Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

AdSense o co w tym chodzi?

0
AdSense o co w tym chodzi?
Witam jestem początkującym youtuberem zobaczyłem coś takiego jak zarabianie na tym AdSense więc mnie to zaciekawiło ale nie chcę się wplątać w coś złego więc proszę o małe wyjaśnienie o co w tym chodzi.Czy to może spowodować jakieś kłopoty moim zamiarem są filmy np. z lola czy dostane bana za nie czy coś tego typu ?
0 +1
2
RE: AdSense o co w tym chodzi?
Chodzi oto że zarabiasz na podstawie ilości wyświetleń i kliknięć w reklamy. Im więcej kliknięć i wyświetleń tym lepiej dla ciebie. Bana raczej za dodawanie filmików ciężko załapać ale jeśli będziesz zapodawał w nich np: pliki audio które posiadają prawa autorskie a autor ci jej nie udostępnił i jakaś wytwórnia się skapnie to mogę ci tam zablokować konto.
Jak dodasz film a następnie zaznaczysz opcje zarabiania to w większości zanim film będzie dodany Youtube go według mnie sprawdza pod względem praw autorskich. Jeśli sprawdzanie przejdzie pomyślnie film wtedy zarabia ale czasami youtube'owi może coś się nie spodobać i dają ci opcje pokazania im że posiadasz prawa autorskie do danego filmu. Wtedy albo im udowadniasz że posiadasz prawa do materiału albo odznaczasz opcje zarabiania.
Zarobek jest generowany na postawie wyświetleń i kliknięć.
A aby przelali ci pieniądze na konto musisz albo posiadać swoje konto albo poprosić rodzica o udostępnienie ale tutaj się droga do zarabiania nie kończy. Nie pamiętam teraz dokładnie ale jak podasz dane do konta bankowego to Google przesyła ci trochę pieniędzy w celu weryfikacji konto (u mnie było to 0.96 centów). Następnie musisz podać na stronie Adsense dokładną sumę przelanych ci pieniędzy na konto. Za nim to zrobisz to nie jestem pewien ale chyba wstrzymują zarabiania albo wypłacanie nie jestem teraz w 100% pewien, nie pamiętam. Ogólnie jak się dodasz do Adsense to ci parę opcji dodatkowych przybędzie na koncie ;)

W razie czego wal z pytaniami. Myślę że wytłumaczyłem to dość prosto.
0 +1
0
RE: AdSense o co w tym chodzi?
Wielkie dzięki postaram się to ogarnąć.
0 +1
1
RE: AdSense o co w tym chodzi?
damian01211 napisał(a):jeśli będziesz zapodawał w nich np: pliki audio które posiadają prawa autorskie a autor ci jej nie udostępnił i jakaś wytwórnia się skapnie to mogę ci tam zablokować konto.
Czy to tyczy się również utworów muzycznych dodanych jako soundtrack w grze? Jeśli tak, to ciężko byłoby nagrać cokolwiek z serii np. NFS
0 +1
www
82
RE: AdSense o co w tym chodzi?
Tyczy się wszystkiego. Nawet podczas nagrywania i mówienia do mikrofonu sąsiad z mieszkania obok może głośno słuchać radia, co potem słychać w filmie i na takiej podstawie mogą Ci już dany film nie dopuścić do zarabiania.
0 +1
0
RE: AdSense o co w tym chodzi?
A może mi ktoś powiedzieć ile bym musiał czekać na 90 zł na program do nagrywania?
0 +1
299
RE: AdSense o co w tym chodzi?
Tyczy się też cutscenek z dialogami aktorów ;)
0 +1
www
0
RE: AdSense o co w tym chodzi?
A czy da się otrzymać pieniądze np. poczta ?Bo jeszcze nie mam 18 a tata boi się o kasę że go okradną czy coś.
0 +1
2
RE: AdSense o co w tym chodzi?
Nie jestem pewien w 100% ale gdzieś słyszałem że ci check mogą wysłać lecz jego realizacja może cię kosztować.
Lepiej jest w bank , pieniędzy ci z konta raczej nie mają jak zabrać bo nie dałeś im dostępu do konta. Oni mają tylko dane do przelewu i to wszystko. Zresztą ja miałem na koncie ponad 500 euro coś kiedy Google robiło testowy przelew i jakoś tych pieniędzy oni nie zabrali mi z konta ;)

Zresztą według mnie bezpieczniej jest przelewać pieniądze na konto niż check'iem.
0 +1
299
RE: AdSense o co w tym chodzi?
Przecież są konta jakieś junior dla osób<18 lat...
0 +1
www