Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Słaby internet =/= Dobry stream

4
Text  Słaby internet =/= Dobry stream
Witajcie!

Streamuję od 6 miesięcy, ale z bardzo dużymi przerwami (wciągu tych miesięcy, zrobiłem 6 livestreamów).
Postanowiłem więc zabrać się za streamowanie i zacząć częściej streamować. Samo streamowanie sprawia mi przyjemność i pomaga mi poprawić swoją samoocenę.

Dobry streamer to nie wszystko. Owszem, mam dobry mikrofon, dyfuzor i kamerę (sportową), ale nie wiem, czy bitrate, który wacha się 800kb/s jest fascynujący (chyba, ze ktoś jest masochistą). Rozmawiając ze znajomym, dowiedziałem się o nieograniczonym LTE pewnego operatora. Ja swoje przygody miałem z tym operatorem, ale dlaczego nie spróbować?

Wtedy możnaby pokombinować przy software, by OBS działał z modemem z LTE, a cała reszta ze zwykłym łączem.
Czy ktoś z was wykorzystuje LTE do streamowania? Czy warto w to inwestować? Lepiej mieć streama na stabilnym łączu, czy jednak zaryzykować?

Dziękuję za pomoc!

[Obrazek: 5071990586.png]
0 +1
536
RE: Słaby internet =/= Dobry stream
,,nieograniczonym LTE"... Coś mi się wierzyć nie chce.
Przy uploadzie 800, możesz postreamować jakieś gierki 2D. O 3D zapomnij, chyba że w rozdzielczości 240p.
LTE ma limit transferu, niezależnie czy wysyłane, czy pobierane. Niby na początku wszystko OK, a za parę dni nagle średniowieczna prędkość.
0 +1

www
1
RE: Słaby internet =/= Dobry stream
Brzmi to ładnie, ale i tak wiszą nad człowiekiem limity. W fioletowej sieci telekominikacyjnej wygląda to tak, że płacisz 45zł co 30 dni i masz "nielimitowany internet mobilny na kartę" Natomiast w regulaminie jest mowa, że jeśli przekroczy się w miesiąc 100GB, to operator i tak obniża prędkość downloadu do 2Mb/s i uploadu do ok 300kb/s.
0 +1

www
41
RE: Słaby internet =/= Dobry stream
To ja do znudzenia będę powtarzał nieco inna ofertę z fioletowej sieci. Wystarczy, że w RedBull mobile (na kartę) masz na koncie 30zł i ważne połączenia wychodzące (czyli doładowanie 50zł/100 dni). Wychodzi na to, że za 15zł/mc (które możesz później wydać np. na premium SMS) możesz mieć "nielimitowane" LTE w RedBull Mobile (limit 100-250GB, w zależności jak obciążona jest sieć u Ciebie), jak zabraknie transferu to można odpalić drugą kartę i leci się dalej. :) W zależności gdzie mieszkasz transfer może być różny, ale jeździłem po różnych miastach to mimo wszystko wyciągałem minimum te 4Mbps uploadu. Jedyne co, to pomyśl o normalnym routerze z możliwością podpięcia anteny zewnętrznej i wsadzenia karty SIM (modemy na USB lepiej odpuścić).

I teraz najważniejsze - nie jest to Internet marzeń, w gorszy dzień transfer/ping może być niestabilny - pewnie na streamie też nie zawsze jest idealnie, ale lepsze to, niż nadawanie w 800kbps :) Hobbystycznie myślę, że wystarczy, jakbyś chciał się zająć tym na poważnie, nadając dla setek/tysięcy osób, przy stałej ramówce, to będzie trzeba docelowo pomyśleć nad kablem. :) Inna sprawa, że warto najpierw przetestować ten Internet, bo w każdym mieście może się zupełnie inaczej zachowywać, więc np. moje doświadczenie, że mam na LTE 24-30ms ping do wp, nie znaczy, że tak samo będzie u Ciebie.
0 +1
www
1
RE: Słaby internet =/= Dobry stream
Bierz LTE play . Wszystko ok upload limitu nie ma od 24. Więc jeśli chcesz od tej godziny streamować to polecam.
0 +1
536
RE: Słaby internet =/= Dobry stream
@up od 24... do której? I czy ten cały LTE od Play, można brać np. na kartę, czy trzeba umowę?
0 +1

www
460
RE: Słaby internet =/= Dobry stream
ZlyMaciek napisał(a):I czy ten cały LTE od Play, można brać np. na kartę, czy trzeba umowę?
Można na kartę, ale i tak co miesiąc musisz kupić doładowanie. :)
0 +1

www