Render w Premiere: i5, czy i7?

Render w Premiere: i5, czy i7?
Witam!

Czytam sobie na forum tematy, w których ludzie pytają o złożenie kompa, przeglądam linki z zestawami i w większości jest i5 z końcówką k(te z k chyba są najlepsze, tak?), zamiast i7.

Lecz prawie każdy prosi o ,,do gier" lub nagrywania. A co z szybkością renderu przy 720p60 bitrate 16(20 max) w Premiere? No... Ewentualnie 1080p60 20 bitrate, jeśli sam komp pociągnie nagrywanie. Czy taki 4690K byłby gorszy od 2600k względem szybkości renderu, czy jednak nie będzie różnicy znacznej?

Dodatkowe pytanie OFFTOP, by nie robić nowego tematu: Czy kupował ktoś kiedyś pełniaka (zestaw PC) używkę z Allegro i był zadowolony? Przykład używki. Oczywiście automatycznie gotowcom mówię NIE, ale tym z Media *** itd, lecz wiadomo, że używki mogą być składane, a potem sprzedawane po niższej cenie. Opłaca się kupić używkę z dobrą kartą i prockiem za 3k, czy jednak lepiej samemu złożyć i nie martwić się o gwarancję?
Wybaczcie chaos w pytaniach, ale popatrzcie na godzinę, w której piszę ten temat :)
Pozdrawiam i z góry dzięki za wszelkie pomocne odpowiedzi.
polubienia 0 +1

www
RE: Render w Premiere: i5, czy i7?
Końcówka "K" w procesorach oznacza, że są przystosowane do podkręcania i można sobie je jeszcze kręcić :)

Czy i5 czy i7, to już kwestia modelu dokładnego. Są benchmarki, na których możesz spokojnie wydajność porównywać, ale oczywiście nowsze i5 są wydajniejsze, niż starsze i7. W procesorach nie patrz tylko na ilość rdzeni, lecz także na ilość wątków :)

Co do komputera i składania to się nie wypowiem, bo się na tym po prostu nie znam i lepiej jakby wypowiedział się ktoś z doświadczeniem w tym temacie :)
polubienia 1 +1

www
RE: Render w Premiere: i5, czy i7?
Oznaczenia procesorów intel
Spoiler
A tak już bez teorii...W testach, w necie wypada 4690 wypada lepiej niż 2600 (mam nadzieje że zwróciłeś uwagę że są to inne podstawki) I pewnie w praktyce również i5 będzie lepiej wypadał ale nie będą to znacząco szybsze czasu renderu. Ilość rdzeni liczy się przy renderowaniu filmów znacząco ma znaczenie, ale szybkość zegarów i sama generacja również dużo robią. Obecnie na moim pokładzie siedzi 2rdzeniowy G3258 @4.4Ghz i przy renderowaniu jednym rdzeniu w Ccinebench punktacja była następująca ,że dorównywała i7 - mówimy o 1150, ale przy obciążeniu całego procesora fajnie mieć trochę rdzeni (swoja droga gdyby płyty główne tańsze były ze slotami 2x cpu to pewnie dwa takie procki by wymiatały i to w takiej cenie)

Co do takiego gotowca: moim zdaniem, gotowce z supermarketów nadal nie zmieniły myślenia, kuszą 16GB pamięcią RAM i Procesorem i7 w zamian za inne badziewne podzespoły. No i plomba w komputerze...Moim zdaniem gra nie warta świeczki chyba że przyzwoita naprawdę cenę otrzymamy wtedy zawsze można kupić sprzęt i wymienić badziewny zasilacz, dysk itp

Co do zestawu który podałeś: to nic innego jak byś poszedł do sklepiku komputerowego, powiedział gościowi co chcesz, on by Ci złożył ty byś zapłacił i byś używał z tą różnica że to jest sprzęt używany. Akceptuje taką formę bo trzeba kombinować, nowych aut też jeździ b. mało i nikt nie mówi używaną autom mowie: NIE

Szczerze: nie kupiłbym gotowca w markecie choćby by był przygotowany najlepiej jak się da. Powód? Plomba, to wyklucza wgl otwarcia obudowy przez czas gwarancji. Co do używanej konstrukcji PC też bym miał pewne opory w kwestii np. dysku twardego, zasilacza, procesora.
Nie wiadomo czy procek nie był katowany, dysk twardy czy mu nie upadł 200razy a zasilacz mógł służyć jako zapalniczka w aucie (12v) - to jest pewne ryzyko, wolałbym każdą część z osobna kupić używaną wtedy zawsze mam większą pewność no i pole do swoich upodobań w kwestii marki, koloru itp.
polubienia 1 +1