Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Najlepsze ustawienia dot. renderowania

4
Youtube-red  Najlepsze ustawienia dot. renderowania
Witajcie!
Chciałbym zapytać, jakie posiadacie ustawienia renderingu?
Po tym, jak wyrenderowałem 40 minutowy film dla Windows Movie Maker wciągu półtorej godziny
i wysyłałem go ok. 80 minut postanowiłem właśnie napisać ten post. Dodam, ze sam Premiere Pro padł na 20 minucie filmu i muszę go renderować od nowa - nie polecam!

Proszę o poradę! :)
0 +1
11
RE: Najlepsze ustawienia dot. renderowania
Musiałeś go źle ustawić, bo u mnie Premierka bez problemu renderuje :) jak chcesz to mogę Ci podesłać ustawienia programu dla 1080 60 fps :)
0 +1
1 410
RE: Najlepsze ustawienia dot. renderowania
Bawełniaty napisał(a):Dodam, ze sam Premiere Pro padł na 20 minucie filmu i muszę go renderować od nowa - nie polecam!

Crack albo trial. Ewentualnie wersja CS5.5, gdzie wyłączała się notorycznie, mało tego miała problem z obsługą formatu MTS. Producent przyznał się do błędów, ale wszystko zostało poprawione w CS6. Jednak jeśli ktoś pracował na CS5.5, to niechybnie widać u niego syndrom wciskania ctrl+s ;) Na CS6 nie ma mowy o takich wpadkach, tym bardziej iż Adobe jest jednym z lepszych programów i za taką cenę klient ma prawo wymagać perfekcyjnej pracy zakupionego oprogramowania.


Bawełniaty napisał(a):Po tym, jak wyrenderowałem 40 minutowy film dla Windows Movie Maker wciągu półtorej godziny

Oprócz ustawień renderowania wpływ na długość wykonywania procesu ma także konfiguracja sprzętowa i wykorzystywane technologie. Coraz częściej na forum pojawiają się tematy podobne do Twoich, dlatego postanowiłem zrobić ten temacik:

http://letsplej.pl/t-64911-czas-renderow...-sprzetowa

Poczytaj i zobacz dzięki czemu można skrócić czas trwania procesu. Mam zamiar porobić jeszcze trochę testów i będę je tam wrzucał i aktualizował na bieżąco.
0 +1

www
14
RE: Najlepsze ustawienia dot. renderowania
Jakiej wersji Premiera używałeś. @Tianse trafnie spostrzegł problem z wersją CS5.5, ale CS6 też miewa jakieś problemy. Najgorszym jaki miałem to brak możliwości ustawienia odpowiedniej rozdzielczości, przez co trzeba było tworzyć nowy projekt. Ale wracając do tematu jeśli nie korzystałeś z wersji CC 2015 to ją wypróbuj. W Premierze masz zawsze większe pole do popisu. I więcej osób może ci pomóc w razie problemów. Nie przejmuj się trwaniem renderowania, one zawsze będą dłuższe od filmu, a jego prędkość zależy od sprzętu. A prędkość uploadu na YT zależy od wielkości filmu, prędkości neta(uploadu, nie mylić z downloadem). Jeśli plik waży za dużo, to zmień format pliku na MP4 a potem jego bitrate(ja korzystam z 5mbit). A jak tak nie chcesz tego Premiera to polecam też Camtasia Studio 8.
0 +1

1 410
RE: Najlepsze ustawienia dot. renderowania
francus11 napisał(a):Nie przejmuj się trwaniem renderowania, one zawsze będą dłuższe od filmu,

U mnie nie są - na zwykłym materiale bez jakiś specjalnych efektów, mega przyspieszeń czy spowolnień ;) Ostatni film który u siebie wstawiłem na kanale trwa 3:53min, a renderował się 2:45min przy bitrate 20 :P
0 +1

www
137
RE: Najlepsze ustawienia dot. renderowania
Movie Studio
Obraz: H.264 zazwyczaj 720p
Dźwięk AAC 320kb/s
0 +1

www