Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Optymalna długość filmików

8
Optymalna długość filmików
Witam witam,

Pozwoliłem sobie poświęcić trochę czasu i pobadać statystyki różnych youtuberów, a dokładniej - czas oglądania oraz ilość wyświetleń.

Do moich "badań" pozwoliłem sobie zbadać materiały 4 youtuberów, Rocka, Gimpera, Reziego, Roja, a badanie polegało na obliczeniu ile statystyczny widz ogląda dany materiał.

Więc tak, Patrzyłem na czas oglądania danego filmu np 700 dni, czas trwania filmu, np. 30 minut, ilość wyświetleń np 120 000, i liczyłem to tak:

Czas oglądania x godziny w dobie x minuty w godzinie = minuty total,
minuty total / ilość wyświetleń  = czas oglądania statystycznego widza.

I wyniki są takie, oczywiście nie będę tutaj przedstawiał konkretnych wyliczeń bo to sobie może posprawdzać każdy sam.

- Znakomita większość filmów trwających powyżej 15-20minut, nie jest oglądana nawet w połowie długości, a zazwyczaj około 1/3... Np takie 45 minutowe filmiki Roja, oglądane są po 13 minut, 25 minutowe Gimpera, oglądane są 8-10 minut i tak dalej.

-Wszelakie filmiki trwające DO 10 minut, są oglądane średnio 5-7 minut. (czyli prawie tak samo jak te 25 minutowe)

-Filmiki trwające ~4-5 minut, są oglądane praktycznie całe, z wycięciem tego outro i intro głównie. Jak sprawdzałem filmiki jednego youtubera, który wrzuca ~4-5 minutowe filmiki, to prawie każdy jest oglądany przez +4 minuty.

Pytanie ode mnie, czy długość filmiku ma się jakoś do reklam? Rzadko zdarza się, żeby w środku filmiku wyskoczyła druga reklama, a jak sami wiecie, skoro te długie filmiki oglądane są po ~10 minut, więc czy ma to jakiś wpływ na zarobek? Czy liczą się tylko te "wejściowe" wyświetlenia na dany film?
0 +1

119
RE: Optymalna długość filmików
Czym dłuższy film tym więcej reklam możesz do niego wpakowac.
0 +1

www
8
RE: Optymalna długość filmików
Ty sam wpakowujesz reklamy, czy robi to adsense? I czy niezależnie od długości filmiku, te reklamy wyskakuję zawsze na początku z tą samą częstotliwością ?
0 +1

427
RE: Optymalna długość filmików
Jeszcze tak do twoich "badań" dorzucę swoje trzy grosze.

Jeżeli prowadzisz takie analizy to to jest czysto matematyczny wzór. Coś jak "średnia krajowa", każdy widzi jaka ona jest ale dobrze wie ,że prawda jest całkiem inna. Co z tego ,że ty zarabiasz 25 tysięcy w skali roku kiedy taki Lewandowski zarobi kilkanaście milionów jak nie więcej (dokładnie nie wiem, w kieszeń nie zaglądam). To idealnie ma się do oglądalności. Założę się ,że więcej ludzi obejrzy do końca jakiś poradnik niż jakiś lets play który trwa tyle samo czasu co poradnik.

Dodam ,że wzór jakoś mi nie pasuje. Jak dla mnie to nie do końca działa on tak jak powinien. Czekam na jakiegoś matematyka który rozwieje wątpliwości.
1 +1
47
RE: Optymalna długość filmików
ja nagrywałem zawsze 20/25 minut, taki limit, 30/1h nie oglądam bo nie mam tyle czasu,
0 +1

www
179
RE: Optymalna długość filmików
Zainteresował mnie wątek ale z tego co wiem to statystyki mają to do siebie, że zależą od tego jak się je liczy. Na jakiej zasadzie, założeniu. Wynikające z założeń czy metod statystycznych a nawet teorii prawdopodobieństwa. Jak najbardziej są pewne statystyki pod tabulatorem (TAB) w grach ;) W życiu jest tak, że ja i mój pies mamy po trzy nogi. A nowe statystyki mówią, że 50% par się zdrada. Więc jeśli nie ty to twoja kobieta się puszcza. Każdy zna sondaże polityczne i ich statystykę/pradowpodobieństwo

Moja logika podpowiada mi, że istnieje prawdopoodobieństwo że ludzie tracą szybko zaciekawienie i wył. filmik. Szczególnie gdy filmy jak letsplej jest massa na youtubie. Autorze, jeżeli mogę Ci pomóc bo z chęcią sam poczytałbym takie hmmmmm, 'statystyki' to, zrób założenie czy to mają być kanały gamingowe, komputerowe czy co kolwiek. Widzisz, istnieje podział sprzedaży filmów na gatunki. Jeśli ktoś nadal nie wie, to porno jest najbardziej dochodowym filmem ;)

Stwórz sobie prosty algorytm (mam nadzieje, że każdy pisał taki prosty bądź przynajmniej widział).
I bazuj na prawdziwych liczbach, nie domysłach.

Aha, skąd wiesz ile dany filmik był oglądany przez ile minut? - może jest jakaś magiczna opcja o której nie wiem
1 +1

90
RE: Optymalna długość filmików
W sumie to chyba nie zwróciłeś uwagi, że YouTube wyciąga średnią. Czyli nie znaczy to, że każdy ogląda z 20 minutowego filmu 10 minut na przykład. Tylko jedna osoba obejrzy cały a inna obejrzy pierwszych kilka sekund. Zależy od człowieka. Jeden obejrzy cały, bo podoba mu sie Twój content a drugi będąc potencjalnym widzem wyłączy po chwili. Co do reklam to ustala się je samemu jak ma się partnera i możesz co 30 sekund dawać reklamę, ale przez to osoby bez AdBlocka szybko uciekną z Twojego kanału. Czy ilość reklam zwiększa dochody? Na pewno tak. Nawet jeśli średnia na 20 minutowy film to 10 minut to zazwyczaj 1/3 1/2 osób obejrzy go w całości przez co zobaczą też te reklamy. Nie polecam dawać jedną niż 1 reklamę na 20 minutowy film, ale wiadomo, że gdy film ma np. 40 minut to swobodnie można 2 dać, gdyż jest to materiał jak na 2 odcinki, a nawet 30 sekundowa przerwa na 20 minut nie przeszkadza ;) Pozdrawiam! P.S Ja standardowo staram się trzymać właśnie tych 20 minut ;]
0 +1

8
RE: Optymalna długość filmików
Wszystko co piszecie wynika praktycznie z braku zrozumienia tego co policzyłem...

1. Sebon, to sobie to policz swoim magicznym wzorem :((
2.Fak3e, widzisz, jest takie coś jak "statystyki" na YT, i praktycznie pod każdym filmem, o ile ktoś nie wyłączył to możesz sprawdzić ile dany film był oglądany.
3.Fak3e Na samym początku wymieniłem 4 youtuberów, każdy z nich prowadzi w 90% gameplaye, czasami jakiś zabawniejszy content, więc i na tym moja analiza się skupiła.
4. Sebon, a co ma Twoja średnia krajowa do tego co napisałem? Reklamy na filmiku pojawiają się na początku filmiku, więc to czy filmik będzie miał 15 minut czy 3 minuty, to mi to wisi bo widz i tak reklamę zobaczy?
0 +1

427
RE: Optymalna długość filmików
FaK3e napisał(a):Stwórz sobie prosty algorytm (mam nadzieje, że każdy pisał taki prosty bądź przynajmniej widział).

[Obrazek: comment_bTCUjNDsKS7YM7YcMo1z8QYPyQLehIkd.gif]

Kukiman napisał(a):4. Sebon, a co ma Twoja średnia krajowa do tego co napisałem? Reklamy na filmiku pojawiają się na początku filmiku, więc to czy filmik będzie miał 15 minut czy 3 minuty, to mi to wisi bo widz i tak reklamę zobaczy?

Kukiman napisał(a):Wszystko co piszecie wynika praktycznie z braku zrozumienia tego co policzyłem...

Za moich czasów to jeszcze reklamy były podczas trwania filmu. Takie na dole. Czary mary takie. A ostatnio jak oglądałem na swoim TV youtube to nawet po środku materiału miałem reklamę. Dziwna sprawa panie Kukiz. Ja zgłaszam sprawę do prokuratury.
0 +1
8
RE: Optymalna długość filmików
To tylko teraz pytanie czy płacone jest za wyświetlenia tych reklam na dole, czy za co? Bo nawet jeżeli film trwa 20 minut, to tę reklamę ktoś wyłącza od razu, wrzuca fullscreen i tyle z tej reklamy, 2 sekundy. Bo wątpię, żeby było płacone za to, że ona tam jest pod filmikiem przez godzinę, bo tak to każdy youtuber by długi materiał no bo przecież "każda minuta wyświetlania tej reklamy to hajsy $$$". Wydaje mi się, że niezależnie czy film trwa 5 minut czy 20, to za te "poboczne" reklamy dostaje się tyle samo.

To fajnie, że po środku miałeś reklamę, ale większość youtuberów się nie kwapi do wrzucania 2-3 reklam do filmiku bo wie, że to słabo potem wychodzi i wkurwia widza jak Ci nagle reklama wyskakuje w środku oglądania, no i żeby wrzucić te 2 reklamy to wypadałoby aby filmik miał z 30++ minut, a teraz wiadomo jak są ludzie nastawieni do takiego długiego contentu.

Żart z Kukizem, bardzo śmieszny, zupełnie jak jego program :(
0 +1