Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

CMS - Co lepsze WebWave czy Wordpress?

314
RE: Co lepsze WebWave czy Wordpress?
Oj.. Co instalujesz na wordpressie to twoja sprawa, odpowiedzialność właściciela strony. W końcu wtyczki są tworzone przez społeczność, nie twórców wordpressa. Poza tym ten system nie opiera się na samych wtyczkach więc czym ich mniej zainstalujesz tym lepiej dla ciebie. Podstawowe seo, antybotowa, bezpieczeństwo resztę przeważnie robi się w motywie.
Przyczyną zawirusowania wordpressa w 90% to brak aktualizacji, powiem inaczej wiele stron trzymałem/trzymam na wp i nigdy nie miałem problemu z bezpieczeństwem..
1 +1

0
RE: Co lepsze WebWave czy Wordpress?
Każda wasza opinia jest dla mnie cenna. Dziękuję serdecznie :)

Wypróbuje ten generator a jak się trochę obędę w tworzeniu stron to może spróbuję podziałać na wp.
Puki co.. zobaczymy :)
0 +1
0
RE: Co lepsze WebWave czy Wordpress?
Według mnie powinieneś jednak skorzystać z Wordpressa a nie z kreatora stron.
Wordpress daje więcej możliwości i jest bardziej przyjazny dla wyszukiwarki google, dzięki temu w przyszłości jak będziesz chciał pozycjonować swoją stronę to sprawi ci to mniej problemów niżbyś korzystał z jakiś gotowych rozwiązań.
Stworzenie własnego szablonu pod Wordpress nie jest takie trudne... Wystarczy znać html, css i podstawy php, a resztę można znaleźć w internecie ;d
0 +1
0
RE: Co lepsze WebWave czy Wordpress?
Nie bierz KREATORA! Pytając o ceny zakładam, że jesteś początkujący - skoro tak to nie idź na skróty używając builder'a. To jest stworzone dla ludzi którzy pierwszy raz w życiu używają komputera i budują z klocków całość bo nie potrafią inaczej. A ty skoro zadałeś to pytanie na forum jesteś ponad nimi - stąd radze zainteresować się własnym rozwiązaniem.

Polecam Wordpress lub kilka innych alternatywnych rozwiązań jak:
- WinduCMS (polski system CMS)
- BatFlat (również polskie - dopiero startujący projekt - idealny pod np. blog'a)

Budowa takiej strony opartej o Wordpress'a - korzystając z własnych rozwiązań to koszt około:
49,99zł + 61,50zł = 111,49zł <- Tak to wygląda w przypadku domeny w OVH.pl + hosting w LH.pl (za pierwszy rok domena może być nawet tańsza - podana kwota to koszt odnowienia domeny).

Na start spokojnie wystarczy - jeżeli chcesz dowiedzieć się nieco więcej oraz zobaczyć jak to działa w praktyce (na przykładzie forum) i jak się za to zabrać ( krótkie wprowadzenie mojego autorstwa) zapraszam do kontaktu na PW (nie chce spamować linkami tutaj na forum).
0 +1

www
0
RE: Co lepsze WebWave czy Wordpress?
Ponownie podłączę się do dyskusji. Na początku przypomnę, że pracuję (nadal ;)) w WebWave.

Koledzy, którzy napisaliście dwa powyższe posty. Macie racje, że ostatecznie taki Wordpress daje więcej możliwości (przecież tutaj można zaprogramować, jeśli się potrafi, wszystko). Nie o to jednak chodzi w temacie takim jak ten. Jest naprawdę masa osób, które chcą stworzyć swoją stronę internetową szybciej i wcale nie chcą się uczyć (choćby podstaw) kodowania. Zależy im na tym żeby stworzona strona była po prostu skuteczna i łatwa w edycji. Zamiast zagłębiać się w linijki kodu żeby zmienić wysokość stopki (Wordpress) wystarczą dwa kliknięcia (WebWave). Tak samo na przykład z przesunięciem logo swojej strony o 5 px w dół - szukanie w kodzie (Wordpress) lub jedno kliknięcie (WebWave). Przykładów mogę mnożyć w nieskończoność.

Dodać tutaj muszę, że owszem, są dostępne gotowe szablony w WebWave, ale większość projektów powstaje od zera. Co ciekawe są użytkownicy, którzy "inspirują się" szablonami do Wordpressa i tworzą coś identycznego w WebWave. :) I jest to naprawdę łatwe. W WebWave masz i RWD, i animacje... No wszystko co potrzeba.

Jeśli chodzi o pozycjonowanie to w WebWave jest wszystko co potrzebne do prowadzenia skutecznego SEO a niektóre rzeczy (chociażby takie jak przekierowania 301) są tworzone automatycznie.

Wiem, że macie trochę inne podejście do tworzenia stron internetowych ale zapewniam Was, że nie każdy ma czas, chęci czy chociażby predyspozycje żeby nauczyć się kodować.

Z chęcią z Wami merytorycznie podyskutuję dalej na ten temat. :)

Pozdrawiam
0 +1
RE: Co lepsze WebWave czy Wordpress?
0 +1
0
RE: Co lepsze WebWave czy Wordpress?
Prawda. Dobrze sprawdzić kilka opcji. Jak już obadasz oba to daj znać, który się Tobie bardziej podobał. :)
0 +1
0
RE: Co lepsze WebWave czy Wordpress?
Ja jestem za wordpressem, większa społeczność, instalujesz wtyczki jakie tylko potrzebujesz. Dużo aktualizacji.
0 +1
www
0
RE: Co lepsze WebWave czy Wordpress?
Wordpress ma taki problem, że jeśli nie znasz się na programowaniu to nie jesteś w stanie edytować wyglądu elementów na swojej stronie w dowolny sposób. W WebWave po prostu klikasz i przesuwasz element tam gdzie byś chciał go widzieć, nawet o 1 px. :)
0 +1
0
RE: Co lepsze WebWave czy Wordpress?
Wp, zdecydowanie. Żaden CMS nie ma takiego wsparcia, tylu wtyczek, themów i uzytkowników.
Oczywiście za tym idą również minusy, ale 90 proc. swoich stron mam właśnie na WP ;-)
0 +1