Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Szukam chętnych - Zagrajpedia>System>Czyszczenie

191
RE: Szukam chętnych - Zagrajpedia>System>Czyszczenie
Do defragmentacji dysku, czyli łączenia pofragmentowanych (podzielonych) plików najlepiej użyć zewnętrznego programu, takiego jak Defraggler.

Defragmentacja przy pomocy tego narzędzia jest bardzo prosta. W górnej części Defragglera widzimy wszystkie nasze dyski oraz partycje. Wybieramy te, które chcemy defragmentować (jeśli wcześniej tego nie robiliśmy, warto defragmentować wszystkie). Dyski zaznaczamy trzymając ctrl i klikając na każdym z nich po kolei.
Następnie wybieramy polecenie "defragmentuj", spośród możliwych do wyboru na dole. Można również analizować dysk, jednak jest to zbędne chyba, że nie wiemy, czy dana partycja wymaga już defragmentacji.

Dostępna jest również opcja szybkiej defragmentacji, która pojawia się po kliknięciu na strzałkę obok polecenia "defragmentuj". Jak sama nazwa wskazuje jest ona szybsza, jednak nie tak dokładna, jak "pełna" defragmentacja.

Cały proces możemy zatrzymać lub wstrzymać. Czas trwania defragmentacji jest różny, zależnie od stopnia fragmentacji oraz wielkości dysku.

UWAGA: Defragmentacja może wywołać uszkodzenia plików zablokowanych programem True Crypt.
0 +1

6
RE: Szukam chętnych - Zagrajpedia>System>Czyszczenie
Zbędne pliki:

Do czyszczenia zbędnych plików można użyć programu Odkurzacz, program rozbudowany do wielu opcji czyszczenia systemu od zbędnych danych. Może on posłużyć jako edytor rejestru oraz innych problemów np. auto-start programów lub ustawienia usuniętych już dawno plików.

Jeżeli mamy pobrane program Odkurzacz otwieramy go i przechodzimy każdą stronę programu klikając Start i po wyszukaniu plików usuwamy pliki które narzuca nam program a następnie je usuwamy, w mniejszym już tłoku przechodzimy do programów których dawno nie używaliśmy i je usuwamy.
Jeżeli w każdej z możliwych opcji wyczyściliśmy wszystkie śmieci możemy zamknąć program i zapisać zmiany.
0 +1