Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Partnerstwo? O co kaman?

4
Youtube-red  Partnerstwo? O co kaman?
Piszę tę temat ponieważ jest bardzo dużo tego typu tematów i nie chce mi sie czytać 20 tematów więc otworze nowy liczę na pomoc a osoby które mi pomogą nagrodzę + :) więc

Czy mogę zawrzeć partnerstwo z innym yotubowiczem ?
O co chodzi z prawami autorskim jak sie ich pozbyć ?
Czy za partnerstwo sie płaci ?
Jaka muzyka jest chroniona prawami a jaka nie ?

I to chyba tyle porostu chce wyjaśnienie o co chodzi z prawami autorskimi i partnerstwem.

Przepraszam jeśli coś takiego było :)
0 +1

18
RE: Partnerstwo ? O co kaman ?
1.Raczej nie, tylko dla Ciebie jest partnerstwo.
2.Prawa autorskie - jeśli je złamiesz masz bardzo nikłe szanse na dostanie partnera. Jak się ich pozbyć? Pousuwać muzykę z swojego kanału(jeśli nie jest Twoja, np. z neta, a nie masz na nią pozwolenia) i inne pobrane z neta wytwory szatana :)
3.Nie, to oni płacą Tobie.
4.Muzyka chroniona prawami jest taka, która nie jest oznaczona znakiem "", który oznacza "Prawo autorskie (ang. copyright, symbol: ) – pojęcie prawnicze oznaczające (1) ogół praw przysługujących autorowi utworu albo (2) przepisy upoważniające autora do decydowania o użytkowaniu dzieła i czerpaniu z niego korzyści."(wikipedia)
1 +1

4
RE: Partnerstwo ? O co kaman ?
A to mi powiedz jeszcze czy partnerstwo mogę mieć tylko z YT czy mogę z innymi na przykład z RightscomMusic ? I z kim mogę mieć partnerstwo ?
0 +1

100
RE: Partnerstwo ? O co kaman ?
Partnerstwo możesz dostać of różnych firm. Np. Agora. ALe musisz mieć znane konto na YT
1 +1

4
RE: Partnerstwo ? O co kaman ?
aha to obydwaj macie po plusie :D dzięki za odpowiedzi Cool
0 +1

20
RE: Partnerstwo ? O co kaman ?
Gdzies syłyszalem ze o patnera sie mozna sie starac jak masz ogolnie wyswietlen filmow powyzej 50tys 350 widzow i nie masz ostrzezen :)
Coprawda wczesniej tez mozna ale sa mal szanse ze dostaniesz
0 +1

4
RE: Partnerstwo ? O co kaman ?
to to wiem :D ale dzięki za pomoc
0 +1

1
RE: Partnerstwo ? O co kaman ?
Dzięki za informację. Pomogliście =)
0 +1

581
RE: Partnerstwo ? O co kaman ?
(08-12-2011, 15:29)Dasii34 napisał(a): Czy mogę zawrzeć partnerstwo z innym yotubowiczem ?

Oczywiście. Wpisujesz go na listę przy zgłoszeniu, a on musi jedynie zaakceptować. Uwaga, może to nie działać, jeśli dany użytkownik używa już AdSense. Uwaga druga: posiadając wspólnie partnerstwo Wasze przychody będą szły na JEDNO konto AdSense. Powodzenia z rozdzielaniem przychodów (i obliczaniem podatków).

(08-12-2011, 15:29)Dasii34 napisał(a): O co chodzi z prawami autorskim jak sie ich pozbyć ?

Pozbyć? Chyba chodzi Ci o roszczenia praw autorskich do filmów? Jeśli tak, to mam gdzieś tutorialik jak się ich pozbyć.

(08-12-2011, 15:29)Dasii34 napisał(a): Czy za partnerstwo sie płaci ?

To oni płacą Tobie za wyświetlenia reklam, jakie dostaniesz do filmów i kanału. Musisz mieć duużo wyświetleń dziennie, by naprawdę coś sensownego zarobić. Dodatkowo jakąś drobnicę będziesz miał za dodanie filmu do ulubionych etc.

(08-12-2011, 15:29)Dasii34 napisał(a): Jaka muzyka jest chroniona prawami a jaka nie ?

Muzyka, jak i każde dzieło/idea, jest chroniona sztucznym tworem zwanym prawa autorskie. Jeśli ktoś Ci nie wyrazi bezpośrednio zgody na Twoje używanie jej, to nie możesz jej tknąć. Na stronie jamendo.com (na przykład) masz trochę muzy rozprowadzanej na dosyć interesujących prawach.

(08-12-2011, 17:36)Dasii34 napisał(a): A to mi powiedz jeszcze czy partnerstwo mogę mieć tylko z YT czy mogę z innymi na przykład z RightscomMusic ? I z kim mogę mieć partnerstwo ?

Możesz z różnymi innymi firmami, które mają taką możliwość. Zazwyczaj dostaniesz od nich inne stawki za wyświetlenia itp. - w niektórych zerowe (zgarniają Twój hajs), w innych nawet większe niż od samego YT. Do tych "darmowych" łatwo się dostać (w końcu chcą Twój hajs ;>), do innych trzeba kombinować lub mieć szczęście.
0 +1

www
2
RE: Partnerstwo? O co kaman?
Kern3l napisał(a):Możesz z różnymi innymi firmami, które mają taką możliwość. Zazwyczaj dostaniesz od nich inne stawki za wyświetlenia itp. - w niektórych zerowe (zgarniają Twój hajs), w innych nawet większe niż od samego YT. Do tych "darmowych" łatwo się dostać (w końcu chcą Twój hajs ;>), do innych trzeba kombinować lub mieć szczęście.
A znasz może nazwy tych firm?
0 +1