Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Różnica mikrofonów Blue Spark i Digital

0
Youtube-red  Różnica mikrofonów Blue Spark i Digital
Witam znalazłem sobie mikrofon który chciałbym kupić, ale widzę tutaj dwie wersje niebieską i pomarańczową. Ten niebieski ma z przodu pokrętło i się świeci, a pomarańczowy coś z tyłu...

30 Minuta widzimy dwa mikrofony.

Tutaj znalazłem filmik ale po angielsku, i zastanawia mnie bardzo różnica jaka jest pomiędzy nimi. Jest ktoś, kto da radę mi te różnice wskazać, bo, pomarańczowy jest droższy w internecie (w interncie są USB i bez USB dlatego ceny się mi różniły, ale tak to stoją podobno czy bez czy z).

PS. Rozmowy TS3, Granie, Vlog - bez żadnych obrabiań itd. - AT2020USB czy Blue Spark USB(te z filmu)?


0 +1
13
RE: Różnica mikrofonów Blue Spark i Digital
Przecież wystarczy oglądnąć ten film, żeby uzyskać odpowiedzi na Twoje pytania....

Najistotniejsza różnica między tymi mikrofonami jest taka, że Blue Spark jest na złącze XLR, a Blue Spark Digital na USB (koleś mówi o tym już w 3 minucie filmu), wiec jakbyś chciał nabyć ten pierwszy to musisz dokupić do niego jakiś mixer/interface, czyli dodatkowo musiałbyś wyłożyć 250-400 pln.

Warto oglądnąć ten film, żeby też zobaczyć jakie akcesoria są dołączone do tych mikrofonów.
1 +1
0
RE: Różnica mikrofonów Blue Spark i Digital
Tak, ale trudniej jak napisalem u mnie z angielskim.

Czy do rozmów TS3/Skype/Komunikatory w grach będzie lepszy ten Spark USB czy at2020usb, i drugi zestaw drozszy, spark i at2020 ale na xlr.

Czy jeżeli kupie powiedzmy interfejs + mic na XLR i podłącze go pod moja najzwyklejsza karte zintegrowana dźwiękowa to bedzie różnica pomiedzy tymi mikrofonami ale wersje USB?

Trochę chaotycznie piszę, ale mam nadzieje że zrozumiecie. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi!
0 +1
13
RE: Różnica mikrofonów Blue Spark i Digital
Jeżeli będziesz wykorzystywał mikrofon głównie do komunikowania się to ja szczerze nie kupowałbym żadnego z w/w mikrofonów na XLR. Nie dlatego, że są złe czy niewarte swojej ceny, tylko po co wydawać 1k ma sprzęt do rozmów ze znajomymi? Jak nie zarabiasz konkretnej kasy na YT, nie tworzysz muzyki, nie prowadzisz audycji, nie jesteś lektorem itd to po co kupować mikrofon za więcej niż jakies 4-5 stów?

Mikrofon XLR + audio interface dają większe możliwości manipulowania sygnałem podczas postprodukcji, ale Tobie nie będzie to potrzebne, ponieważ napisałeś w pierwszym poście, ze nie będziesz później obrabiał swojego głosu. Interface/mixer możesz podpiąć bezpośrednio do karty dźwiękowej, ale równie dobrze możesz kupić taki sprzęt na złącze USB.

Plusem posiadania inteface'u, albo mixera jest jeszcze to, że mogą też służyć jako karta dźwiękowa, która choć dupy nie urywa (w przypadku Focusrite Scarlett Solo i PreSonus AudioBox USB), to na pewno gra lepiej niż zintegrowany realtek.

Ja bym stawiał na AT2020USB :-)
1 +1
460
RE: Różnica mikrofonów Blue Spark i Digital
MłodyRobal napisał(a):ten Spark USB czy at2020usb
MłodyRobal napisał(a):to ja szczerze nie kupowałbym żadnego z w/w mikrofonów na XLR
Aha...

MłodyRobal napisał(a):Mikrofon XLR + audio interface dają większe możliwości manipulowania sygnałem podczas postprodukcji
W czasie rzeczywistym.

kevin60 napisał(a):Czy jeżeli kupie powiedzmy interfejs + mic na XLR i podłącze go pod moja najzwyklejsza karte zintegrowana dźwiękowa
Nie, ponieważ zintegrowane karty dźwiękowe mają słabą jakość.
1 +1

www