Ocena wątku:
 • 0 głosów - średnia: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Informacja - Jak oceniać inne kanały?

91
Information  Jak oceniać inne kanały?
Poniżej znajdują się dość ściśle opisane kryteria oceniania. Nie stanowią one szablonu, lecz maja za zadanie pomóc osobom, które nie wiedzą w jaki sposób należy oceniać. Polecam do każdego kanału podchodzić indywidualnie oraz opracowywać własne kryteria. Oznajmia się, iż posty, które w ogóle nie są oceną, będą usuwane (np. „fajny kanał, polecam”).
 1. OCENA FILMÓW Przede wszystkim należy wejść na dany kanał i obejrzeć kilka filmów. Najlepiej dwa najnowsze, jeden ze środka i dwa najstarsze, aby mieć porównanie. Wiadomo, że nowo zaczynające osoby mają tych filmów dużo mniej, a czasem tylko pięć. W takim przypadku zobaczyłbym tylko góra dwa - trzy wyrywkowe filmy lub ten, który poleca nam twórca kanału. Staramy się wychwycić wszystko to co nam się podoba lub nie – potem przenosimy to „na papier” (zwracajmy uwagę na treść, jeśli jest - przesłanie płynące z filmu, jakość, dynamikę, zaangażowanie i różne aspekty pokroju jakości wideo oraz audio).
 2. OCENA GRAFIKI Każdy kanał powinien posiadać własne grafiki: awatar, baner oraz miniaturki. Staramy się obejrzeć większość grafik i powiedzieć, co w nich nam się podoba lub nie - Co byś zmienił? Czego warto unikać? Dlaczego Ci się to podoba/Dlaczego Ci się to nie podoba? 
 3. PRZEJRZYSTOŚĆ KANAŁU Czy kanał, który teraz widzisz dobrze się prezentuje? Czy łatwo na nim znaleźć treści, o których pisał autor wątku? Czy są wykorzystywane panele? Czy są utworzone playlisty? Jak to wszystko jest poukładane? Jak wiadomo, każdy chce osiągnąć jak najlepszy wygląd kanału. Ważne jest również sprawdzenie, co twórca napisał w informacjach o swoim kanale.
 4. OCENA PREZENTACJI Każdy kanał na naszym forum posiada swoją prezentację. Oczywiście ją czytamy i porównujemy do tego co wcześniej już ustaliliśmy. Jeśli reklama jest mało treściwa to należy zwrócić na to uwagę. Dać jakieś wskazówki co do tego, co można by było dodać do prezentacji. Każdemu zależy na tym (przynajmniej jakiejś części użytkowników), aby jego prezentacja przyciągnęła jak największe grono. 
 5. KILKA SŁÓW O KANALE Na koniec polecam zrobić podsumowanie. Powiedzieć o tym co cię przyciąga, a co oddala od kanału. Możemy wypisać plusy bądź minusy.
Kilka przykładów dobrych i złych ocen znajdziecie w regulaminie działów kanałów: http://letsplej.pl/t-21822-wazne-regulam...ytkownikow#Korekta by Piotru
0 +1