Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dużo fps,brak płynności w cs:go

1
Dużo fps,brak płynności w cs:go
Mam na każdej mapie 250-300 fps,ale brakuje płynności. Nowy komputer kupiłem ok. pół roku temu,od początku odczuwałem brak płynności. Bawiłem się w opcjach i nic. Co może rozwiązać ten problem? 

I5 4460
Gtx 560 windforce
2x4gb crucial ballistix sport cl9
0 +1
34
RE: Dużo fps,brak płynności w cs:go
Może to wina jakiegoś pradawnego monitora albo masz włączoną zepsutą synchronizację pionową.
Możliwe jest też, że masz strasznie małą częstotliwość odświerzania monitora.

Podaj screena twoich wszystkich ustawień i informacje o monitorze.
Wtedy powinno to się wyjaśnić.

Filmik z tym, jak to wygląda też by nie zaszkodził.
0 +1

388
RE: Dużo fps,brak płynności w cs:go
Konfiguracja sprzętu(komputer, monitor, myszka, klawiatura etc.) jak i software(sam cs:go, ustawienia systemu, rejestr, konsola, autoexec, cfg,video.txt) przy CS:GO jest tego masa i coraz to nowe konfiguracje i usprawnienia znajdują gracze. Z fusów ci tutaj nie wywróżę.

Może to być wina monitora, tak jak napisał Xsenor a może być to wina komend startowych cs go które się gryzą lub po aktualizacji inaczej działają. Może to być wina tego, że od góry masz ustawione w cs odświeżanie powyżej tej ilości jaką ma twój monitor i masa innych rzeczy. Ustawienia nvidi, może ci się karta czasami nie grzeje? Masa tego.

Poszukaj poradników w internecie o tym jak skonfigurować poprawnie cs go i sam komputer do grania w tę grę. Wyników jest masa i czytać i oglądać można całymi dniami.

Jeżeli ten problem występuje na czystym windowsie to albo winę ponosi monitor albo aktualizacja cs go. Jako, że mam komputer na którym w cs go mam 25-50fps po niektórych aktualizacjach gra stała się niemożliwa.

BTW. Zawsze mnie śmieszyło jak były pogaduszki na serwie, że mają 144hz, 300fps i ping max 15 a ja ich jechałem i robiłem jak chciałem przy średnio 35fps, 75hz monitorem i pingiem 80ms skaczącym do 150... Elo
0 +1
1
RE: Dużo fps,brak płynności w cs:go
Mam monitor LG L1715S (1280x1024),grafika ani procesor się nie grzeją,karta ma ok.60stopni w csgo,ok.40 przy korzystaniu z internetu.

Sterowniki mam najnowsze,system Windows 7 64bit Ultimate. Komendy jakie wpisałem przy uruchamianiu gry to : -freq 60 -w 1024 -h 768 -novid.

Mi się od początku wydawało,że to wina monitora,nie mam włączonego odświeżania,po drugie wtedy to tym bardziej się nie da grać,bo celownik dosłownie "pływa".

Gameplay : https://www.youtube.com/watch?v=1rV0P0jGcPI

Nie będę robił screena ustawień z tego powodu,że obojętnie jak ustawie,to mimo to gra mi się tak samo. Oprócz tego mam stały ping 50-60. We wszystkich grach FPS czuje jakbym grał drewnem,csgo,tf2,doom 3,F.E.A.R 1,2,3,Far cry 3, COD Black Ops III,PainKiller i inne.

Żaden poradnik ani nic mi nie pomogło.
0 +1
388
RE: Dużo fps,brak płynności w cs:go
Dla mnie to ty jesteś gównem w tej grze a płynność jest ok. Odświeżanie monitora zawsze masz bo byś obrazu nie widział albo byś widział jedną klatkę przez cały czas. Często jest to 60hz, 75hz. "-freq 60" w komendach startowych wyznacza ci maksymalną ilość klatek widzianych przez monitor. Mając monitor 75hz a fps 300 i tak widzisz tylko 75 klatek bo na tyle pozwala twój monitor. Jak w systemie masz ustawione odświeżanie na 75hz w grze 60hz to się nie dziw.

Jeżeli tak samo jest w wszystkich grach to po prostu jesteś noobem i tyle. Ja na odświeżaniu 75hz i 40fps, pingiem 80 skaczącym do 150 doszedłem do szeryfa w cs go i gdybym nie przerwał i nie problemy z siecią bym teraz śmigał na globalu więc... Jesteś drewnem. Problemu szukałbym w skillu a nie w sprzęcie.

Zmień monitor na taki z odświeżaniem 144hz to będziesz się czuł jakbyś zatapiał swoją fujarkę w ciepłe masełko. Bo bycie noobem to jedno a ograniczenie widzianych klatek przez monitor to drugie.


Słowem końca. Skonfiguruj dobrze komputer i grę i KUP DOBRY MONITOR Z WYSOKIM ODŚWIEŻANIEM. A reszta to tylko skill.
0 +1
5
RE: Dużo fps,brak płynności w cs:go
TheSebonPL napisał(a):Zmień monitor na taki z odświeżaniem 144hz to będziesz się czuł jakbyś zatapiał swoją fujarkę w ciepłe masełko. Bo bycie noobem to jedno a ograniczenie widzianych klatek przez monitor to drugie.

Xd nie ma to jak powiedziec komus kto slabo gra, ze jak kupi monitor za 1.5k to bedzie lepiej gral XD
0 +1
388
RE: Dużo fps,brak płynności w cs:go
@UP

Jesteś niedojebany czy niewidomy?

TheSebonPL napisał(a):Dla mnie to ty jesteś gównem w tej grze a płynność jest ok.

TheSebonPL napisał(a):Jeżeli tak samo jest w wszystkich grach to po prostu jesteś noobem i tyle.

TheSebonPL napisał(a):Jesteś drewnem. Problemu szukałbym w skillu a nie w sprzęcie.

TheSebonPL napisał(a):KUP DOBRY MONITOR Z WYSOKIM ODŚWIEŻANIEM. A reszta to tylko skill.


Ahh. Znowu wszedłem na to forum dalej niż na chat i już czuję -10 do IQ.
0 +1
1 383
RE: Dużo fps,brak płynności w cs:go
Nie musi zmieniać monitora. Wystarczy że wyłączy V-Sync, czyli synchronizację pionową i wtedy ma tyle klatek ile mu sprzęt wyciśnie.
0 +1

www
388
RE: Dużo fps,brak płynności w cs:go
Tianse napisał(a):i wtedy ma tyle klatek ile mu sprzęt wyciśnie.

Co z tego jak ma 500fps jak monitor wyświetli 60 jeżeli ma monitor który odświeża 60hz?
0 +1
1 383
RE: Dużo fps,brak płynności w cs:go
Nie prawda, przeczytaj ze zrozumieniem to co napisałem. Przy wyłączeniu V-Sync ilość klatek na sekundę nie odpowiada liczbie odświeżania monitora. Wyłączasz i masz - proste jak budowa cepa. Tak właśnie testuje się zestawy komputerowe i sprawdza ile są w stanie FPS wyciągnąć. Oczywiście dla mnie granie bez V-Sync to porażka.
0 +1

www