Przetwarzanie filmów na YT

228
Przetwarzanie filmów na YT
Hejka.

Krótko i na temat, bo chcę dostać jak najszybciej pomoc i nie opuszczę tego tematu póki tej pomocy nie otrzymam, bo zaczyna mnie to frustrować. Więc tak - filmy nagrywam OBSem i unikam renderowania filmów (bo cały montaż robię podczas nagrywania). Chcę wysyłać filmy na YT. W miarę sensownie szybko się przesyłają, ale... Po przesłaniu jak wiadomo jest jeszcze przetworzenie filmu, z tym że zamiast 3-5 minut, trwa ono chyba z tyle, ile trwa film (30 lub więcej minut)? Oraz do tego dwa napisy - #1 mówiący, że powinienem film zakodować w odpowiednim formacie by przesyłało strumieniowo (szybciej), oraz #2 mówiący, iż "To [przetwarzanie] trwa dłużej niż powinno". Dla testu wyrenderowałem ten sam materiał Adobe Premiere Pro i obu napisów nie było, a film szyyybciutko się przetworzył.

Ustawienia dla 720p60:
Spoiler
Proszę, pomóżcie. Zależy mi na szybszym przetwarzaniu, przesyłaniu i utrzymaniu świetnej jakości filmu. A nie chcę siedzieć w temacie bez odpowiedzi.
0 +1

1 410
RE: Przetwarzanie filmów na YT
To przez to, iż podczas renderowania film zostaje przetworzony do gotowego odpowiadającego dla yt formatu, który on sobie przyjmuje szybciutko sprawdzając tylko prawidłowość przetworzenia filmu. Jeżeli wysyłasz tkj. surowe nagranie, to yt musi dostosować wszystkie opcje i funkcje do siebie, dobrać mu maksymalną jakość jaką wyświetli, przetworzyć i dopiero opublikować.
0 +1

www
228
RE: Przetwarzanie filmów na YT
No tak, ale ustawienia takie jakie dałem tu w temacie, a ustawienia (do renderu) z mojego Premiere Pro są praktycznie takie same i się na oko nie różnią. Jednakże ten z Premiere Pro po przesłaniu o wiele szybciej przetwarza, niż ten od razu nagrany z OBSa.
0 +1