YouTube prawa autorskie

2
Youtube-red  YouTube prawa autorskie
Witam,

Prowadzę bloga o muzyce, a dokładniej wrzucam na YouTube składanki muzyczne.
Przez ponad 2 miesiące nie miałem większych problemów z prawami autorskimi, ponieważ wiedziałem, które utwory są chronione, a które są publiczne. Zdarzało się, że utwór był chroniony prawami i mi wyskakiwało, że dany tytuł jest chroniony, to po prostu go usuwałem i było ok. Nagle zaczął się problem. Jednego dnia dostałem we wszystkich składankach roszczenie o "dopasowano do innych podmiotów". Jest to roszczenie, które nie daje mi, jak to było do tej pory tytułów piosenek, tylko piszę, że roszczenie jest "treść audio" oraz że "wykryto ręcznie". Dodałem, że składanki, grafikę itd. wszystko robię sam. Nie kopiuje nic od nikogo. Złożyłem odwołanie, lecz ono nic nie dało. Co mam zrobić z tym, aby cofnięto mi te roszczenia, które moim zdaniem są fałszywe i specjalnie ktoś chce mi narobić brudu ? :) Miał ktoś podobny problem?

Liczę na pomoc od was, z góry dzięki.
0 +1
1 410
RE: YouTube prawa autorskie
Jesteś pewien, że wszystkie utwory w Twoich składankach są na licencji CC lub w domenie publicznej i spełniasz wszystkie założenia licencji które wykorzystujesz?
0 +1

www
2
RE: YouTube prawa autorskie
Tak. Wszystko jest w porządku, dlatego dziwi mnie fakt, że dostaję roszczenia do muzyki audio, której nawet nie mam nazwanej na YouTube. Zazwyczaj, jak dostaję się roszczenie, to wie się, do czego ono jest ( mam na myśli, że jest napisana nazwa muzyki, która jest naruszona prawami autorskimi ), a w tym wypadku nie mam tego napisane, tylko jest podane "treść audio".
0 +1
1 410
RE: YouTube prawa autorskie
Mógłbyś podać link do takiego filmu?
0 +1

www
2
RE: YouTube prawa autorskie
Na szczęście już sobie poradziłem, także dzięki. Trochę dziwne, że dostałem roszczenia dopiero po dwóch miesiącach od wstawienia filmu ale cóż.. Problem istniał w remiksach, których autorzy piosenek nie akceptowali. Pozdrawiam.
0 +1