Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Większe wymagania dla działów...

455
Większe wymagania dla działów...
Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Problem wygląda następująco:
Jako, iż zajmuję się od kilku miesięcy moderowaniem działów "Kanały Zagrajmerskie" oraz "Wylęgarnia" chciałbym wypowiedzieć się na temat aktywności użytkowników w tym dziale. Otóż co drugi temat zakładany jest przez nowych użytkowników, których tym pierwszym postem byłby właśnie wątek o swoim kanale. Ich aktywność w tych i pozostałych działach jest w zasadzie znikoma.
Zazwyczaj takie osoby wchodzą, zakładają wątek i liczą, że nie wiadomo jak nagle ich widownia skoczy w górę. Nie wspomnę już o zakładaniu wątków w dziale "Problemy" o treści: "Dlaczego nikt nie ocenia mojego kanału?".
Dawniej nie było takich problemów (mam na myśli to forum przed dwoma laty), prawie każdy komuś ocenił wątek licząc na odwzajemnienie. A teraz? Teraz mało kto zajmuje się ocenianiem kanałów, a jeśli już to robi, to strasznie ogólnikowo.
Propozycja jest taka...
żeby zwiększyć wymagania w tych działach. W przypadku "Wylęgarni" wymagane 30 postów, a w "Kanałach Z." wymagane 60 postów, aby móc założyć wątek (zasada taka sama, jak w dziale Grafika: Prośby).
Dodatkowo proponowałbym dodać jakąś rangę pokroju "Komentator", jako nagroda za częste udzielanie się w dwóch w/w działach.

Wydaje mi się, że taka inicjatywa pobudziłaby aktywność użytkowników, a także zmniejszyła ilość osób nieaktywnych (które rejestrują się tylko po to, aby zareklamować kanał). Nawet nie jestem w stanie stwierdzić jak wiele tematów w tych działach zostało utworzonych przez ostatni tydzień, oraz jak wiele tematów zostało odrzuconych...
Dziękuję za uwagę i czekam na jakieś pomysły dot. rozwinięcia tej propozycji.
3 +1

www
1 383
RE: Większe wymagania dla działów...
Dobry pomysł, ale ja bym restrykcyjnie jeszcze zwiększył progi, tak aby dział ten stał się taką jakby nagrodą za udział w życiu forum. Powiedzmy, że wymogiem niech będzie 50 punktów reputacji od innych użytkowników, przy czym warto zaznaczyć, że banowane byłyby osoby dopisujące w swoich postach coś w stylu "daj mi plus za pomoc" i tym podobne. Wówczas nie byłoby czegoś takiego jak wejście na forum, założenie swojego tematu z myślą "zaraz będę mieć milion wyświetleń i pierdyliard subów", tylko takie tematy mogłyby mieć osoby znane już na forum, które pomogły innym :)
4 +1

www
19
RE: Większe wymagania dla działów...
"KomentAtor" :)
Propozycję Tianse z tymi 50punktami repki i banowaniem za napis "daj mi plus za pomoc" uważam za zbyt restrykcyjne, chyba że napisałeś to w formie żartu/ironi przecież sam żebrzesz o repke w swojej sygnaturze, zbanowałbyś sam siebie? Mało kto daje repkę ludziom, którzy o nią wprost żebrzą a inna sprawa to kółeczka wzajemnej adoracji, gdzie "ziomki" za pierdoły dają sobie plusy. Są osoby, które obrażają innych i są bezczelne natomiast negatywna repka została wyłączona.
Brakuje czynnika oceniającego kulturę i szacunek do innych użytkowników forum tak z innej beczki co w pełni kształtuje reputację człowieka.
Do samego pomysłu Piotra o ilości postów jako wymóg pozostaję neutralny, dostosuje się i tyle, ale czy nie obawiasz się powstawania głupich tematów w celu wyłącznego nabicia licznika postów ??
Chociaż i samo ocenianie kanałów bywa mało obiektywne, wręcz fałszywe .. są osoby, które raz na jakiś czas wpadają na forum i perfidnie kopiuj-wklej tą samą opinię do wszystkich tematów z kanałami by wyłącznie ściągnąć uwagę na własny kanał.
0 +1
389
RE: Większe wymagania dla działów...
Tianse i Piotru mają rację. Teraz w wylęgarni i kanałach zagrajmerskich są osoby które mają tą minimalną ilość postów wbitą na grach forumowych itd. a nie na udzielaniu się tutaj.

Ja to bym szedł w stronę Tianse. Żeby kanały które się tam znajdują były kanałami osób na prawdę wartościowych i zasłużonych a nie byle kogo. Kiedyś kiedy wchodziłeś w ten dział to byli tam ludzie którzy ci pomagali ogarniać pewne sprawy i można było się im odwdzięczyć kiedy teraz widzę tam głównie użytkowników pierwszy raz na oczy.

Przesadzam? Wejdźcie sobie teraz w ten dział i wskażcie palcem kto i w jakim stopni wam pomógł w czymkolwiek.

Kanały takie jak Kaftan, Tianse, Piotru nikną w natłoku innych którzy nie dosyć ,że nagrywają słabo i nudnie to nic nie zrobili dla tego forum...

Moim zdaniem takie działy powinny być zarezerwowane dla "elit" dobrych, zasłużonych forumowiczów a nie byle kogo. Tak czy siak nikomu się nie chce tam oceniać bo większość kanałów to shit a z całej kategorii robi się spamownia.

Piotru pokombinuj coś bo to może odświeżyć tę kategorię. Zrobić jakieś czystki i porządne wymagania.
0 +1
339
RE: Większe wymagania dla działów...
Było kiedyś ograniczenie postowe, niestety ludzie wtedy spamowali szybko ten X nr postów i było więcej bałaganu. Lepiej zrobić coś w stylu, że trzeba mieć konto co najmniej tydzień czy coś podbnego.
1 +1

www
1 383
RE: Większe wymagania dla działów...
Hmm... W sumie co byśmy nie zrobili, to i tak będzie jakiś minus.

1. Dać ograniczenie postów, to ludzie ponabijają sobie tak jak mówicie, pisząc byle pierdoły lub kopiowali perfidnie tą samą wypowiedź do wszystkich tematów.

2. Dać ograniczenie reputacji, to ludzie będą o nią żebrać w każdym poście, lub znajdzie się kilku takich co sobie naklikają wzajemnie za byle co.

3. Dać ograniczenie czasowe, nawet i miesiąc czasu, to ktoś założy konto i za miesiąc sobie postawi temat z kanałem, gdzie przez ten miesiąc w ogóle nawet nie będzie musiał tutaj wchodzić.

Przychodzi mi do głowy zatem inny pomysł. Piotru jest moderatorem zatwierdzającym tematy z kanałami, jest na forum od dawna, czyta forum, udziela się itd. Wyszedłbym zatem z propozycją, aby to Piotru jako moderator miał możliwość podjęcia subiektywnej oceny, czy zatwierdzić komuś temat, czy też nie. Kosztowałoby to trochę więcej pracy, bo wówczas gdyby ktoś chciał założyć sobie temat, to Piotru musiałby zajrzeć w czyjś profil, czy jest to aktywna osoba na forum, czy jest pomocna, czy to kolejna osoba chcąca narobić sobie reklamy i tyle w temacie. Jednakże taki system pozwoliłby uniknąć wszystkiego tego, co znajduje się w opisanych trzech punktach powyżej. Nie byłoby zatem wymogu pewnej ilości postów, reputacji czy ograniczeń czasowych, więc nikt by na siłę nie pisał idiotycznych postów i nabijanie repa też by nic nie znaczyło. Ściślejsze restrykcje tego czy temat powinien być zatwierdzony czy nie by nie istniały, lub ewentualnie moderator zatwierdzający kanały miałby jakieś pomocnicze wymagania, które znane byłyby tylko administracji. Wiem, że wprowadzanie subiektywizmu na forum nie jest super pomysłem, jednak wygląda to podobnie jak demokracja, a cytując "demokracja to najgorszy ustrój jaki kiedykolwiek wymyślono, ale jeszcze nikt nie wymyślił lepszego". Jak Wam w ogóle coś takiego by się podobało i czy taki pomysł miałby w ogóle prawo bytu?
0 +1

www
11
RE: Większe wymagania dla działów...
W sumie to jestem na tym forum już od jakiegoś czasu. Często sprawdzam wylęgarnie (taki fetysz). I co któryś kanał nie jest rozwijany. Powiedzmy jest 20 filmów z przed pół roku.
0 +1

455
RE: Większe wymagania dla działów...
@Zenk,
Z tą opcją "konto od x tygodni" jest taki problem, że ktoś może sobie takie konto założyć, później porzucić na te dwa-trzy tygodnie i wrócić, napisać wątek, a potem znów porzucić konto na wieki wieków...
W zasadzie ciężko jest coś takiego wymyślić, żeby to za dużo wad nie miało. :/
Skrypt sprawdzający "spędzony czas online" też rozwiązaniem nie jest, bo zostawić komputer z zalogowanym kontem to żaden problem...

Ciężka sprawa, ale na pewno coś trzeba wymyślić.

EDIT: Sprawa z innej beczki...
Dział filmoteka. Przydałby się skrypt pod kategorie. Takie okienko z zapytaniem "Czy ten filmik zawiera komentarz głosowy?" i odpowiedzi "Tak/Nie" w przypadku chęci wybrania kategorii "Gameplay". Ludziom często się to pierniczy i letspleja dodają do kategorii Gameplay. :D
0 +1

www
389
RE: Większe wymagania dla działów...
Jakiegoś moda albo kilku dorzucić do tych działów i indywidualnie każdego sprawdzać. Jak byłoby z 5 modów to co za problem to zrobić.
0 +1
455
RE: Większe wymagania dla działów...
Tylko problem jest taki, że jest zapotrzebowanie na moderatorów, a chętnych na stanowisko brak. :]
Gdyby przykładowo trzy osoby opiekowały się filmoteką i kanałami, to tego tematu prawdopodobnie by nie było.

@Tianse,
Pomysł nie jest zły, wykonanie trudne też nie jest, ale coś mi mówi, że forum przez taką zagrywkę zyskałoby złą sławę.


W sumie jakiś tam pomysł mam, żeby zwykły wygląd wątku zastąpić bajeranckim formularzem, żeby z automatu skrypty przenosiły kanał do Wylęgarni lub Kanałów Zagrajmerskich i vice versa. Jednocześnie nie chcę dodawać roboty naszym kochanym administratorom, a ja nie wiem jak się za to zabrać...
0 +1

www