Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Modernizcja filmoteki.

13
Lightbulb  Modernizcja filmoteki.
Może to trochę dziwne, ale dziś po raz pierwszy od kiedy zarejestrowałem się na forum zajrzałem do Filmoteki. Powiem szczerze, że po pierwszym kontakcie z tym panelem nie czuję się zachęcony, żeby kiedyś jeszcze do niego wrócić. :P Dlaczego? Chaos. Owszem, są kategorie i sortowanie po ocenie/nazwie itp., ale brakuje mi najważniejszego - sortowanie po grach z jakich dane materiały pochodzą.

Zastanawiałem się jaki układ strony byłby w tej sytuacji wygodniejszy. Stwierdziłem, że dodawanie kategorii nie ma większego sensu, bo zaraz zrobiłoby się ich tyle, że nie mieściłyby się na stronie w panelu po lewej. Pomyślałem więc, że najchętniej zobaczyłbym Filmotekę w formie przypominającej tą wykorzystywaną na stronach warezowych, np. giełda na peb.pl. Na czym miałoby to polegać? Na zamianie filmoteki w zwykłe forum i ustaleniu kilku zasad. Na przykład ktoś chce podzielić się swoim let's playem z gry Black & White. Przeszukuje filmotekę i widzi, że taki temat jeszcze nie istnieje. Zakłada więc temat o nazwie "[LP] Black & White", gdzie "[LP]" oznacza oczywiście kategorię tematu - w tym przypadku Let's Play. Można by użyć również "[GP]" jako Gameplay oraz "[MIX]" dla innych rzeczy typu mixtape czy też trailer lub śmieszny filmik na silniku gry. W danym temacie każdy post wymagałby umieszczenia WŁASNEGO filmiku, wcześniej tam nie publikowanego, opcjonalnie z krótkim opisem.

Plusy?
+ Zachęcanie ludzi do robienia materiałów z mniej popularnych gier
+ Łatwe wyszukiwanie materiałów z gier które nas interesują
+ Brak obecnego teraz parcia na oceny filmów w filmotece
+ Opinie o filmach byłyby umieszczane tam gdzie powinny, czyli w komentarzach pod filmikami

Minusy?
- Sporo pracy dla moderatorów, jeśli użytkownicy okażą się być niezaradni (tu mam na myśli normalizowanie i poprawianie tytułów tematów oraz mergowanie postów)

Dajcie znać co o tym myślicie, jakie macie wątpliwości i uwagi. Powyższe przemyślenia to oczywiście mój punk widzenia, który chciałem skonfrontować z Waszym.
1 +1

www
339
RE: Modernizcja filmoteki.
Zgodzę się z Tobą, jest tam trochę chaotycznie - jednak nie wiem czy Twoje rozwiązanie też by było dobre. Poprzednio mieliśmy podobny dział filmy, którego archiwum możesz zobaczyć tutaj: http://letsplej.pl/f-35-archiwum-starego-dzialu-filmy
Nie było tutaj prefixów typu [LP], jednak jeżeli ktoś dopisał swój film w temacie np. Minecraft to na pewno nikt by nie obejrzał. Najczęściej ludzie dodawali 50 linków do posta.

Może po prostu zrobić dużo kategorii? I dopiero po wciśnięciu na x kategorię (kategoria wszystkie filmy też będzie dostępna), przenosiło by do tych filmów z kategorii, bez głównej strony z filmami. Tylko że gier jest bardzo wiele i nie wiem jak można by to posegregować.
0 +1

www
9
RE: Modernizcja filmoteki.
Tylko że gier jest bardzo wiele i nie wiem jak możnaby to posegregować.

Może po gatunkach ?, wiesz fps, rpg itd.
0 +1

100
RE: Modernizcja filmoteki.
Najlepiej po nazwę gry. Będzie wystarczająco kategorii xD

Nie mam zastrzeżeń co do tego pomysłu. Chociaż mi nie robi różnicy z tym.
0 +1

339
RE: Modernizcja filmoteki.
W weekend bym mógł się za to zabrać, jednak może ktoś ma jeszcze jakieś lepsze pomysły?
0 +1

www
581
RE: Modernizcja filmoteki.
Proponuję główną stronę Filmoteki rozdzielić na takie oto poziome panele:
  • 15 najnowszych filmów Zagrajmy
  • 5 najnowszych poradników
  • 5 najnowszych (a/v)logów
  • 10 najnowszych filmów z całej reszty
a kategorie przerzucić na górę, dzięki czemu zwolni się miejsce na jeszcze jedną kolumnę. Znacznie ogarnie to całość.

Ponadto dorzucić pole z nazwą gry na górę, nad screen. Następnie dzięki temu polu istniejącemu w bazie można dorzucić katalog gier.
0 +1

www