Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Magnolia, co z tym zrobić?

525
Magnolia, co z tym zrobić?
Cześć Wam :)
Zastanawiam się, czy mam dalej próbować utworzyć ten Polski wymarzony network który spełniłby wymagania nawet najbardziej wymagających partnerów. Vultra jest super, zarobki dla samych partnerów bardzo wysokie, innowacyjny dashboard także wynagrodzenie dla pracowników na wysokim poziomie. Ale są też rzeczy takie jak np. 3-letni kontrakt czy zupełny brak informacji o zarobkach dla Polski, to są dwie rzeczy które odstraszają potencjalnych partnerów.

Pytanie zadaje Wam, ponieważ nie wiem, czy byliby chętni, trochę się zawiodłem na Vultrze bo będąc rekruterem nie mam żadnego wglądu w umowy partnerów i wiele wiele więcej, będąc Content Aggregatorem miałbym szereg możliwości żeby usprawnić sieć, zniżyć kontrakt, potargować się o większy split dla partnerów itd.
Dodatkowo chciałbym Was poinformować że sam zostałem w jakimś stopniu wprowadzony w błąd, bo pierwotnie umowa dla Was miała być inna (między innymi 1-letni kontrakt dla każdego), natomiast wszystko się zmieniło po wejściu nowego zarządu.

Jeżeli teraz bym startował gdziekolwiek na stanowisko content aggregatora to uwzględnił bym takie rzeczy jak: prywatna sieć reklamodawców, informacje o CPM dla Polski, kontrakt najlepiej roczny, jak najwyższy tier sieci nadrzędnej, tak aby zminimalizować tak zwane haracze dla CMS'ów, jak najniższy próg wyświetleń, najlepiej aby był niższy niż w vultrze.


Zacząłem projekt i zauważyłem, że zainteresowanie jest ogromne, zgłosiło się mnóstwo osób, większość jednak zrezygnowała ze względu na brak informacji o zarobkach i 3-letnim kontrakcie, gdyby kontrakt był np. roczny to co myślicie?

Proszę o dyskusję na poziomie, posty z zerowym poziomem merytorycznym będą kasowane.
0 +1
231
RE: Magnolia, co z tym zrobić?
Mam rozumieć że dalej chcesz utworzyć Magnolie ?

Co do sieci o nazwie Vultra, chciałem tam dołączyć ale jak wyżej napisałeś 3 letni kontrakt odstrasza, właśnie dlatego zrezygnowałem z dołączenia do tej sieci.

Gdybyś utworzył tą Magnolie chętnie bym dołączyć tylko po roku (dołączyłem do RPM). Moim zdaniem Magnolia zapowiadała się świetnie. Roczny kontrakt jest chyba najlepszym wyborem, 3 lata to trochę za dużo. Moja odpowiedź brzmi TAK próbuj dalej ją utworzyć, z tego może powstać naprawdę fajny network.
0 +1

115
RE: Magnolia, co z tym zrobić?
Po pierwsze - dopóki nie będzie potwierdzenia u jakiekolwiek partnera, że rzeczywiście te zarobki to nie ściema oraz będzie porównanie z potencjalnym przychodem w Adsense, nie zyskasz żadnego wsparcia większych Tuberów.

To jest najważniejsza rzecz, która zarazem rodzi jakiekolwiek wątpliwości. Jak będziesz mógł to zapewnić to wtedy już z górki.
0 +1

525
RE: Magnolia, co z tym zrobić?
Wiem, jednakowo bardzo ciężko znaleźć sieć która jest znana w Polsce i jednakowo oferuję dobre warunki dla partnerów, szukając sieci sugerowałem się tym, aby były duże zarobki i krótki kontrakt, a to że kontrakt został zmieniony odgórnie, to już nie moja wina zwłaszcza że w Vultrze nie mam żadnego większego prawa głosu.
0 +1
115
RE: Magnolia, co z tym zrobić?
Długość kontraktu nie ma znaczenia jeżeli będziesz w stanie udowodnić iż CPM jest naprawdę wyższy od Adsense.
2 +1

525
RE: Magnolia, co z tym zrobić?
Wezmę sobie Twoją rade do serca, ale zrozum też, że większość naprawdę dobrych sieci nie jest znanych w Polsce, stąd bardzo trudno zdobyć niepodważalne dowody na to, że w Polsce będzie wysoki CPM.
0 +1
4
RE: Magnolia, co z tym zrobić?
Według mnie warto żebyś dalej próbował utworzyć ten wymarzony polski network z dużym zarobkiem ale tak jak powiedział Mandzio nie zdobędziesz poparcia większych ludzi dopóki nie bd. jasnych dowodów na to że zarobki są wyżasze niż w Adsense :)

Ja z chęcią poczekam na rezultat twojej działalności i mogę wypróbować ją na swoim kanale poprzez dołączenie do twojej sieci (gdyby takowa powstała)
0 +1
11
RE: Magnolia, co z tym zrobić?
Powiem tak, warto próbować utworzyć ten polski oddział. A jeżeli chodzi o Vultre to jak tylko dashboard ruszy to napiszę jakie są zarobki czy wyższe niż w Adsense czy nie.
0 +1

www
87
RE: Magnolia, co z tym zrobić?
Jako ze wladam jezykiem hiszpanskim to czytalem i sluchalem co maja osoby z partnerem od Vultry do powiedzenia (w Hiszpani, czyli zarobki beda podobne badz jeszcze nizsze w Polsce - inna sila nabywcza)
Tak wiec, skarza sie na to ze Vultra nawet w kontrakcie gwarantuje jakies tam kwoty z ktorych dostaja 1/3 ;)
Do tego "cenia" sobie support, ktory im odpisuje raz tak raz nie.

PS. Content Aggregatora to daja kazdemu co wlada w stopniu minimalnym jezykiem angielskim.

Jbc. Nie hejtuje, tylko sie dowiedzialem i publikuje ;D

EDIT: Notki i filmy maja okolo 6miesiecy, wiec jest mozliwe ze sprawa sie poprawila.
0 +1
525
RE: Magnolia, co z tym zrobić?
NitroZyniakVlog napisał(a):Jako ze wladam jezykiem hiszpanskim to czytalem i sluchalem co maja osoby z partnerem od Vultry do powiedzenia (w Hiszpani, czyli zarobki beda podobne badz jeszcze nizsze w Polsce - inna sila nabywcza)
Tak wiec, skarza sie na to ze Vultra nawet w kontrakcie gwarantuje jakies tam kwoty z ktorych dostaja 1/3 ;)
Do tego "cenia" sobie support, ktory im odpisuje raz tak raz nie.

Na yttalku jest ponad 150 partnerów Vultry, ani jeden nie zgłosił skargi na niski CPM ani na support, trochę dziwnie to się przedstawia względem tego co napisałeś ;p
Ja tam dostaje odpowiedź po kilkunastu sekundach, Shane jest online praktycznie cały czas.

Co do Twojego porównania że w Polsce zarobki będą niższe lub podobne jak w Hiszpanii, no cóż, Shane twierdzi inaczej :)

[Obrazek: TZiF4v8.jpg]

NitroZyniakVlog napisał(a):. Content Aggregatora to daja kazdemu co wlada w stopniu minimalnym jezykiem angielskim.

Nope, trzeba przygotować biznes plan, przedstawić swój zespół i przedstawić hierarchie(kto za co jest odpowiedzialny), dać listę 15 osób które się nadają pod względem wymagań, umieć zarządzać CMS'em w stopniu zaawansowanym i dobrze posługiwać się serwerami WEB. Nie wiem skąd takie informacja, jak już jest nabór to mają tylko kilka miejsc :)

Podaj te tematy nawet jeżeli są po hiszpańsku.
0 +1