Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Umiejętne mówienie do kamery

1
Information  Umiejętne mówienie do kamery
Witam . szukqm jakis dobrych wskazówek jak dobrze mówić do kamerki . narazie strasznie drętwo to wychodzi . liczę na szybką pomoc!
0 +1

www
17
RE: Umiejętne mówienie do kamery
Daj sobie czas przede wszystkim, doświadczenie w "obyciu" przed kamerą dużo zmienia tak samo jak codzienne ćwiczenia "na sucho" :) No i chociaż to trudne staraj się nie myśleć, że mówisz do kamerki :)
0 +1

www
38
RE: Umiejętne mówienie do kamery
Jak to mówią trening czyni mistrza, wydaję mi się, że najlepszym sposobem na "dobre mówienie do kamerki" jest po prostu trening w postaci suchych nagrywek, weź sobie kamerkę, zadaj jakiś temat i staraj się do tej kamerki ten temat opowiedzieć oczywiście nagrywając przy tym, najlepiej wrzuć sobie to nagranie później na kanał jako film prywatny czy tam zachowaj na dysku, ćwicz tak przez kolejne 2 tygodnie i później nagraj taki kolejny filmik i zobacz progres. I tak jak napisał @Shevaral staraj się nie myśleć, że mówisz do kamerki bo to naprawdę wiele zmienia, nie myśląc o tym mniej się stresujesz i bardziej skupiasz na temacie który chcesz opowiedzieć niż na tym czy to dobrze wyjdzie, czy nie robisz głupich min czy czegoś tego rodzaju. Opowiadając coś przed kamerką staraj się być naturalny, wykonuj naturalne ruchy takie jak na codzień, żeby to nie wyglądało sztucznie bo widz to doskonale zauważy, z kolei zaś jeżeli chodzi o słownictwo (nie mówię, że tak jest tylko doradzam na wszelki wypadek ) jeżeli jest ono u ciebie wąskie, nie znasz wielu ładnych słów które fajnie wzbogacają zdanie, albo urozmaicają wypowiedź poczytaj trochę książek z nich na pewno zaczerpniesz trochę wiedzy i dzięki nim na pewno nauczysz się budować ładniejsze zdania :). Według mnie jest to chyba najlepszy sposób, chyba, że ktoś ma inne.
0 +1

www
1
RE: Umiejętne mówienie do kamery
Dzięki wielkie . u mnie jest ten problem że nie umiem mówic do kamerki . ale oglądałem pierwsze filmiki youtuberów i niektorzy tez strasznie drętwo . mysle ze to kwestia przyzwyczajenia i czasu . dzięki
0 +1

www
52
RE: Umiejętne mówienie do kamery
1. Gap się w kamerkę
2. Włącz nagrywanie
3. Gadaj gapiąc się w kamerę i trzymaj uśmiech na twarzy.

Jeśli nie jesteś przykrym drętwiakiem, albo nudziarzem powinno się udać.
1 +1

www
1 410
RE: Umiejętne mówienie do kamery
Yannick napisał(a):mysle ze to kwestia przyzwyczajenia i czasu

Dokładnie! Ja staram sobie wyobrazić, że obiektyw to jest głowa mojego widza i po prostu do niego mówię. Z początku było to idiotyczne uczucie, potem już tylko głupie, a teraz jest fajne ;)
0 +1

www
34
RE: Umiejętne mówienie do kamery
Staraj się utrzymywać płynny i ciekawy komentarz.
Nawet nie musisz się cały czas jopić w kamerkę.

Zamiast takiego typowego ,,Cześć tu Maciuś i to jest ósmy odcinek tej gry'',
to mów coś takiego ,,Sieeemanko, jem sianko! Znowu powracamy sobie do świata gry (tytuł)''

Staraj się to wprowadzać cały czas. A i nie pierdziel o swoich sprawach życiowych i
dotyczących następnych filmów, NIKT NIE CHCE TEGO SŁYSZEĆ NA Let's Play'ach i vlogach o innym temacie!!
Na to zawsze poświęcaj oddzielne filmiki.

Takie podstawowe rady, mam nadzieję, że zrozumiałeś i skorzystasz :P
Pozdrawiam
0 +1