Adobe premiere pro - animacje kilka pytan

6
Adobe premiere pro - animacje kilka pytan
Witam.
Niedawno ściągnąłem sobie Premiere pro (nie cracka tylko triala!!!) i chciałem zaptyać doświadczone osoby o kilka rzeczy:
1. Mam dajmy na to animacje chodzącego człowieka i chce mu dodać okulary ale jako ze on sie porusza te okulary muszą iść za nim jak to zrobic? i czy tyczy sie to wszystkich obrazów i moge takim samym sposobem dodać Trollface gościowi co upada zeby ona upadała za nim? Chyba wiecie o co mi chodzi.
2. Mam film i nagle podczas filmu chce aby 1 klatka tego filmu zatrzymała sie na 10(lub więcej) sekund. Jak to zrobić?
3.jak zrobić czasowy zoom ze przyblizam film do rogu bo np zauważyłem coś na mapie w grze a poźniej jak zmontowałem film nie dokładnie to widać i jak zrobić zeby np w 5 sekund powoli lub szybko tam to sie przybliżyło? Albo jak zrobić szybki zoom znaczy ze w 1 sekunde tam sie to przybliży?
4. Jak zrobić ten efekt? :https://www.youtube.com/watch?v=cKaXrYgWaRI sekunda 0:38 chodzi mi o te okulary i coś ala papieros.
Jeśli ktoś zna pytaie bardzo prosze zeby wyrażać sie bardzo jasno najlepiej coś takiego : Layer>animaton>itp , bo jestem troche zielony w tych sprawach :)
Pozdrawiam
0 +1
129
RE: Adobe premiere pro - animacje kilka pytan
1 - do tego potrzebny jest After Effects (musisz zrobić motion tracking).

2 - jednym ze sposobów jest wycięcie tej jednej klatki i rozciągnięcie jej w czasie, jest też specjalny efekt umożliwiający zrobienie tego, nie pamiętam jego nazwy coś w stylu time freeze

3- każdy efekt w Premier jest edytowalny w czasie, aby zrobić coś takiego musisz kliknąć na wybrany klip, wejść w okienko efektów (tych już nałożonych), wybrać motion i dostosować ustawienia size i position na klatkach kluczowych tzn. 1 sec tak, 5 sec tak i 10 sec tak, powstanie animacja.

4 - porostu nakładasz na nową warstwę obrazek.

PS: Google nie gryzie ;D
0 +1

www
6
RE: Adobe premiere pro - animacje kilka pytan
4 chodziło mi o to zeby te obrazki sie tak poruszają to chyba sama warstwa nie wystarczy?
0 +1
129
RE: Adobe premiere pro - animacje kilka pytan
0 +1

www
6
RE: Adobe premiere pro - animacje kilka pytan
Cigar napisał(a):- pytałeś też o zoom i przesuwanie... Zastanów się, czy ma to coś wspólnego z ruszającymi się obrazkami.
A po linku napisałem ze w 38 sekundzie jak zrobić te okulary więc chodziło mi o ruszające sie obrazki...
EDIT: Zobaczyłem na yt o ruszających sie obrazkach i juz wiem jak to zrobić :) dzięki za pomoc ;)
Jak będe miał jakiś problem to napisze :D
0 +1