Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Odszumianie LIVE!

1
Star  Odszumianie LIVE!
Święty gral streamersko jutuberskiego świata!:) Odszumianie i obróbka dźwięku w czasie rzeczywistym! Sam bezskutecznie szukałem sposobu przez prawie 2 lata aż w końcu na niego wpadłem :) Cały sposób polega na dwóch czynnościach. Pierwsza to stworzenie wirtualnego kabla który połączy nasz fizyczny mikrofon z programem a efekt naszych modyfikacji „wyrzuci” do kolejnego wirtualnego urządzenia audio. Druga czynność to sam proces obróbki audio w oprogramowaniu VST służącym do… wielu czynności związanych z audio:P Nie wchodząc w szczegóły techniczne będziemy potrzebować:
Darmowego oprogramowania VB-AUDIO Software, a konkretnie VB-CABLE. Oprogramowanie to instalujemy jako sterownik na naszym komputarze.
Drugi program jakiego będziemy potrzebować to host VTS, a konkretnie Reaper (60 dni testowe za darmo). Są również darmowe hosty VTS, ale ten poradnik przygotowany jest dla oprogramowania Reaper ponieważ darmowe programy są toporne i trzeba ogarniać;) Do samego programu typu host dodaje się pluginy, które w programie Reaper są automatycznie instalowane (można pobrać dodatkowe z internetu).

Po włączeniu oprogramowania musimy ustawić nasze urządzenia audio, klikamy Options>Preferences…
W opcji „Device” wybieramy nasz mikrofon jako Input device, a wirtualny kabel jako Output device.

Następnie klikając prawym przyciskiem myszy na ciemne pole po lewej stronie ekranu klikamy „Insert new truck”.
Poprawnie dodany track widać na powyższym obrazku. To głównie w nim będziemy teraz działać.
Następnie klikamy czerwone kółka oznaczające nagrywanie. Po włączeniu powinniśmy zobaczyć pasek głośności naszego mikrofonu. Jeśli pasek się nie rusza to zrobiliśmy coś źle:)
Kolejny krok to zaznaczenie opcji „Record Monitoring: ON”, która spowoduje wysłanie przerobionego dźwięku do naszego „Output device” czyli witualnego kabla. Następnie klikamy przycisk „INPUT FX”, który otwiera nam okno efektów.
W oknie efektów dodajemy wybrane przez nas efektu. W tym poradniku są to ReaFir (odszumianie) oraz ReaGate (brama). Drugi efekt dodajemy przyciskiem „Add” w oknie które pojawia się po dodaniu pierwszego efektu ;)
Obydwa efekty widoczne na liście.
Jest wiele sposobów odszumiania, ale moim zdaniem najlepszy to stworzenie „wzoru szumu”, a następnie „wycięcie” go. W tym celu zmieniamy „Mode” naszego pluginu na Subtrack.

Zaznaczając opcję „Automatycally build noise profile” (automatycznie zbuduj profil szumu) plugin sam tworzy nam krzywą szumu. Należy pamiętać, aby w czasie jej tworzenia (zaznaczony ptaszek) nie wydawać żadnych dźwięków do mikrofonu;) Po kilku sekundach ODZNACZAMY ptaszka, aby profil się zapisał. GOTOWE!

ReaGate to po prostu brama, która przepuszcza dźwięki dopiero od pewnego poziomu. Umiejętnie ustawiając zaznaczony na obrazku suwak jesteśmy w stanie „odciąć” ciche kliknięcia w klawiaturę od naszej zwyczajnej mowy. Opcję należy wyregulować samemu tak aby nie ucinała nam początku i końca zdania (wtedy ściszamy głos). Pozostałe suwaki można zostawić w spokoju bo i bez nich wszystko powinno zadziałać.
GOTOWE! W tym momencie szum (dzwięk pojawiający się na wskaźniku głośności mimo naszego nic nie mówienia) powinien zniknąć. Dopiero gdy się odezwiemy słupki powinny podskoczyć. Należy pamiętać, że proces odszumiania trwa, a jego czas wypisany jest w prawym górnym rogu ekranu. Jesli jednak jest to ~100ms (0,1s) raczej nie zauważymy desynchro na naszym streamie/nagraniu. W samym programie można dodawać więcej efektów zupełnie zmieniających nasz głos, ale ten poradnik zakończymy na odszumianiu…
0 +1
115
RE: Odszumianie LIVE!
czesc... to znowu ja :)
widze kolejne chamskie copy/paste w Twoim wykonaniu.

http://www.soushibo.pl/poradniki/odszumianie-live/

Jako Twoj lekarz zalecam wziąć rozbieg i przywalic w mur baranka - tak na poprawe krążenia.
Gosciu, robisz lipe na zywca kradnac cudze teksty, ogarnij sie. YouTube nie dla Ciebie... za to mozsz zostac swietnym studentem - kserokopie to podstawa w studenckim zyciu.


[EDIT]
a tu wiecej (flejmu), zeby łatwiej sie szkualo po forum:
- http://letsplej.pl/t-51232-zarabianie
- http://letsplej.pl/t-51234-platformy-streamerskie
2 +1