Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Technik informatyk

Technik informatyk
Witam! Nie wiedziałem gdzie to wstawić, to daję tu... W Pytaniach podobno tylko o nagrywanie...
Idę do technikum informatycznego i muszę tak:
KWALIFIKACJE
E.12. Montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych,
E.13. Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami,
E.14. Tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami.
Powie mi ktoś na czym to polega, pośle jakieś linki do tego czy coś?
Jak to czytam to aż mi zielono. HELP :>

A może jest ktoś już w w/w technikum? Jaki jest poziom i czy trudno?
//Edit do notki: A o takim dziale nawet nie wiedziałem :O Wydawało mi się, że to dyskusja :)

Notatka od TFPR, 12-04-2014 18:10:

Przenoszę do odpowiedniejszego działu.

polubienia 0 +1

www
RE: Technik informatyk
LukaszzDW1998 napisał(a):i muszę tak:
KWALIFIKACJE

To nie ma sensu. To muszą być kwalifikacje absolwenta, nie kandydata.

LukaszzDW1998 napisał(a):A może jest ktoś już w w/w technikum? Jaki jest poziom i czy trudno?

Wyżej wymienionego? Gdzie?
polubienia 0 +1

www
RE: Technik informatyk
Trochę nie rozumiem.
polubienia 0 +1

www
RE: Technik informatyk
Podlinkuj skąd wziąłeś te kwalifikacje.
polubienia 0 +1

www
RE: Technik informatyk
te kwalifikacje chyba uzyskujesz poprzez zdanie egzaminów już w szkole, a nie że musisz je mieć zeby sie dostac
polubienia 0 +1

www
RE: Technik informatyk
Kwalifikacje są ze strony szkoły i rekrutacji...
Czyli to nie są rzeczy, które muszę umieć aby się dostać?
polubienia 0 +1

www
RE: Technik informatyk
nie
ale możesz podać link
polubienia 0 +1

www
RE: Technik informatyk
Ja się wybieram do liceum, ale miałem iść właśnie na technika. Kwalifikacje zyskujesz PO ukończeniu technikum. Można to też wziąć na logikę czytając byle jakie ogłoszenie. "Szukam wykwalifikowanego pracownika".
polubienia 0 +1
RE: Technik informatyk
Ja się wypowiem jako osoba posiadająca E12.
Są to kwalifikacje lub też jak można na bardziej ludzki -uprawnienia/stopień wtajemniczenia. Na każde z kwalifikacji trzeba zdać egzamin przeprowadzony przez OKE - jeśli chodzi o E12, to u mnie wyglądało tak że nasza salka komputerowa, 3 łepki z komisji, każdy z nas przy swoim kompie i dostajemy listę rzeczy do zrobienia - kompletnie z dupy i nie związanych z tym co się uczyliśmy na zajęciach (np. przerób tak system by domyślne dane które są zapisywane w dokument and setings były na dysku innym, lub ograniczyć pojemność dyskową dla każdego zalogowanego i ograniczyć dostęp na określone godziny). Co ciekawe wycwaniłem się i spytałem komisji czy mogę korzystać z internetu, bo w regulaminie jest by nie zaglądać do sąsiadów, ale o necie niczego nie było - pan z komisji powiedział "no skoro nic nie ma w regulaminie <puścił oczko> ". Zaznaczę że pierwotnie "grożono nam" że będziemy musieli jeszcze złożyć cały komputer z różnych podzespołów i je opisać, jednak nic takiego nie było (w dniu egzaminu się o tym dowiedzieliśmy).
E12 zdobywasz po pierwszym roku E13 i E14 jednocześnie na egzaminie po następnym (mój technik informatyk był z ramienia Progres i trwał 2 lata, może na 3 letnich E13 jest na 2 roku a E14 na trzecim).
Jak mówię, w moim przypadku pytania były kompletnie z dupy i gdyby nie moja wiedza i google to bym mało co zdziałał przez te 3h (pewnie dłubiąc po plikach pomocy windows doszedł bym jak koledzy do sedna), any way zdałem (bodaj trza mieć 75% by mieć kwalifikacje) - nie warto się uczyć z zajęć bo tam nic nie będzie znając życie
polubienia 1 +1

RE: Technik informatyk
Jako absolwent szkoły informatycznej. Musze ci powiedzieć że dużo zależy od twoich predyspozycji i czy lubisz godzinami siedzieć przed komputerem pisząc skrypty C++ lub PHP bądź godzinami rozkładając i składając komputery. Równie ważne jest ciekawość i samo doskonalenie swoich umiejętności przez prenumerowanie gazet związanych z informatyką oraz dokształcanie się przez czytanie literatury naukowej. Przyznam ci się szczerze że bardzo dużo można wynieść z szkoły o tym profilu, nawet jeśli twoja późniejsza praca sprowadza się do roli pracownika w supermarkecie z elektroniką. Nauka i ilość wiedzy to co innego. Dostaniesz tyle że na początku stwierdzisz że ci się nie uda tego pojąć. Potem przełom w którym wiesz że to co dotychczas wiedziałeś o komputerach to tak około 1-10%. Wiedzy jaką otrzymasz na profilu Technik informatyk. Później jeśli pogodzisz się z myślą że do tej pory nic nie wiedziałeś i uznasz że tego czego się uczysz jest fajnie to wiedz że jesteś na dobrej drodze. Egzaminy zawodowe to coś co musisz zdać i lepiej poświęć 100% swego czasu na naukę do nich. Teraz najważniejsze. Musisz dokonać wyboru co ważniejsze zawód czy matura, no chyba że ogarniesz wszystko. Jednak jest jedno znaczące ale jaka praca mnie czeka? Wież co nie nie będę cie dobijał, bo jak bardzo fajnym czasem był dla mnie czas jaki spędziłem na nauce programowania i rozmontowywania komputerów, tak bardzo się zawiodłem wchodząc na rynek pracy.
Jednak jest promyk nadziei. Musisz się dowiedzieć czy po ukończeniu szkoły w 100% otrzymasz europejski certyfikat, który da ci możliwość pracy wszędzie w Europie. Bez tego nawet się kłopocz zdawaniem do takiej szkoły. Ponieważ w Polsce skończysz w markecie z elektroniką lub jako instalator Neostrady. Mam nadzieje że cię nie zniechęciłem i jeśli ciekawi cie moja opinia jeśli się tym interesujesz i masz możliwość zdobycia certyfikatu to czeka cię praca w Niemczech i w Wielkiej Brytanii a także inne kraje dają propozycje pracy w zawodach informatycznych. Życzę dobrego rozważenia wszystkich za i przeciw i zdobycia wymarzonej pracy.
polubienia 1 +1