Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zawyżone oceny?

1
Zawyżone oceny?
Witam wszystkich!
Ostatnio poczytałem sobie trochę oceny kanałów i wszędzie widzę oceny według mnie dużo za wysokie. Kanały które raczej nie mają szans przekroczyć 500 widzów dostają ogromne oceny... jak myślicie? A druga sprawa to że zauważyłem że te wysokie oceny są najczęściej wystawiane przez osoby nagrywające na podobnym poziomie... co sądzicie? Należą im się tak wysokie oceny?
0 +1
423
RE: Zawyżone oceny?
Wszystko zależy od konkretnych sytuacji i konkretnych kanałów. Oczywistym jest ,że złe kanały są złe ale nie da się ocenić kanału nie wiedząc co to za kanał. Mamy ci wróżyć z magicznej kuli?

Poza tym co masz na myśli mówiąc oceny? Słowne czy jakie? W ogóle na tym forum czy gdzie?

Hardner07 napisał(a):Należą im się tak wysokie oceny?

KONKRETY człowieku...
1 +1
10
RE: Zawyżone oceny?
Kanały które raczej nie mają szans przekroczyć 500 widzów dostają ogromne oceny...

Po czum wnioskujesz, że ktoś nie ma szans na 500 subów? Konsekwencja, doskonalenie i 500 subów to nie problem.
0 +1

www
1
RE: Zawyżone oceny?
Wnioskuję po 6 latach "analiz" kanałów na youtubie.  Widziałem setki kanałów. Niektóre miały nawet... 500-1000 filmów? I 200 widzów z groszem. Niektóre wysoko oceniane kanały TUTAJ, miały podobny kontent. Ogólnie podstawowym (według mnie) błędem w ocenianiu jest nie zbyt wielkie zwracanie uwagi na brak regularności. To robi OGROMNĄ RÓŻNICĘ. Poprawienie regularności z moich "analiz" pokazuje że zwiększa ilość wyświetleń i widzów nawet kilkukrotnie, a brak regularności tworzy także "blokadę" bo skończyły się osoby które interesuje taki kanał. Kolejną sprawą jest kontent, bo nagrywanie niektórych gier po prostu nic nie daje. Kiedyś dostałem suba od kolesia, chyba 200 widzów, 200 filmów... gadał nawet fajnie, spoko głos... ale nagrywał Gothica... nic oczywiście nie mam do tej gry, ale po prostu to wszystko zepsuło. Zmierzam do tego że są gry które nie nadają się do nagrywania, przynajmniej nie do klasycznych lets play. Dark Souls prawie nikt nie ogląda, chyba że to ciekawe wyrywki.

W skrócie: moje wnioski są z kontentu na którego nie ma popytu, ze złego przedstawiania treści, braku regularności, oraz złego komentarzu. Pozostałe kanały choćby i mnie nie ciekawiły, jeżeli spełniają powyższe warunki powinny prędzej czy później się wybić.
Pozdrawiam. Jeżeli uważacie że się mylę, czekam na kontr argumenty.
(Bazowane na obserwacji youtuberów od 0 widzów do prawie 40 000 000 :))

@Edit

AltF4... pisze to już 3 raz bo cały czas klikałem odpowiedz xD Co mają doskonalić jak 9/10 dostają? fakt, jeżeli te warunki spełnią, oczywiście 500 to nie problem ale czemu dają im tak wysoką ocenę kiedy jeszcze ich kanał jest mało wartościowy? Przykładów nie chcę podawać bo nie chcę nikogo urazić anie nikogo zniechęcić :)
0 +1
423
RE: Zawyżone oceny?
Powiedziałeś coś co jest oczywiste dla kumatych z forum od dawna. Jak wyglądały te analizy? Przez jaki czas były obserwowane kanały? Jaki był ich dzienny/tygodniowy/miesięczny/roczny przychód subskrypcji? Gdzie tabele, wykresy i czysta matematyka która by prowadziła do takich konkluzji? Jak przedstawiały się wyświetlenia kanału? W jakich okresach były one chętniej lub mniej chętnie oglądane? Jak niby porównałeś 1 film z gothica do 2. filmu który różnił się w 100%? Znam osobę która serię gothic by odjebała tak ,że by ci szczena opadła. 

 Ich kanał ich sprawa. Nagrywają tak jak im odpowiada. To ich podwórko.

 Jedno jest pewne. Nadal nam każesz wróżyć z fusów. Słabe kanały są słabe, dobre są dobre i tyle. To ,że ktoś tak ocenia to może dlatego ,że mu się podoba? Chyba ,że ty wiesz lepiej co nam się powinno podobać a co nie.

Hardner07 napisał(a):Dark Souls prawie nikt nie ogląda, chyba że to ciekawe wyrywki.

ANALiza #1

ANALiza #2

Nie no. Dobre te twoje ANALizy youtube.
0 +1
18
RE: Zawyżone oceny?
Oh, Dark Souls nikt nie ogląda? To czemu ma tak gigantyczne community?
A w Polsce PS3VideosPL2 wrzuca 99% swoich filmów związanych z grami Souls i jak wrzuca coś innego to ludzie piszą "kiedy DS?".
Ludzie oglądają wszystko. Dosłownie.

Poza tym, napisałeś, że zobaczyłeś 6 kanałów tutaj. Jak zauważyłam, dziennie zostaje aktualizowanie 10+ około niemal tych samych działów, nie mówiąc o wielu innych kanałach.
0 +1

www
8
RE: Zawyżone oceny?
Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, na jaki **** komuś te oceny? Ktoś ma super oceny, mimo tego, że robi mega słaby content i nie ma widzów, ktoś inny robi dużo lepszy content, ale dostanie po dupie, i mimo to ma widzów, te oceny tutaj mało co odzwierciedlają na rynku yt. Jaki przyszły widz wejdzie tutaj i będzie przeglądał "kanały zagrajmerskie" w celu znalezienia kanału do oglądania?
0 +1

90
RE: Zawyżone oceny?
Wiesz. Teoretycznie chwilami masz rację, bo część osób pisze dobre opinie (zawyżone), bo potem ktoś też wpadł do nich i ocenił dopisując np. "wpadnij też do mnie". Robią to, bo chcą pozyskać widzów. A czym lepsze zostawi oceny tym lepiej spojrzy na niego inny twórca, który został oceniony, a teraz przyjdzie mu go oceniać. Z regularnością jak najbardziej się zgodzę. Nie lubię osób, które decydują się na YouTube po czym wrzucają jeden film na tydzień, albo w różnych odstępach. Oczywiście zwiększa to wyświetlenia, ale należy zwrócić uwagę, by nie robić też spamu materiałami, bo mała szansa jest na to, że dany film z 20 jednego dnia zostanie bardziej zauważony. Co do widzów nie zgodzę się, bo nigdy nie wiesz kto się wybije i ile widzów zyska. Ja pół roku temu miałem 2 tysiące, ale może powiedziałbyś wtedy, że nie mam szans na 5 tysięcy. Wystarczy zyskać trochę doświadczenia, ewentualnie przebranżowić się/zmienić content i możesz sporo osiągnąć. Tutaj nie ma limitów. Co do gier DarkSouls jest akurat dość znaną grą. Z autopsji wiem, że może sporo zmienić, bo mój znajomy nagrywając filmy z DS dostał pracę w redakcji jednej firmy. Wystarczy trafić, jak mówiłem. Nwm też, czy porównywanie do RadBrad'a do PewDiego to dobre, bo PewDie bardziej robi show z kamerką, a Rad prowadzi poważne filmy, co widać po wyświetleniach. Jak to Wonziu kiedyś dobrze przedstawił, jak masz doświadczenie i prowadziz dobry content, to nawet film ze zmywania naczyń może mieć większą oglądalność niż u innych "ciekawsze materiały" ;) Pozdrawiam!
0 +1