Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Reklama na YT

0
Youtube-pink  Reklama na YT
Gdzie reklamować się i swoje filmy?
Kanał z vlogami, "daily vlogami", vlogami tematycznymi, ciekawostki i nowinki ze świata itp.
Chodzi mi o strony, grupy na fb itp.
0 +1
17
RE: Reklama na YT
Z jednej strony rozumiem Twoje pytanie ponieważ są to dość istotne "problemy" z niewiedzą początkujących tym bardziej, że sam miałem swego czasu taka rozkminke. Wiesz jak się to u mnie skończyło? usiadłem sobie wygodnie w fotelu i pomyślałem przez chwile co na moim miejscu zrobiłby rozsądny człowiek i wiesz co wymyśliłem? Zarejestrowałem się tutaj na forum iiii uwaga... poczytałem trochę tematów odkopanych za pomocą wyszukiwarki forumowej :)

A teraz na poważnie temat wałkowany tutaj miliony razy więc radze dobrze poszukać zanim moderatorzy będą baaardzo źli. Pamiętaj że jeżeli chcesz rozkręcić swój kanał na YT to musisz być choć trochę bardziej aktywny w sferze wyszukiwania informacji, problemów czy chociażby danych do filmu ( jeśli jakieś są Tobie potrzebne) bo z kanałem jak jest tak jak z samym życiem, nikt Ci pod nos niczego gotowego nie podstawi chyba, że spisz na stercie gotówki :)

Swój kanał reklamuj w całym internecie a co to oznacza? wyjaśnią Tobie odkopane tematy z tego miejsca :)
0 +1

www
430
RE: Reklama na YT
@Shevaral po części masz rację ale trendy, możliwości i skuteczność danego promowania zmienia się na przestrzeni czasu. Niektóre z metod mogą albo JUŻ wcale nie działać albo nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Promowanie youtuberów jakie wykonywał Rojo w swoich Inforojkach było słabe. O ile na początku rzeczywiście coś to dawało to po kilkunastu odcinkach to promowanie nie nadawało się do niczego. Liczyła się raczej tylko opinia Roja o twoim kanale etc. niż przyrost widzów. Ogółem w natłoku tylu kanałów na youtube "polecanki" nie dają oczekiwanych rezultatów.

@Topic

Rodzaj promocji i jej skuteczność zależy głównie od contentu jaki tworzysz, jego jakości i marki jaką budujesz. Tworząc kanał na youtube, tworzysz markę/wizerunek. Kiedy mówię "Gimper" myślisz sobie X kiedy mówię "Włodek Markowisz" myślisz sobie Y. Biorąc teraz na celownik powyższe kanały. Reklama/promocja tych dwóch kanałów będzie się od siebie diametralnie różnić.


Jeżeli chodzi o jakieś konkretne rady jakie ci mogę dać to:

-Twórz dużo WARTOŚCIOWYCH materiałów
-Zbuduj sobie jakiś konkretny wizerunek
-Rozwiń się na youtube, co mam na myśli? Grafika, linki, social media, playlisty, SEO
-Dbaj o jakość materiałów
-Naucz się, regularności, organizacji pracy. Na początku ważne jest abyś wrzucał materiały regularnie i w dość dużej ilości.
-Ucz się, wprowadzaj jakieś innowacje, coś nowego, ucz się montażu, obsługi kamery

To są podstawy podstaw. Bez powyższych punktów jakakolwiek promocja na dłuższą metę nie ma sensu. Gdzie i jak się można promować?

-Nagrywanie "cross'ów" z innymi youtuberami.
-Udzielanie się na forach dyskusyjnych takie jak np. to. UDZIELANIE SIĘ a nie spamowanie swoim kanałem w wylęgarni.
-Wszelkiego rodzaju płatne reklamy, artykuły sponsorowane
-Wszelkiego rodzaju strony typu wykop.pl, jbzd.pl, kwejk.pl, sadistic.pl etc.
-Bazuj na wiedzy, i na tym co osiągnęli inni np. youtuberzy, redaktorzy

Sposobów reklamy jest tyle ile zdołasz wymyślić ale kwestia tego jak bardzo będą one skuteczne. Moim zdaniem DOBRY content, który broni się sam za siebie, nie pozostanie na dnie. Może natomiast nie wybić się "ponad to". Nawet dobry content, dobre usługi, dobre firmy potrzebują "rozgłosu", reklamy, aby móc docierać do większej ilości odbiorców. Nawet jeżeli sklep X jest dużo lepszy niż Biedronka to i tak Biedronka będzie miała więcej klientów gdyż ma mocny wizerunek, jest na rynku od wielu lat, ma określoną reputację i ma zapewnioną reklamę. Nawet tą szeptaną.

Zaraz będzie, "o, popierasz kolesiostwo, lizanie dupy innym youtuberom". Nie. Współpraca i korzystanie z różnorakich dóbr(niekoniecznie tylko i wyłącznie materialnych) innych ludzi, było, jest i zawsze będzie zjawiskiem powszechnym. Korzystasz z tego, czego nauczyli się inni aby móc unikać na swojej drodze takich błędów jakie popełniali inni w dojściu do swojego celu lub korzystasz z ich osiągnięć lub dóbr aby lepiej wykorzystywać swój potencjał.

Kiedy jesteś tylko ty, jedna jednostka, masz w dobie 24 godziny, lecz kiedy masz w zespole dwóch ludzi masz już 48 godzin w dobie, kiedy masz 100 osób w zespole, masz 2400 godzin w dobie! Do tego masz doświadczenia i nauki ludzi z przeszłości. Czas to pieniądz. Działając tylko i wyłącznie sam, masz bardzo mało czasu. Mając bardzo mało czasu, masz bardzo mało... sam wiesz czego.

Oczywiście od was zależy, czy wydoicie kogoś jak krowę, czy będziecie błaznować aby tylko was wypromował czy podejmiecie godną współpracę, która w przyszłości zaowocuje.

BTW. Wiem, że odbiegłem od tematu ale to ważne zagadnienie, które przekłada się na wiele spraw(w youtube też ma to odzwierciedlenie). Sukces to nie jest jeden czynnik, złota receptura. Sukces to reakcja łańcuchowa. Pozdrawiam.
2 +1
27
RE: Reklama na YT
to jest tez wydaje mi sie troche loteria, bo kiedy trafimy 1 z tematem 2 z jakoscia przekazu 3 z jakoscia dzwieku, montazu i obrobki... to reszta wydaje mi sie nieco... zagadkowa... jasne, kiedy juz wyrobimy marke to inaczej... ale niemam pojecia jakim cudem mi udalo sie, majac 2 filmiki miec taka ogladalnosc i to na taki temat na jaki krece... owszem, subów mi sie podwoiło (mam teraz 60) kiedy Ziemniak o mnie powiedział kilka zdań na streamie, ale od tamtego czasu minęło 3 dni i kolejny film dopiero w produkcji... a pierwszy dobija już do 1200 odsłon! drugi dobijać będzie zaraz do 300... dla mnie - istny szał! Dlaczego?
Ponieważ, obejrzałem kilka kanałów ludzi, którzy tutaj próbują się wybić i robią materiały od kilku miesięcy, gdzie oglądalność jest na poziomie kilkunastu - kilkudziesięciu odsłon - czasem ponad 100 a subów kilka od rodziny...
Mam wrażenie, że jakość przekazu i wiek nadawcy przyciąga odbiorców. Myślę też, że niema nic za darmo - więc jeśli w końcu nie wydamy hajsu na fejsie czy jutubie za reklamę, to się nie wybijemy... Ciągle się biję z tą myślą... Sam sobie zadaje pytanie... jak się wybić? W którą iść stronę? Czego brakuje na polskiej scenie yt? Gier i wulgaryzmów jest od groma, choć te pierwsze bardzo mnie ciągną i napewno będą u mnie na kanale... Pomyślę o tym, jak zrobie więcej materiałów, bo na razie to 2 filmy publiczne są niczym...
1 +1

www
52
RE: Reklama na YT
weczistv napisał(a):to jest tez wydaje mi sie troche loteria, bo kiedy trafimy 1 z tematem 2 z jakoscia przekazu 3 z jakoscia dzwieku, montazu i obrobki... to reszta wydaje mi sie nieco... zagadkowa... jasne, kiedy juz wyrobimy marke to inaczej... ale niemam pojecia jakim cudem mi udalo sie, majac 2 filmiki miec taka ogladalnosc i to na taki temat na jaki krece... owszem, subów mi sie podwoiło (mam teraz 60) kiedy Ziemniak o mnie powiedział kilka zdań na streamie, ale od tamtego czasu minęło 3 dni i kolejny film dopiero w produkcji... a pierwszy dobija już do 1200 odsłon! drugi dobijać będzie zaraz do 300... dla mnie - istny szał! Dlaczego?
Ponieważ, obejrzałem kilka kanałów ludzi, którzy tutaj próbują się wybić i robią materiały od kilku miesięcy, gdzie oglądalność jest na poziomie kilkunastu - kilkudziesięciu odsłon - czasem ponad 100 a subów kilka od rodziny...
Mam wrażenie, że jakość przekazu i wiek nadawcy przyciąga odbiorców. Myślę też, że niema nic za darmo - więc jeśli w końcu nie wydamy hajsu na fejsie czy jutubie za reklamę, to się nie wybijemy... Ciągle się biję z tą myślą... Sam sobie zadaje pytanie... jak się wybić? W którą iść stronę? Czego brakuje na polskiej scenie yt? Gier i wulgaryzmów jest od groma, choć te pierwsze bardzo mnie ciągną i napewno będą u mnie na kanale... Pomyślę o tym, jak zrobie więcej materiałów, bo na razie to 2 filmy publiczne są niczym...


Raka oczu dostaje jak czytam co ty piszesz. Pół posta podniecasz się że jakiś ziemniak udostępnił ci twój pro elo film, drugą część gadasz największą głupotę jaką kiedykolwiek słyszałem.

weczistv napisał(a):Myślę też, że niema nic za darmo - więc jeśli w końcu nie wydamy hajsu na fejsie czy jutubie za reklamę, to się nie wybijemy... Ciągle się biję z tą myślą... Sam sobie zadaje pytanie... jak się wybić? W którą iść stronę? Czego brakuje na polskiej scenie yt? Gier i wulgaryzmów jest od groma, choć te pierwsze bardzo mnie ciągną i napewno będą u mnie na kanale... Pomyślę o tym, jak zrobie więcej materiałów, bo na razie to 2 filmy publiczne są niczym...
Wydanie hajsu na promocje na yt czy na fejsie zaowocuje jedynie paroma złotymi mniej w portfelu, na fejsie dojdą ci martwe lajki, a na yt nawet martwe suby nie przybędą.


P.S jak już starasz się komuś pomóc, to pomagaj a nie rozpisujesz historię swojego życia którą zapewne 99% osób z tego forum ma w dupie.


@Topic.
- Jeśli te vlogi są śmieszne - Kwejk
- Cokolwiek to jest - Wykop

Jak znasz jakieś fora to też spoko jak cie tam znają to promuj, a ewentualnie jak się nie wstydzisz to znajomym na fejsie polecaj.

@Moje zdanie

- Promowanie na stronach gówno daje, ja się nigdy nigdzie nie promowałem a jakoś suby i wyświetlenia mi rosną, trzeba zrobić coś oryginalnego albo coś nowego, albo być fajnym ziomkiem, tyle dajesz tyle wróci i nie macie wpływu.

Pozdrawiam.
0 +1

www
11
RE: Reklama na YT
Nie wiem czy wykop to dobry pomysł i sam się nad tym zastanawiałem, jednak znajomy który prowadzi bloga (już trochę znanego) wstawiając reportaż na tą właśnie stronkę spotkał się z zalewem totalnego hejtu. Może też tam coś kiedyś wrzucę i sprawdzę, jednak jeśli ktoś Cię znajdzie na YT to jest to bardziej prawdopodobne, że Twoje wypociny trafią do odpowiedniej grupy docelowej.
2 +1
27
RE: Reklama na YT
Newenter napisał(a):Raka oczu dostaje jak czytam co ty piszesz. Pół posta podniecasz się że jakiś ziemniak udostępnił ci twój pro elo film, drugą część gadasz największą głupotę jaką kiedykolwiek słyszałem.
?? pół zdania o tym było, spokojnie, nie podniecaj sie tak... po tym jak wspomnial o kanale mialem juz ponad 1100 wyswietlen, to tylko dalo mi ok 30 subow, nie zmieniło wiele ilości wyświetleń - spokojniej nieco kolego i ze zrozumieniem.


Newenter napisał(a):Wydanie hajsu na promocje na yt czy na fejsie zaowocuje jedynie paroma złotymi mniej w portfelu, na fejsie dojdą ci martwe lajki, a na yt nawet martwe suby nie przybędą.
tego nie wiem, dlatego o tym pisze i osoba przedemną również wspomniała o tym jako WARUNEK 
TheSebonPL napisał(a):-Wszelkiego rodzaju płatne reklamy, artykuły sponsorowaneNewenter napisał(a):P.S jak już starasz się komuś pomóc, to pomagaj a nie rozpisujesz historię swojego życia którą zapewne 99% osób z tego forum ma w dupie.
jeszcze raz, masc na pewną część ciała i czytanie ze zrozumieniem, bez hejtu - sam podpinam się pod temat i nie doradzam tylko sam szukam rozwiązania


Newenter napisał(a):- Cokolwiek to jest - Wykop
Też nie wiem czy to dobry pomysł, widze na wielu stronach ala demoty w poczekalni pierdyliard filmików ludzi którzy chcą sie promować, ale i tak to potem nigdzie nie trafia - chyba, że są ludzie, którzy namiętnie siedzą w poczekalni i oglądają wszystko jak leci...


Newenter napisał(a):- Promowanie na stronach gówno daje, ja się nigdy nigdzie nie promowałem a jakoś suby i wyświetlenia mi rosną,
Skoro się nie promowałeś to skąd wiesz że gówno daje???

Newenter napisał(a):trzeba zrobić coś oryginalnego albo coś nowego, albo być fajnym ziomkiem, tyle dajesz tyle wróci.
ale to co pogrubiłem jest esencją i podpisuje sie pod tym obiema rękami! TO JEST NAJWAŻNIEJSZA I NAJMĄDRZEJSZA MYŚL!
Nieco pozwole sobie ją rozwinąć - tak jak wspomniałem zarówno jakość merytoryczna jak i jakość samych nagrań jest ważna, często oglądamy nawet to co nas średnio interesuje, jeżeli jest to przedstawione w interesujący sposób. Może być zabawny, ciekawy, intrygujący - byle jak najmniej powtarzalny... Owszem, zaczynając napewno mamy jakiś swoich ulubieńców i pewne wzorce, z których czerpiemy jakieś inspiracje, pomysły i realizacje. Niby każdy jest inny, wyjątkowy ale jednak w sieci jest miliard takich samych kanałów.


Newenter napisał(a):i nie macie wpływu.
trochę sam sobie zaprzeczyłeś


Więc pozostaje nadal pytanie - jeśli nasz "kontent" jest dobry, mamy coś wartościowego, ciekawego, interesującego ect. do przekazania, w dobrej jakości wideo i audio - co dalej - gdzie szukać widzów? Jak do nich dotrzeć?
0 +1

www
3
RE: Reklama na YT
Wydaje mi się, że najważniejsza jest jakość marki, słaba marka przełoży się na słabą oglądalność. No chyba, że ktoś chce dziubać 5 subskrypcji na dwa tygodnie. Jeżeli mamy na przykład 20 filmów wysokiej jakości, zamiast 40-stu niskiej z pewnością ta mniejsza liczba publikacji zaprocentuje. Problem polega na tym, jak zrobić tak dobry materiał mając ograniczone możliwości. 
@UP 
Newenter Weczistv może nie napisał, życiowych mądrości, ale wyluzuj :o 


Cytat:Wydanie hajsu na promocje na yt czy na fejsie zaowocuje jedynie paroma złotymi mniej w portfelu, na fejsie dojdą ci martwe lajki, a na yt nawet martwe suby nie przybędą.

Tu akurat potwierdzam, próbowałem i mimo, że na moim fanpage liczba like'ów wzrosła, to po niecałym miesiącu lajki wyparowały same z siebie. Jedynie te zdobyte przez nas samych coś nam dają.
0 +1
27
RE: Reklama na YT
Madrosci nie napisalem bo sam zaczynam i szukam rozwiazania... ale rozreklamowanie materialow z kanalu i zwiekszenie ogladalnosci (nawet w pusty sposob, nie widze sensu promowac fejsa dla samego fejsa, jedynie posty z linkami do filmikow i same filmiki na yt) - nie spowoduje wywindowania nam naszych materialow w wyszukiwarce?
0 +1

www
3
RE: Reklama na YT
Powiem Ci tak, przeczytałem Webshows, przejrzałem kilkadziesiąt tematów na forach. I wszystko co znalazłem, to głosy, że nic to nie daje. (W Webshows K.Gonciarz, wymienia wszystkie dobre metody promowania, płacenie serwisom też uwzględnił, ale przy wysokich kwotach dopiero 50-100zł, nic nie zmieni. A tak to ludzie na forach na to promowanie narzekają strasznie).
0 +1