Ile wrzucać filmów?

Ile wrzucać filmów?
Co prawda subskrypcji to mi nie dobywa xD ale cóż, łapki w filmach mam wyłączone, nie dlatego że hejty czy cuś.. po prostu uznałem że sa nie potrzebne, ale ile filmów mam wrzucac? bo mam bardzo dobrego neta, moge do 5/10 odcinków dziennie xD ale jeszcze kto by to nagrał xD
0 +1
www
41
RE: Ile wrzucać filmów?
Myślę że w większym stopniu lepiej skupić się na jakości i systematyczności niż ilości. :) Testując różne opcje na swoim kanale zauważyłem, że najlepszym rozwiązaniem byłoby 1 nagranie dziennie o stałej porze lub jak starczy czasu to dwa, ale z różnych gier. Można też modyfikować to i np. w daną grę zagrać co drugi dzień, albo jak odcinek długi (np. RTSy) to wybrany 1 dzień w tygodniu. Tym samym mając kilka serii równolegle. Więcej tylko w wyjątkowych sytuacjach (np. premiera lub jakiś specjalny dzień/akcja). Część z Twoich widzów, to osoby które zechcą obejrzeć każdy Twój film, jednak jeżeli ich zasypiesz zbyt dużą liczbą nagrań, wtedy nie obejrzą wszystkiego i stracą pewien kontakt, bo będą czuli, że są w plecy. Pamiętaj, że lepszy duży niedosyt niż choćby odrobina przesytu.

Swoją drogą jak wrzucisz sobie na początek 5-10 odcinków na dzień, to nie tyle kto by nagrał (choć też sobie tego nie wyobrażam :P), ale kto by oglądał :P A od tego szybko zeszłaby z Ciebie "para". Jeżeli masz wenę w danej chwili, warto nagrać jednego dnia więcej, a po prostu mieć wtedy materiał na kilka dni.

A jak masz nadmiar czasu, to warto pomyśleć o innych możliwościach promocji i rozwoju - może live na Twitch/Hitbox, albo podszkolić się w jakimś zakresie. Tym bardziej, gdy jesteś na początku. ;)

PS Co do łapek, to bym z ich nie rezygnował - co prawda na początku mogą bardziej przeszkadzać niż pomagać, ale sam widząc film z wyłączonymi łapkami, mam wrażenie, że autor ma coś do ukrycia, czy też dostał tyle minusów, że nie chce by ludzie to zobaczyli. Druga sprawa, to na ich podstawie określam (choć czasem błędnie), czy dany film może przypaść mi do gustu. Dla autora to też pewien wyznacznik, widzę który film ile dostał "łapek" na ich podstawie mogę określić, jakie nagrania dodawać priorytetowo (np. 100 łapek), jakie w wolnym czasie(10 łapek), a jakich nie dodawać lub coś w nich zmienić (czyli łapki w dół) - bazując na samych wyświetleniach, czasem można wyciągnąć błędne wnioski (choć i z łapkami trzeba uważać i najlepiej analizować dogłębniej ;) ).
3 +1
www
6
RE: Ile wrzucać filmów?
Kolega wyżej ma ogromną rację lepiej skupić się na jakości niż na ilości. Moim zdaniem najlepiej w tygodniu wrzucać 1-2 filmów a w weekend ze względu na większa ilość czasu to 2-3. Tak żeby widzowie mogli się "oswoić" z materiałem a nie tylko obejrzeć i zapomnieć. To tylko moje zdanie nie musisz się nim sugerować.
0 +1
166
RE: Ile wrzucać filmów?
To, jak dużo materiałów będziesz wrzucał zależy tylko od Ciebie i od tego, ile możesz na filmy przeznaczyć czasu...
Opinia jest bardzo podzielona, ale rzuć okiem na odpowiedź @Corle1, bo ma sporo racji i rad, które mogą Ci się przydać...
0 +1

RE: Ile wrzucać filmów?
zakrecony268 napisał(a):Kolega wyżej ma ogromną rację lepiej skupić się na jakości niż na ilości. Moim zdaniem najlepiej w tygodniu wrzucać 1-2 filmów a w weekend ze względu na większa ilość czasu to 2-3. Tak żeby widzowie mogli się "oswoić" z materiałem a nie tylko obejrzeć i zapomnieć. To tylko moje zdanie nie musisz się nim sugerować.

w tym rzecz że ja mogę i to i to xD Jakość taka ze film 10 min ma 3 gb, dobrze obrobiony itp. a internet jest dość szybki i mogę wrzucić 5 odcinków na raz i sobie je np podzielić po 1 albo po 3 na dzień.
Corle1 napisał(a):autor ma coś do ukrycia
Nie wiem ja jakoś odczuwam że nie są potrzebne, czy jak oglądamy telewizje o wrzucamy łapkę w górę? nie, you tuba traktuje jak telewizję. Siadasz, oglądasz i idziesz :)
Corle1 napisał(a):bazując na samych wyświetleniach, czasem można wyciągnąć błędne wnioski
Dodam jeszcze że ani łapki, wyświetlenia czy suby mnie po prostu nie interesują. Wrzucam te filmy o tak sobie, nie wiem dlaczego, tak po ptostu o se.
0 +1
www
166
RE: Ile wrzucać filmów?
Kapitan Zorton napisał(a):Wrzucam te filmy o tak sobie, nie wiem dlaczego, tak po ptostu o se.
Takie podejście jest lepsze, niż nastawianie się na kasę. Ktoś rezygnuje ze swoich planów, bo myśli, że będzie "Wielkim YouTuberem", a tu klops! Jeżeli sprawia Ci to przyjemność, to wrzucaj filmy jak Ci się podoba, a widzowie na pewno się kiedyś znajdą.
0 +1

7
RE: Ile wrzucać filmów?
Ja wrzucam 1 filmik dziennie. W dni powszednie o 16 a w weekendy i ogolnie dni wolne o 14.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka
0 +1
RE: Ile wrzucać filmów?
CreatiW napisał(a):filmy jak Ci się podoba
A Propsy kasy xD.... nawet gdybym zarabiał oby te nie wiem 20/50 dolców to bym to oddał na zwierzaki albo cuś, jeżeli chodzi o fejm to JAKBY się udało to chciałbym sponsorować jakieś miejsca gdzie są zwierzaki czy biedne dzieci, cóż, nie wiem czy do tego dojdzie, ale jak by się tak stało to bym tak robił :3
Corle1 napisał(a):może live na Twitch/Hitbox
No właśnie i tu jest pies pogrzebany, kiedyś robiłem lajwa z war thundera, efekt? nie pytajcie,
http://www.hitbox.tv/video/426932 Link do mojego lajwa wygląda to okropnie:C

[Obrazek: 123123png_wnrxsxx.png]
a tu dodam taki smaczek :3 :)

Dodam jeszcze że film nowy możecie obczaić tutaj https://www.youtube.com/watch?v=VYNhgUeXKiM irukul ;3
0 +1
www
41
RE: Ile wrzucać filmów?
Co do podanej przeze mnie wcześniej częstotliwości, oczywiście to dotyczy typowych "zagrajmy w" dla osoby, która ma dużo czasu - jakby był jakiś inny pomysł na kanał, nawet z grami np. śmieszne recenzje, to na pewno inaczej by to wyglądało ;)

Jeżeli chodzi o statystyki, to nie musisz ich zaraz obserwować dla $$ czy "fejmu" - oglądasz/analizujesz je po to aby się rozwijać. Nagrywać dla samego wrzucania do sieci, można, szczególnie jeżeli wyciągasz coś nauki z samej obróbki, jednak nie ma się co oszukiwać - bez wyników długo człowiek nie wytrzyma.

Kapitan Zorton napisał(a):Nie wiem ja jakoś odczuwam że nie są potrzebne, czy jak oglądamy telewizje o wrzucamy łapkę w górę? nie, you tuba traktuje jak telewizję. Siadasz, oglądasz i idziesz :)

Z TV też często sprawdzam oceny filmów, choć zazwyczaj oglądam coś co znam (seriale), ale też można założyć, że programy w TV jakiś poziom tam mają (choć ostatnio co raz gorzej z tym). Na YT może nagrywać każdy i tu się pojawia problem. No ale zakładając, ze robisz to (póki co) dla siebie to nie ma potrzeby odpalania ocen już teraz, ważniejsza jest nauka dobrego nagrania, obróbki itd. ;)

Co do zarobionej kasy, myślę że można to rozwiązać jeszcze lepiej - zdobyte dolary inwestujesz w kanał, lepszy mikrofon, sprzęt itd. Tak, aby zdobywać kolejnych widzów i namnażać dolary. Jak dojdziesz do etapu, w którym mimo inwestycji zostaje nadmiar, wtedy przeznaczasz to na cele dobroczynne. Opcja nr dwa to przeznaczać na to od początku jakiś % od zarobku. Jak wydasz wszystkie zarobione pieniądze na biedne zwierzęta/dzieci od samego początku, to ostatecznie kanał będzie stał w miejscu, a organizacja dostanie od czasu do czasu jakiś grosz. :)
0 +1
www
RE: Ile wrzucać filmów?
ale mój kanał opiera się na raidach z vindictusa :D będą też inen F2P, nie chce nagrywać z komentarzem, mam dobry mikrofon, ale nie chce. Jakoś mnie to nie kręci, a poza tym to jak mówię to nie umiem się skupić.
0 +1
www