Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

CS:GO i "ściny"

82
CS:GO i "ściny"
Witam !

W środę odzyskałem komputer prosto z naprawy, wszystko było ok, tylko, że została zmieniona płyta główna na Asus H81M2 (przedtem miałem "chyba" GIGABYTE B85-HD3 lub nowszą wersje (o ile taka jest) i postaram się ją odzyskać), również zasilacz został zmieniony na Mode Com Feel II-350ATX.

Przy pierwszym włączeniu CS no czułem, że gra się nie komfortowo ale dawałem radę (pewnie ze względu na monitor Samsung SyncMaster P2050, który ma już swoje lata i 60Hz), po jakimś czasie (5/6 godzin) zacząłem odczuwać ściny, sprawdziłem czy jakiś program nie powoduje tego i nic.

Specyfikacje:
CPU: i5-4690
GPU: GTX 650
MOBA: Asus H81M2
RAM: 8 GB GoodRam
Dysk HDD Samsung 1TB - No ale to nic nie zmienia jeśli chodzi o płynność gry.
Zasilacz: Mode Com Feel II-350ATX

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc ;-)
0 +1

29
RE: CS:GO i "ściny"
Może to wina internetu albo serwera na którym grałeś ? Niektóre steamowe serwery są słabo skonfigurowane. Specyfikacja twojego kompa sugeruje że nie powinno być żadnych ścin...
0 +1

387
RE: CS:GO i "ściny"
Zobacz czy ci się podzespoły nie przegrzewają. Bo jeżeli na początku jest wszystko git a później się pieprzy to zapewne się przegrzewają. Oczywiście może to być wina monitora ale jeżeli nie grałeś na 144Hz przez dłuższy czas to nie powinienieś nic takiego widzieć.
0 +1
11
RE: CS:GO i "ściny"
Zasilacz wyrabia? bo 350W to trochę mało i do tego MODECOM, który nie jest raczej rozchwytywany jeśli chodzi o pracę i żywotność.
0 +1
1 380
RE: CS:GO i "ściny"
AutRize napisał(a):W środę odzyskałem komputer prosto z naprawy
AutRize napisał(a):również zasilacz został zmieniony na Mode Com Feel II-350ATX.

Że co? Oczom nie wierzę co oni Ci wsadzili... Boddynock ma rację co do zasilacza. Idź do tego sklepu co Ci kompa naprawiali i pizgnij tamtego kretyna tym zasilaczem w łeb tak, żeby do końca życia zapamiętał co to jest czarna lista zasilaczy. I więcej razy nie zanoś tam komputera, bo z tego co widzę to specjalnie zakładają takie podzespoły, żeby zaraz znów się spieprzył i mieli co Ci wymieniać.

Wymień ten zasilacz na Fortrona jakiegoś, jeśli chcesz tani zasilacz. Jak masz kasę na droższy, to zapakuj się w Antec VP500 i żyj spokojnie. Chyba że chcesz żeby komputer żył krótko i nieszczęśliwie, to korzystaj nadal z usług "fachowców". Ja w to nie wierzę... jest XXI wiek, internet dosłownie wszędzie, w komputerze, w laptopie, w tablecie, w smartfonie, nawet w MC Donald jest internet, w każdej galerii handlowej (za darmo!), a ludzie wciąż dają sobie wciskać gówno do ręki.

Google samo do ręki człowiekowi podaje co chce:

http://techlipton.pl/czarna-lista-zasilaczy/

Żeby mi ktoś nie mówił, że stara lista, to proszę bardzo. Od Piotrka z morele ze stycznia tego roku.
0 +1

www
0
RE: CS:GO i "ściny"
Często pseudo-fachowcy będą ci wciskać, coś żeby wyszedł najlepszy zysk dla nich, trzeba za każdym razem sprawdzać, co ci wciskają.
0 +1
0
RE: CS:GO i "ściny"
Masz jakieś komendy na uruchamianie gry?
Jeżeli nie to wpisz tą:
+mat_queue_mode 2
0 +1