Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Blog

2
Blog
Siemanko ludziska, zacząłem prowadzić swojego bloga i mam do was pytanie. Czy istnieje portal który promuje takie strony? 

pionekplay.pl <--- Jak by ktoś chciał zajrzeć :)
0 +1
384
RE: Blog
0 +1
31
RE: Blog
Po prostu pisz. Dlaczego chcesz promować coś co dopiero powstało i praktycznie nie ma treści? Dlaczego chcesz aby Twój blog nigdy nie był popularny? To jest prosty mechanizm, który wytłumaczę na najprostszym przykładzie, na Januszach. Spójrz:

Masz bloga, napisałeś 4 posty i starasz się go wypromować. Docierasz do 10 Januszy, którzy na niego wchodzą, w 5 minut przeczytają wszystko co masz do przekazania i już nie mają co na tym blogu robić. Gwarantuję, że każdy z Januszy i szansa, że powrócą jest wątpliwa. Pomijam fakt, że 60% Januszy nawet nie zajrzy na Twoje wypociny, bo promujesz to w sposób sztuczny i nie zachęcasz zainteresowanych, tylko przypadkowe osoby. 

Teraz sytuacja nr dwa. Piszesz regularnie przez 2-3 miesiące, już wskoczyło Ci trochę czytelników(zainteresowanych), jest jakiś ruch na blogu i dopiero wtedy decydujesz się na promocję. Co zyskujesz? Ano znowu docierasz do 10 Januszy, którzy na niego wchodzą, czytają i OCENIAJĄ. I tutaj kluczowy moment, bo jeśli im się spodoba to sięgną po więcej. Co zyskujesz w przypadku tego sposobu? Janusze mają co przeczytać. A co jak nie mają teraz czasu? Zawsze mogą wrócić, bo wiedza że piszesz regularnie i mają do czego wrócić. 

Teraz natomiast wybrałeś sposób pierwszy. Dotarłeś do potencjalnych odbiorców(mnie), nie zachęciłeś(mnie) i nawet jak się rozwiniesz i blog będzie wartościowy, to ja już pamiętam, że byłem i niezbyt mnie do siebie przekonałeś. Czy wrócę? Wątpliwa sprawa, musiałbyś się bardzo napracować, ale życzę Ci jak najlepiej. 

Podsumowując. Zabierz się za treść, musisz mieć do czego przyciągać, bo to trochę tak jakbyś zapraszał ludzi do pustego sklepu. Pisz, twórz treść a nie wrzucaj posty (Tutaj chodzi mi o rozmiar treści przekazywanych. Większość użytkowników woli dłuższe formy, bo w końcu wchodząc na Twojego bloga robią tą z zarezerwowanym czasem i chęcią spędzenia z Twoimi wypocinkami. Zastanów się nad tym i powodzenia
1 +1

www