwić – grafika pobije konkurentów.
Rozgrywka będzie przypominać to, co dobrze znamy z Saint Row, czy GTA, czyli będzie zapewniona szybka, emocjonująca i efektowna akcja, wymagająca od nas nie mało wysiłku. Świat gry zaludnią dwie przeciwne sobie społeczności – źli przestępcy i dobrzy stróże prawa. Ale na nazwie się nie kończą różnicę między nimi – każda z grup ma oddzielne przywileje, i kieruje się innymi prawami(dla przykładu policjant więcej punktów zgarnie za aresztowanie przestępcy niż za jego zabicie), a także oddzielnymi atrybutami. Ale mimo to obydwie grupy będą od siebie zależne, jeśli przestępca podwędzi jakiś samochód z ulicy, to w quest logach policjantów w okolicy pojawi się zadanie dotyczące jego złapania. Gra ma być pozbawiona fabuły, na rzecz szybkiej niczym wiatr akcji, i walki PvP, stanowiącej główny element APB. Gracze będą się jednoczyć w gangi, a te zaś w grupy oraz gangi. A teraz najciekawsze – gra będzie pozbawiona poziomów doświadczenia. Zastąpi je nasza własna umiejętność gry – im lepszym graczem jesteś, tym bardziej będziesz wymiatał. Za grę będziemy dostawać reputację, im więcej tym fajniejsze akcesoria do broni, ciuchów, czy też części do samochodów.

W czym polega rewolucja dotycząca kreacji bohaterów w grze? Na możliwości dostosowania jego stylu, do własnego. Naszemu bohaterowi możemy zmienić wygląd w takim stopniu, że Simy uciekają w popłochu – można wybrać w nim wszystko – od szerokości barów, ilości mułów, aż po wielkość dziurek w nosie, a jeśli gramy postacią żeńską rozmiar walorów, podobnie jest z ubraniami – dowolnie dostosowujemy je do swojego widzimisię dodając własne tekstury, kroje itp. Również kreacja naszych czterech kół ma być rozbudowana nicz, podobnie jest z ubraniami – dowolnie dostosowujemy je do swojego widzimisię dodając własne tekstury, kroje itp. Również kreacja naszych czterech kół ma być rozbudowana niczym Need for Speed, przez co możemy poczuć się jak prawdziwi gangsta. Do gry jest dołączony również kreator muzyki, oraz możliwość dołączenia swoich utworów odgrywanych w radiu(co nie tylko nam sprawi przyjemność – osoby będące w pobliżu też usłyszą muzę lecącą w głośnikach twojego samochodu). Łącząc te wszystkie elementy, można tworzyć w grze nawet własne subkultury, jak to ma miejsce w Second Life!
Podsumowując całość rozgrywki, dostaniemy niewiarygodnie rozbudowany mix, dający frajdę na każdym kroku. Jeśli tylko Realtime wywiąże się ze swoich obietnic – możemy być przekonani, że ten tytuł zamąci w rynku gier MMO zdominowanym gry fantasy, wśród których i tak jedynie najwięksi mają szansę na sukces. Czy Blizzard może zacząć się bać nadchodzącego niebezpieczeństwa w postaci APB? Przekonamy się po premierze, która nastąpi jeszcze w tym roku.

Źródło : Klik
Autor : Milczek
0 +1

562
RE: All Points Bulletin Reloaded
za czasów RTW była lepsza, G1 wprowadziła swój system mikropłatności, robiący z debila z kartą kredytową omnipotentnego boga, zaczynając od premium dającego 2x tyle standingu i hajsu, idąc przez wyciszoną OCA Whisper, która jest najbardziej noskillowa bronią w tej grze, kończąc na podrasowanych furach z większą szybkością i przyczepnością
0 +1