Mikrofon

1
Mikrofon
Siemka. Mam problem z mikrofonem. Dokładniej chodzi o to, że mikrofon oprócz mojego głosu nagrywa też jak pisze na klawiaturze lub dźwięk wentylatorów w kompie.
Jest jakaś możliwość by to poprawić. Jakiś program do tego jest? Można to ustawić gdzieś w kompie?

PS
Przeglądałem wasze tematy ale tam nie mogłem sobie ustawić np.
http://letsplej.pl/t-2154-konfiguracja-m...k-po-kroku
Gdzie jest opcja "zwiekszenie wydajności mikrofonu" w poziomy itp. To ja nie mam tej opcji tylko tą wyżej

lub

Tutaj:
http://letsplej.pl/t-1695-poprawiamy-jak...awansowana
Nie mam u siebie do wyboru "jakości studyjnej"


Z góry dzięki za pomoc
0 +1

18
RE: Mikrofon
Jaki masz mikrofon? Przyczepiony do słuchawek, czy oddzielny? Staraj się pisać ciszej(nie klikaj za mocno w klawisze, lub kup nową klawiaturę) i odsuń się trochę od komputera(tj. mikrofon odsuń :>).
0 +1

1
RE: Mikrofon
Razem ze słuchawkami.
Co do odsunięcia się to nie mogę bo mam za krótki kabel.
Nowa klawiatura będzie, ale nie wiem jak tam bedzie z tym dźwiękiem klawiszy...

Może jakieś inne rady?
A jeżeli bym np. przyciszył głośność mikrofonu, potem mówił głośniej do niego i w programie jeszcze pod głosił to by coś dało??
0 +1

18
RE: Mikrofon
Może za czuły mikrofon czy coś? Pożycz od jakiegoś kolegi mikrofon i spróbuj czy będzie normalnie chodziło. Jeśli tak, to Twoje słuchawki do wymiany.
0 +1

1
RE: Mikrofon
A wie ktoś jak zmniejszyć czułość mikrofonu??
0 +1

18
RE: Mikrofon
Start -> Panel Sterowania -> Dźwięki, mowa i urządzenia audio -> Dzwiek i urządzenia audio -> Zakładka Audio -> I tam masz Głośność ,klikasz i masz suwak ktorym ustawiasz czułosc.
0 +1

121
RE: Mikrofon
Masz Menedzer Realtek HD Audio?
0 +1
75
RE: Mikrofon
Masz gąbkę na mikrofonie ? Jeśli nie to możesz przymocować jakimiś domowymi sposobami.
0 +1

1
RE: Mikrofon
mam...
0 +1

581
RE: Mikrofon
(11-12-2011, 23:04)budyniek napisał(a): Siemka. Mam problem z mikrofonem. Dokładniej chodzi o to, że mikrofon oprócz mojego głosu nagrywa też jak pisze na klawiaturze lub dźwięk wentylatorów w kompie.
Jest jakaś możliwość by to poprawić. Jakiś program do tego jest? Można to ustawić gdzieś w kompie?

Wiatraki możesz wyciszyć w edytorze używając narzędzia do odszumiania (ale tylko w przypadku, gdy szum jest cały czas identyczny).

Możesz także spróbować przejściówek podłączanych do źródła zasilania wiatraczków, które zmniejszają napięcie na nich. Jednakże licz się z tym, że musisz przetestować, czy komputer nie będzie Ci się przegrzewał (przy procesorze skutkuje to tym, że pc się wyłącza i przez moment nie można go włączyć, przy grafie skutkuje to artefaktami i BSoDami, przy zasilaczu skutkuje wyłączaniem kompa lub wręcz uszkodzeniem czegoś wewnątrz).

Generalnie dźwięki otoczenia wyciszasz trzymając mikrofon bardzo blisko ust i ustawiając mniejszą głośność nagrywania w opcjach. Dzięki temu jest znaczna różnica głośności Ciebie i otoczenia. Aby tą różnicę zachować, unikaj także przesadnego podgłaśniania siebie przez takie rzeczy jak hard limitery, czy inne wtyczki modyfikujące dźwięk i jego głośność - gdy dojdziesz do wartości szczytowych, to wszystko co ciche będzie coraz bardziej głośne, a najgłośniejsze dźwięki zostaną na tym samym poziomie.
0 +1

www