Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dawngate MOBA, alternatywa dla LOL'a

0
Youtube-red  Dawngate MOBA, alternatywa dla LOL'a
Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum to serdecznie wszystkich witam ;). Chciałbym przybliżyć wam grę, która mnie osobiście wciągnęła na długie godziny mimo, że jest to dopiero faza beta. Większość z was albo raczej wszyscy znają League of Legends aktualnie najpopularniejszą grę MOBA. Dawngate jest ciekawą alternatywą dla tego gatunku, wizualnie przypomina LOL'a co pozwala łatwo jego graczom przestawić się na DG i ogarnąć system. Wiadomo, że MOBY mają to do siebie, że są podobne ale to taki gatunek w którym ciężko tego uniknąć. Autorzy na pewno nie mają na celu ściągania wszystkiego co możliwe żeby ich gra stała się tak grywalna jak Liga. Wracając do samego Dawngate. Jest on tworzony przez studio Waystone Games pod patronem EA. Nie jest to produkcja EA więc nie bójcie się, że tytuł jest nastawiony tylko i wyłącznie na kasę. Można grać całkowicie za darmo (płatne są jedynie skiny do postaci, wardów, albo zmiana głosu komentarza na głos jednej z postaci z gry). W Dawngate występują tylko dwie linie co sprawia, że mapa jest całkowicie symetryczna, mamy także wybór roli przed rozpoczęciem rozgrywki, która nasza postać będzie sprawować podczas gry. Nie ma jako takiej jednej jedynej mety do tej gry, często wygląda to bardzo różnie i w sumie to jest w tym projekcie fajne.

Szybki opis ról:

Gladiator - specjalizuje się w dobijaniu creepów na linii, dostaje za nie dodatkowe złoto.
Tactician - otrzymuje bonusowe złoto w momencie gdy creep umiera obok niego oraz gdy atakuje on przeciwnika (raz na jakiś czas)
Hunter - dodatkowe złoto z creepów w jungli oraz leczy się on od ich max hp w momencie zabicia.
Predator - bonusowe złoto i exp za zabijanie przeciwników (najbardziej ryzykowny pick, ponieważ w momencie gdy nie zabijamy a sami giniemy zbyt często nasza postać robi się bezużyteczna. Mamy złoto tylko z zabójstw).

Gra posiada system podobny do run z League of Legends, nazywa się to Loudout. Moim zdaniem jest to ciekawsze wyjście. Otrzymujemy pusty kwadracik do wypełnienia i wkładam tam coś w rodzaju puzzli, które dają nam dodatkowe bonusy.

Screen: [Obrazek: loadout.jpg]

W grze na ten moment znajdują się 32 postacie, które w Dawngacie występują pod nazwą Shaperów. Po każdej rozgrywce jest losowana nam nagroda, z której dostajemy pkt na odblokowanie postaci, loadoutów. Nierzadko dostajemy całe loadouty a przy odrobinie szczęścia udaje się odblokować nawet postać.

Screen: [Obrazek: soclose.jpg]

Wytłumaczę tu łopatologicznie o co chodzi z numerkami na obrazku. Pierwsze niebieskie jest to liczba losowa, która losuje nam system. Pomarańczowa to bonus za wygraną i długość gry. Fioletowa to pierwsza wygrana dnia a ostatnia zielona to Karma, coś w rodzaju honoru który rozdajemy graczom po rozgrywce. Po tym wszystkim losuje nam nagrodę. Jak wiadomo im wyżej tym lepiej i więcej. Z Divine właśnie można mieć postać, na screenie leciutki niefart :).

Dawngate posiada serwer NA i EU w fazie beta. NA jest online cały czas, można grać z pingiem 150 ale nie jest on odczuwalny, opóźnienie jak na taki ping jest minimalne. od 16 do 24 włącza się serwer EU i tu już można pograć normalnie. Serwer wybieramy przed rozgrywką czyli możemy sobie skakać z jednego na drugi, nie jesteśmy uzależnieni tylko od jednego.

Na koniec pozwolę sobie zamieścić mój gameplay z Dawngate.

Link:Mam nadzieje, że spotkamy się w grze :) Nick na mojego maina to NeSpoon a na smurfa NeSp00n.
Dodatkowo jeśli mogę tak to tu zareklamować to szukam osób chętnych do nagrywania gry lub do teamu. Jeśli jakiś wyznacznik mogę podać to Diament ew. wysoki Plat (1) w Lol'u, 16+ i ogarnięte mikro.
Sam miałem D4 80+ LP (aktualnie nie gram jest D5) no i 20 lat.
Do usłyszenia ;)

http://www.dawngate.com - oficjalna strona.
http://www.moba-champion.com - buildy, newsy itp.
0 +1
4
RE: Dawngate MOBA, alternatywa dla LOL'a
Woow, fajna gierka będę musiał zagrać :)
0 +1

www