Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kiedy najlepiej włączyć monetyzacje?

0
Kiedy najlepiej włączyć monetyzacje?
Hej. Mam zamiar zacząć prowadzić kanał na yt. Chciałbym zarabiać ale wiadomo że trzeba mieć trochę widzów i wyświetleń. I właśnie chodzi mi o to ile +/- trzeba mieć wyświetleń na jednym filmie, żeby sensownie zarabiać. Nie jakieś miliony ale wiadomo że parę groszy dla początkującego youtubera się przyda.
0 +1

1 409
RE: Kiedy najlepiej włączyć monetyzacje?
Rzekomo próg zarabiania jakiś groszy na małe aktualizacje sprzętu i takie tam, podawany przez większych yt'berów to 5k subskrypcji. Kiedyś szukałem na ten temat filmów, artykułów, informacji i wszystkiego co się da w internetach znaleźć. Większość była zgodna ze sobą, że poniżej 5k widzów nie ma co sobie w ogóle głowy zawracać.
1 +1

www
1 256
RE: Kiedy najlepiej włączyć monetyzacje?
Od tysiąca wyświetleń na dobę zaczniesz zarabiać coś za co możesz kupić sobie trochę piwa i chipsów jeżeli masz wyświetlenia z samej Polski. Za tyle samo wyświetleń z bogatych zagranicznych krajów kupisz kilka razy więcej piwa i chipsów.

Ogólnie haj$ jaki wyciśniesz zależy od sporawej liczby czynników. Nie da się tego określić precyzyjnie.
Jeżeli mam Ci powiedzieć tak ogólnie to od 1000 / doba.
1 +1

www
299
RE: Kiedy najlepiej włączyć monetyzacje?
Zależy co kręcisz bo od tego zależą stawki reklamowe. Np jak kręcisz vlogi to przy tym co napisał kolega wyżej (1000/dzien) to tak zarobisz z 5 $ ( https://youtu.be/a210OIs8BBA?t=13m17s ) ;) Jak kręcisz gry i jesteś w jakiejś gównianej sieci to tak z 10$ :D

Ogólnie monetyzację możesz włączyć od razu, przynajmniej nauczysz się czegoś o prawach autorskich i poćwiczysz sobie odpowiadanie na roszczenia ;) Jak zaczniesz robić te 100k wyś/msc to ci starczy na wyjście na piwko czy do kina. Jak zaczniesz robić kilka mln/msc to już zaczniesz "sensownie zarabiać".
0 +1
www