Myszkla klika, a klawiatura łubudu :(.

0
Myszkla klika, a klawiatura łubudu :(.
Problem poruszany co jakiś czas, przeczytałem to i owo, nawet i za granicą, obejrzałem to i owo, za granicą też i w większości każdy tylko powiela podstawy. Taki niestety mamy dzisiaj świat, że najczęściej osoby, które mają ograniczoną wiedzę najwięcej mają do powiedzenia.

Sprawdzałem to i owo, wszelkie ustawienia Audacity nie sprawdzają się, może trochę pomagają, ale kosztem ogólnej jakości, co nie jest rozwiązaniem. Kliki myszki jestem w stanie jakoś tam przełknąć, ale klawiatura mnie irytuje, być może niektórym nie będzie to przeszkadzać, ale mam wrażliwy słuch i nie mogę spać, jak komar lata, słyszę kapanie z kranu, czy jakiekolwiek inne dźwięki. Zmutowałem co się dało z nagrania, ale nie wszystko udało mi się usunąć, niestety. Najgorsze jest to, że kliki klawiatury u mnie na Blue Yeti [który stoi dosłownie tuż obok klawiatury, na wysuwanym blacie] przypominają jakiś bęben. Gdyby chociaż był klik, tak jak ma to miejsce w rzeczywistości, to bym to jakoś zniósł, a tak, nie mogę. Próbowałem mikrofonem jakoś operować, ustawieniami, opcjami, zmieniać miejsce położenia, jednak zakup statywu i tego całego pudła na mikrofon, nie jest rozwiązaniem, ponad 500 zł na to pójdzie, a problem się nie rozwiąże, może nieco zmniejszy.

Oglądam sporo osób i niektóre nie mają żadnych klików, lecz wiem, że mają kontrolery, za to inne już nie i tak jest cisza.

W linku audio można posłuchać. 1 część to zbliżone kliki do tego co jest w nagraniu, 2 część to kliki klawiatury najbardziej odpowiadające realnemu klikowi. Niestety jest albo, albo. Przy 1 opcji łapie głos i taki klik, przy 2 opcji dobry klik kosztem głosu. Usunąć nie mogę, chyba, że jakoś sam sobie zbuduję stojak, z bambusa może Myśli, albo coś, nie mam pojęcia. Mam co prawda stojak do aparatu/kamery, ale tam za to nie ma wysięgnika i nie mam jak go sobie podsunąć.

http://vocaroo.com/i/s0oSszA8QIjD
0 +1
115
RE: Myszkla klika, a klawiatura łubudu :(.
Tan tytuł zasługuje na miano Najlepszego tytułu na Letspleju.
4 +1

1 410
RE: Myszkla klika, a klawiatura łubudu :(.
Pytaj.nick napisał(a):Sprawdzałem to i owo, wszelkie ustawienia Audacity nie sprawdzają się

Ponieważ wszystkie bramki jeśli coś wycinają, to z całego pasma. Nie można odizolować dźwięków i z jednych coś wyciąć, a z innych nie.


Pytaj.nick napisał(a):u mnie na Blue Yeti [który stoi dosłownie tuż obok klawiatury, na wysuwanym blacie]

Bez obrazy, aleś Ty głupi i ograniczony. Się ciesz, że słychać, bo jakby z takiej odległości by nie było słychać, to by oznaczało, że masz popsuty mikrofon :)


Pytaj.nick napisał(a):jednak zakup statywu i tego całego pudła na mikrofon, nie jest rozwiązaniem, ponad 500 zł na to pójdzie, a problem się nie rozwiąże, może nieco zmniejszy.

Za połowę powyższej kwoty Ci to tak rozwiążę, że ani jednego kliku nie usłyszysz.


Pytaj.nick napisał(a):chyba, że jakoś sam sobie zbuduję stojak, z bambusa może Myśli

Nie myśl, bo widać, że to nie jest Twoja mocna strona. Za dobrego bambusa zapłacisz tyle, co za 3 normalne statywy, a przecież jeden wystarczy, aby oddalić mikrofon na dużą odległość od klawiatury, czyli zbliżyć go do samych ust, przez co można go jeszcze dodatkowo wyciszyć. Masz zatem daleko od klawiatury, wyciszony mikrofon dzięki czemu zbiera mniej wszystkich dźwięków z otoczenia, a do tego nagrywa równie głośno, bo jest przy samych ustach:
http://allegro.pl/statyw-mikrofonowy-lam...80794.html
Mikrofon sobie na nim zamontujesz, a jak znów ciężko będzie ruszyć głową, to za to 500zł Ci go zamontuję, także odłóż je i nie wydawaj, niech czekają ;)
0 +1

www
426
RE: Myszkla klika, a klawiatura łubudu :(.
Statyw + odpowiednie umiejscowienie mikro albo cicha klawiatura i myszka.
0 +1
90
RE: Myszkla klika, a klawiatura łubudu :(.
Od siebie jak to już przerobiłem sporo klawiatur i myszek polecić mogę jedno.
Z klawiatur (nie ma rewelacji, ale to najlepsza jaką udało mi się do tej pory znaleźć dość cichą) to Natec Medusa 2.
Z myszek natomiast produkcja firmy NEXUS Silent Mouse 9000B/C(różnią się tylko kolorem). największy jej problem, to, że trudno ją w Polsce dostać :( Pozdrawiam!
1 +1

20
RE: Myszkla klika, a klawiatura łubudu :(.
A czy przypadkiem Yetiego nie da się ustawić tak żeby łapał dźwięki tylko i wyłącznie z przodu?
0 +1
0
RE: Myszkla klika, a klawiatura łubudu :(.
To ustawienie w teorii najbardziej skupia się na dźwiękach dochodzących z przodu mikrofonu, ale inne pobliskie również łapie.
0 +1
137
RE: Myszkla klika, a klawiatura łubudu :(.
Istnieje algorytm wyciszający ciche dźwięki, działa on jednak tylko wtedy, gdy nic nie mówisz. Zatem jedynym sposobem na wyciszenie tego szajsu jest odizolowanie od niego mikrofonu. Na klawiaturę pomoże shockmount i lub ramię/wysięgnik, będzie o niebo lepiej chociaż nie dobrze. Mysz... Nie mam innego pomysłu jak tylko kupić cichszego gryzonia. Sam borykam się z tym problemem ;/
1 +1

www