Dziwne roszczenia dotyczące filmu

10
Dziwne roszczenia dotyczące filmu
Witajcie! Piszę do was, bo mam pewien problem związany z jednym z moich filmów. Otóż otrzymałem pod nim roszczenia dotyczące praw autorskich. Po otworzeniu strony okazało się, że prawa autorskie należą rzekomo do kanału : "diesuperhomies", jakiś niemiecki kanał, na którym są vlogi. Może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że roszczenia dotyczą jednej z cut-scenek w grze LEGO The lord of the Rings! Podsyłam wam tutaj link do tego filmiku (chodzi tutaj o moment 2:42)


Oczywiście wiem, że to roszczenie jest kompletnie bezzasadne, ale tu się rodzi problem. Na jakiej podstawie tak jest? Gra jakby co orginalna, dostałem pod choinkę, zapakowaną w folię. Jest kilka możliwości :
1. Mam dysk CD/DVD lub kupiłem piosenkę w sklepie internetowym.
2. Nie sprzedaję filmu ani nie zarabiam na nim.
3. Podałem w filmie informację o pochodzeniu materiału.
4. Film zawiera oryginalne materiały i posiadam do niego wszystkie prawa.
5. Mam licencję lub pisemne pozwolenie od właściciela praw na wykorzystywanie tego materiału.
6. Mój sposób wykorzystania treści spełnia wymagania prawne dotyczące dozwolonego użycia określone przez obowiązujące przepisy prawa autorskiego.
7. Treść należy do domeny publicznej lub nie kwalifikuje się do ochrony praw autorskich.
Którą z nich wybrać? Z góry dzięki za pomoc :)
0 +1

9
RE: Dziwne roszczenia dotyczące filmu
Cytat: 6. Mój sposób wykorzystania treści spełnia wymagania prawne dotyczące dozwolonego użycia określone przez obowiązujące przepisy prawa autorskiego.
Wybierz to ;)Poradnik Kernela co do kwestionowania roszczeń. (Co prawda na starym wyglądzie youtube ale powinien pomóc)
0 +1

10
RE: Dziwne roszczenia dotyczące filmu
Ok, przesłałem odwołanie. Teraz trzeba czekać :) Swoją drogą zastanawia mnie, dlaczego przyszło im do głowy, że wykorzystuję ich materiały? Czy była to, tak jak w przypadku Kernela próba wyłudzenia pieniędzy na roszczeniu? Co myślicie?
0 +1

9
RE: Dziwne roszczenia dotyczące filmu
Najprawdopodobniej robi to automat, błędnie przyporządkował i tyle - pieniążki oczywiście lecą, bo nad takim kontentem 'panowanie' ma roszczeniodawca ;)
Ale bez przesady, nie będą sprawdzali X filmów, by 'coś' znaleźć i składać roszczenie o treść wizualną/audio - nie opłaca im się to (za mało wyświetleń takich filmów) , przynajmniej ja tak sądzę ;)
0 +1

10
RE: Dziwne roszczenia dotyczące filmu
No też mi się wydaje, że to jakiś przypadek musi być. Pożyjemy, zobaczymy (termin roztrzygnięcia sporu - 14.03 O_O ). A tak przy okazji, żeby nie robić następnego tematu. Jak wygląda sprawa z BF'em 3? Bo prawie na żadnym filmie z BF'a nie mogę zarabiać, a upewniłem się, że nie ma tam żadnej muzyki, obrazków itd. które byłyby objęte prawami autorskimi. Nie chodzi tu o to, że nie mam z tych filmów hajsu, ale o to, że jakbym chciał wstąpić do jakiejś sieci partnerskiej, to mam "zabrudzone" prawami konto.
0 +1

0
RE: Dziwne roszczenia dotyczące filmu
Z nie każdej gry możesz kręcić filmy. W licencji musi być o tym mowa.
0 +1
www
452
RE: Dziwne roszczenia dotyczące filmu
2x@up po prostu EA nadal cienko przędzie i chwyta się dopasowywania treści by hajs się zgadzał. Co do daty rozwiązania zawsze mają miesiąc na podjęcie decyzji oczywiście będą przeciągać by jak najwięcej hajsu było, a potem umywają ręce.

Cytat:Najprawdopodobniej robi to automat, błędnie przyporządkował i tyle
Nie, skoro dopasował to zapewne gdzieś na prywacie tego ludzika siedzi cut scenka z lego oklajmowana tylko by z tego hajs ciągnąć. Podobny problem ma w tym momencie Agora ^^. Potem przychodzi producent gry i się pyta co się do ch*ja dzieje, że jednak cut scenka należy do XXXX a druga do YYYY.
0 +1

www