Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

1000zł za 4,5 mln wyświetleń?

1 410
RE: 1000zł za 4,5 mln wyświetleń?
Jeżeli ludzie nie mają adblocków i innych oprogramowań/wtyczek blokujących reklamy, to wówczas im się wyświetli reklama na Twoim filmiku i jest to wyświetlenie monetyzowane (płatne). Niestety w tym kraju większość ludzi blokuje reklamy, przez co na filmach na YT też im się nie wyświetlają. Wówczas jest to wyświetlenie tak jakbyś nie miał reklamy na filmiku. Średnio przyjmuje się, że około 35-40% wszystkich wyświetleń to wyświetlenia monetyzowane. Reszta blokuje reklamy.
0 +1

www
460
RE: 1000zł za 4,5 mln wyświetleń?
@WeczisTV,
Support Google napisał(a):Reklamodawcy zamieszczający reklamy CPM ustalają określoną cenę za wyświetlenie 1000 reklam, wybierają określone miejsca reklamowe, na których się one pojawią, a następnie płacą za każde opublikowanie reklamy.
Polecam zerknąć w zakładkę "Dane dotyczące reklam". CPM, który się tam pojawia jest wyłącznie szacunkowy, jednak gdy tak patrzę na to jaki jest ten CPM w Polsce, a jaki w GB, czy Niemczech to chce mi się płakać. W Niemczech: 21,57 $*, Wielkiej Brytanii: 20,83 $*, w Polsce: 0,08 $*.

Tak naprawdę, to dopóki nie dostaniesz wypłaty, nie wiesz jaki był CPM za dane reklamy.
Jednak przykład, który podałem kilka linijek wyżej, ilustruje to jakie są zarobki z reklam w Polsce i ile płacą reklamodawcy z Polski. Określenie "Polska - zielona wyspa [dla reklamodawców]" pasuje tutaj idealnie.

*CPM zależy od rodzaju reklamy i jej zawartości (za reklamy od znanych marek dostajemy najwięcej, podobnie jest z reklamami gier, czy hitów Hollywoodu).
0 +1

www
1 256
RE: 1000zł za 4,5 mln wyświetleń?
Piotru napisał(a):@WeczisTV,
W Niemczech: 21,57 $*, Wielkiej Brytanii: 20,83 $*, w Polsce: 0,08 $*.

No ale takich rzeczy to nie pisz.  Takie sumy na YT nie istnieją.


Piotru napisał(a):Jednak przykład, który podałem kilka linijek wyżej, ilustruje to jakie są zarobki z reklam w Polsce i ile płacą reklamodawcy z Polski. Określenie "Polska - zielona wyspa [dla reklamodawców]" pasuje tutaj idealnie.
 Ty na serio wyciągasz wnioski na podstawie tamtej tabelki. Przecież to nie ma żadnej wartości.
0 +1

www
460
RE: 1000zł za 4,5 mln wyświetleń?
MarTum napisał(a):Takie sumy na YT nie istnieją.
Gdyby nie istniały, to chyba by mi się nie wyświetlały, nie? Te sumy to kopiuj/wklej z rubryk na YouTube. Sam sobie ich nie wymyślałem.

MarTum napisał(a):Przecież to nie ma żadnej wartości.
Czyli w dalszym ciągu twierdzisz, że zarobki z wyświetlanych reklam w Polsce są równie wysokie, jak w pozostałych krajach?
Wiesz w ogóle w jaki sposób jest wyliczany szacunkowy CPM?
W ten sposób:
[Obrazek: lqcdTAK.jpg]

PS. Te liczby nie biorą się z d_py i nie wmówisz mi, że nie mają żadnej wartości.
0 +1

www
1 256
RE: 1000zł za 4,5 mln wyświetleń?
Piotru ale weź Ty pomyśl - wyciągasz jakieś wnioski na podstawie danych z postu #11. Serio uważasz to za wartościowe dane ? Przeczytałeś co napisał Ci Przemcio i co napisałem ja ? Że takie dane to możesz wyciągać na podstawie minimum kilkudziesięciu tysięcy wyświetleń z różnych krajów. Twoja tabelka nie ma żadnej wartości. Żadnej, a Ty opierasz się o nią.


Druga sprawa, że wtykasz mi słowa, których nie użyłem. Gdzie napisałem, że w Polsce są równie wysokie zarobki? Nigdzie, więc skąd takie wnioski ?

I Ty pytasz mnie czy wiem jak się wylicza CPM, a opierasz się na tabelce z #11 i wartościom 21$ dla UK i 0,08$ dla PL.
Chyba trochę za duży rozrzut nawet jak na bogaty kraj vs biedny nie ?

Spoiler
0 +1

www
460
RE: 1000zł za 4,5 mln wyświetleń?
MarTum napisał(a):Że takie dane to możesz wyciągać na podstawie minimum kilkudziesięciu tysięcy wyświetleń z różnych krajów
Owszem, ale ja tu mówię o pojedynczych krajach i o wyświetleniach z reklam o takim samym rodzaju. Takie małe liczby może nie obrazują całości, ale jakieś znaczenie mają. Wiadomo, że jakieś 95% wyświetlanych reklam to te w nakładce, w dodatku za groszowy CPM, jednak trafiają się też takie perełki, które generują kilku/kilkunastokrotnie większy przychód.

MarTum napisał(a):Gdzie napisałem, że w Polsce są równie wysokie zarobki? Nigdzie, więc skąd takie wnioski ?
Wnioski pochodzą ze słów, które napisałeś poprzednio, a z których zrozumiałem to, że ogromne różnice pomiędzy zarobkami Polska, a USA (czy jakikolwiek większy kraj) nie istnieją. Przyznaję, że ze wstawianiem tych danych mnie poniosło, bo np. te wyświetlone z Polski mogą być displayowe, a z Niemczech i UK "z możliwością pominięcia", jednak na pewno pomiędzy jednym typem reklam jest spora rozbieżność w dochodach na dany kraj.

Spoiler Oczywiście jest też pewna rozbieżność pomiędzy szacunkowymi wyświetleniami, a tymi zweryfikowanymi.
Generalnie prawie cała analityka youtube opiera się na szacunkowych liczbach i wyciąganiu średniej, więc nigdy do końca nie wiesz jak to wygląda naprawdę.
0 +1

www
52
RE: 1000zł za 4,5 mln wyświetleń?
[Obrazek: e006e03ba71d94f1med.png][Obrazek: 0145abe31f85bd5emed.png]CPM w Polsce jest niski, przynajmniej u mnie, a co do kwesti adblocka to sami widzicie. Ok 10% to wyświetlenia monetyzowanie ( U MNIE )


Pozdrawiam.
1 +1

www
36
RE: 1000zł za 4,5 mln wyświetleń?
weczistv napisał(a):Niestety Polska to kraj adblocka :(

[Obrazek: comment_12uIxBtgL9k6AOhvstBGrF2nYYb8V2ib.jpg]

Dziwisz się?
2 +1

www
90
RE: 1000zł za 4,5 mln wyświetleń?
Ale czemu tu się dziwić? Przecież widać od razu po czasie oglądania. Ja przy 2mln wyś. mam średni czas oglądania do 16mln... Zakładam, że to kanał, który opiera się na krótkich filmikach. Do nich można wstawić zazwyczaj jedną reklamę, bo film musi przekraczać daną ilość minut, by można było wstawiać reklamy w środku i na końcu. Dodatkowo trzeba bardzo lecieć na hajs, by w np. 6 minutowym dać na początku, w 3 minucie i na koniec... Morał? Ma jedną reklamę na filmie generuje mniejsze zyski co do kogoś, kto robi tyle samo wyś, bo druga osoba może wrzucać filmy godzinne i może dać tam po 7 reklam... Pozdrawiam!
1 +1

41
RE: 1000zł za 4,5 mln wyświetleń?
Piotru napisał(a):[...]
Polecam zerknąć w zakładkę "Dane dotyczące reklam". CPM, który się tam pojawia jest wyłącznie szacunkowy, jednak gdy tak patrzę na to jaki jest ten CPM w Polsce, a jaki w GB, czy Niemczech to chce mi się płakać. W Niemczech: 21,57 $*, Wielkiej Brytanii: 20,83 $*, w Polsce: 0,08 $*.
[...]
MarTum dobrze mówi, że do określenia CPM potrzeba kilkudziesięciu tys. wyświetleń (i to na dany kraj), a wręcz kilkuset tys. jeżeli chce się określić CPM z małym błędem na dany czas. W przeciwnym wypadku wychodzą takie byki jak wyżej, gdzie ktoś może sobie pomyśleć, że jakby kręcił filmy w DE to by zarabiał ponad 250x więcej niż w PL, albo tam by mu wystarczyło 50k wyś/mc, żeby żyć z YT. :)

Nikt nie mówi, że tam nie jest lepiej pod względem CPM, ale w stosunku do PL, stawki są tam co najwyżej kilkakrotnie wyższe (w sumie podobnie jak zarobki w różnych branżach). Reklamodawcy u nas też nie mają kolorowo, bieda jest w obie strony i daleko do "zielonej wyspy", bo konwersja jest mizerna i dużo trudniej zachęcić klienta do wydania pieniędzy niż za granicą (potrzeba dużo więcej wyświetleń reklamy dla tego samego efektu).

Jeszcze co do samego zagranicznego YT, mam wrażenie, że wielu zapomina o tym, że wybić się tam jest zdecydowanie trudniej niż w PL. Jeżeli ktoś lubi grać w gry na premierę, to w DE (o ANG nawet nie mówię) np. Far Cry Primal, miało już wrzucone kilka pełnych serii LP (z zakończeniem, kamerką i sensownym prowadzeniem) na kilka dni przed premierą, gdzie w PL nie wiem czy ktoś skończył w tydzień po premierze. Podobnie z indykami, gdy u nas jakiegoś tytułu jeszcze nikt nie nagrał, tam co najmniej kilka osób robiło już z nich serię. Więc praktycznie wybicie się przez "wyszukiwarkę", czy "nietypowe gry" tam nie istnieje, gdzie u nas jest całkiem ok w tym temacie. :) Nie mówiąc już o jakości uploadu, gdzie spokojnie w DE/UK można znaleźć serie w 4k60p Ultra, a u nas nie wiem nawet czy choć 1 osoba nagrywa w takiej jakości nowe gry.
1 +1
www