Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Twitch traci na rzecz Yotube Gaming?

2
Twitch traci na rzecz Yotube Gaming?
Witam czy wg was Twitch traci na wzrastającej popularności Youtube Gaming? - Zaczęło się od Rafonixa i Medusy. Ten pierwszy będąc zbanowanym na Twitchu i Hitboxie nie miał gdzie streamować to musiał przenieść się na youtube. Pomimo, że na początku płakał, że youtube to gówno że wgl tam widzów nie ma teraz może być zadowolony bo stał się youtuberem i ma ponad 130K subów. Medusie jeszcze bardziej się udało. Od jakiegoś czasu widzę, że Isamu, Nitro, Gimper czy Boxdel też wolą streamować na youtube. Jeszcze nie dawno Isamu sam powiedział, że po co ma streamować na twitchu skoro tam czasami ma ledwo 2k widzów jak na youtube ma po 6-8k. 

Wg mnie ci typowi streamerzy tj. Kubon, Arquel czy Izak pozostaną na twitchu, ale twitch będzie na pewno tracił na rzecz youtube'a.
1 +1
1 241
RE: Twitch traci na rzecz Yotube Gaming?
Wydaje mi się, że to bez różnicy bo młode głupiutkie subki pójdą za swym idolem nawet w ogień więc będą używać tego gdzie nadaje ich idol.
0 +1

www
27
RE: Twitch traci na rzecz Yotube Gaming?
Jak dla mnie streamy na youtube są dużo wygodniejsze. Sprawdzając co tam na yt słychać widać kto prowadzi live itd.
A na twitcha wchodzę tylko jak jakiś z live jest wcześniej zapowiedziany :P
0 +1

www
384
RE: Twitch traci na rzecz Yotube Gaming?
Jest kilka kwestii, które mnie zastanawiają:

1. Dlaczego streamerzy/youtuberzy JESZCZE nie porobili własnych stron al'a JaRock, JaDisco, gdzie mogą być panami dla samych siebie, na swoim podwórku? Jakby nie było to są na cudzej ziemi i taki YouTube może w sumie zrobić cokolwiek mu się podoba. Ja rozumiem, że świeży youtuber, który ma mało subów pójdzie na YT bo na YT są odbiorcy, ale Rezi, Stuu, Blowek? Zamiast tworzyć swoje imperium to są na cudzym.*

2. YouTube ma jeszcze zbyt słabe UI dotyczące streamowania. Twitch, Hitbox są o wiele bardziej rozwinięte. Są streamers friendly. Kwestia czasu i zarządzania a YT może poważnie zagrozić Twitchowi/Hitboxowi.

3. Wydaje mi się, że koniec końców, każdy, a przynajmniej większość, pójdzie tam gdzie jest więcej odbiorców, za sprawą prostego równania: więcej odbiorców=więcej hajsu. Kwestia kalkulacji zysków i strat i każdy idzie tam, gdzie więcej zyska.

Isamu ma na YT 6-8K to ZYSKA więcej niż na Twitch'u z 2k odbiorców, tak działają zarobki w sieci. Mało odbiorców=mało hajsu, dużo odbiorców=dużo hajsu. Szczególnie, że kanały typu Isamu, Rezi są kierowane do mas.*Nie zapominajmy o dzieleniu zysku i pobieraniu prowizji przez YT/Twitch/Hitbox etc.
0 +1