Synchronizacja

11
Synchronizacja
Witam, mam problem odnośnie nagrywania osobno ścieżki audio oraz obrazu. Używam audacity do nagrywania komentarza a do obrazu Frpasa i mam pytanie jak dobrze zsynchronizować się z obrazem bo mój komentarz trochę spóźnia i jest to bardzo niewygodne do oglądania.
0 +1

www
0
RE: Synchronizacja
jak masz program Sony Vegas lub jakiś inny gdzie widać oddzielnie ścieżkę obrazu i dźwięku, to po prostu przesuń dźwięk. metoda prób i błędów wskazana.
0 +1

11
RE: Synchronizacja
ja wiem o tym ale ja potrzebuje czegoś co pomoże mi się zsynchronizowany w 100%
0 +1

www
581
RE: Synchronizacja
Czy chodzi Ci o to, że cały komentarz jest później (w końcu najpierw odpalasz nagrywanie w Audacity), czy że z czasem się opóźnienie pogłębia? Jeśli chodzi o to pierwsze, to musisz mieć klaps - tak jak w filmach (gdzie służy do synchronizacji setki - oryginalnego dźwięku - i obrazu).

Najprostszy klaps to powiedzenie czegoś głośnego i krótkiego podczas naciskania startu Frapsa oraz na sam koniec, przy wyłączaniu jego. W większości zastosowań powinno wystarczyć - przy czym najważniejszy jest klaps na koniec, gdyż czasem Fraps potrafi na początku zmulić i zacząć filmować 1-2s po naciśnięciu.

Dodatkowo ja robię klaps "live" w dogodnym miejscu (zazwyczaj na samym początku), wygląda on tak, jak na początku tego filmu. Wtedy jestem na 100% pewny, że jest idealnie ;]
0 +1

www
11
RE: Synchronizacja
mam jeszcze jeden problem otóż czasem po nagraniu ścieżki audio w auda wyłącza mi się z pretekstem że przestał działać, wie może ktoś jak to zrobić żeby się nie wyłączało ?
0 +1

www
581
RE: Synchronizacja
Problemów może być wiele. Zacząłbym od aktualizacji Audacity do najnowszej wersji, ew. do najnowszej wersji beta (jeśli problem będzie się powtarzał).

Dzieje się to za każdym razem?
0 +1

www
11
RE: Synchronizacja
nie to się dzieje losowo raz się wyłączy 1-4 razie a raz wcale mam win 7 jakby co.
0 +1

www