Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Partnerstwo z czy bez działalności gospodarczej?

0
Partnerstwo z czy bez działalności gospodarczej?
Witam,

przepraszam jeśli uznacie mój temat za powielony, ale od kilku godzin wnikliwie przeglądam to forum i mam jeszcze większy chaos w głowie niż przed :)

Chciałabym dołączyć do sieci partnerskiej (wstępny plan, nie mam jeszcze konkretnego pomysłu do której). Z tego co rozumiem sieć partnerska co miesiąc będzie wysyłać mi zarobione pieniądze (po odjęciu swojej działki), a ja mam z tego odprowadzić podatek dochodowy np. obliczoną całość do końca kwietnia kolejnego roku. Wszystko okej, ale czy co miesięczne przelewy na konto nie podpadają już pod DG? 

Widzę, że jedni piszą tak drudzy nie. Sama przyznam, że byłam ponad rok temu w swoim US spytać tak teoretycznie i Pani nawet nie miała pojęcia o co mi chodzi, ale uparcie twierdziła, że jeśli przelewy ''z tego czegoś'' będą regularne MUSZĘ działalność założyć. 

Proszę wypowiedzcie się czy Wy (jeśli jesteście w jakiejś sieci) posiadacie swoją działalność? A może faktycznie można wpisać sobie ładnie wszystko w PITcie zwykłej osoby fizycznej? (Tylko czy jeśli będzie spora suma, przykładowo 10 000 to czy się nie przyczepią?) - PROSZĘ DAJCIE ZNAĆ jak Wy robicie, bo przejrzałam tyle wątków tutaj i na innych forach i naprawdę ciężko stwierdzić jak rzeczywiście to działa.
0 +1
460
RE: Partnerstwo z czy bez działalności gospodarczej?
Działalności z youtube nie trzeba (a nawet nie powinno się) zakładać z dwóch powodów:
1) Nie jesteś pracodawcą, robisz tu tylko za pracownika, któremu płaci przez pośrednika Big-Boss-YouTube.
2) Nie masz zagwarantowanych stałych dochodów - jednego miesiąca zarobisz 1000zł, drugiego może tylko 20zł.
Większość urzędników ze skarbówki (tj. starsze panie blokujące miejsca pracy młodym, często również ładnym paniom) nie ma pojęcia o tym, że na jutjup można trzepać hajsy, w związku z czym zazwyczaj kończy się na "To Pan to uwzględni w rozliczeniu podatkowym...". Pamiętaj, że urzędnik ma obowiązek pomóc Ci w rozliczeniu się z podatków. Jeśli przez niego zrobiłaś to źle, to ten urzędnik jest za to odpowiedzialny.
0 +1

www
144
RE: Partnerstwo z czy bez działalności gospodarczej?
Piotru napisał(a):jednego miesiąca zarobisz 1000zł, drugiego może tylko 20zł.
A miesiąc w miesiąc trzeba by odprowadzać ~1200zł podatku ZUS'owego

Piotru napisał(a):Pamiętaj, że urzędnik ma obowiązek pomóc Ci w rozliczeniu się z podatków. Jeśli przez niego zrobiłaś to źle, to ten urzędnik jest za to odpowiedzialny.
I Ty dostaniesz karę 5000zł, a ten urzędnik straci miesięczną premię uznaniową 300zł.

Witaj w POLSCE ;)
1 +1

1 410
RE: Partnerstwo z czy bez działalności gospodarczej?
SulacoPL napisał(a):A miesiąc w miesiąc trzeba by odprowadzać ~1200zł podatku ZUS'owego

Najpierw się jest na małym ZUSie, więc rok jest 600zł :P No i nie zapominajmy o księgowym, czyli minimum stówka miesięcznie.


SulacoPL napisał(a):I Ty dostaniesz karę 5000zł, a ten urzędnik straci miesięczną premię uznaniową 300zł.

Witaj w POLSCE ;)

Nic dodać, nic ująć. taka jest rzeczywistość.


hopelinka napisał(a):Proszę wypowiedzcie się czy Wy (jeśli jesteście w jakiejś sieci) posiadacie swoją działalność?

PiS wprowadził kwotę wolną od podatku 6 600zł, czyli ponad dwa razy wyższa niż za rządów PO. W końcu coś dla ludzi, więc większość z małych YT'berów nie ma kompletnie czym się przejmować bo są zwolnieni z podatku, a o zakładaniu DG nawet ni ma co tu przez chwilę myśleć.
1 +1

www
460
RE: Partnerstwo z czy bez działalności gospodarczej?
SulacoPL napisał(a):A miesiąc w miesiąc trzeba by odprowadzać ~1200zł podatku ZUS'owego
A jaki jest związek pomiędzy składkami ZUS'owskimi, a byciem niezarejestrowanym jako pracownik? Nie oszukujmy się, ale polskie prawo nie zostało jeszcze odpowiednio nakreślone względem zarabiania w strefie wirtualnej. :)

SulacoPL napisał(a):I Ty dostaniesz karę 5000zł
Mam dostać karę 5000zł za to, że zarobki z internetu uwzględniłem w deklaracji PIT? Urzędnik przed przyjęciem wniosku/deklaracji ma obowiązek sprawdzenia, czy dokument został poprawnie wypełniony, a co za tym idzie ma również obowiązek pomocy petentowi w jego poprawnym wypełnieniu.
0 +1

www
1 410
RE: Partnerstwo z czy bez działalności gospodarczej?
Piotru napisał(a):Mam dostać karę 5000zł za to, że zarobki z internetu uwzględniłem w deklaracji PIT? Urzędnik przed przyjęciem wniosku/deklaracji ma obowiązek sprawdzenia, czy dokument został poprawnie wypełniony, a co za tym idzie ma również obowiązek pomocy petentowi w jego poprawnym wypełnieniu.

A policjant ma obowiązek SŁUŻYĆ obywatelowi i ma to nawet w przysiędze. W rzeczywistości napada na bezbronną kobietę, kradnie kluczyki samochodu, niszczy jej ubrania, z obdukcji ciała wynika że powoduje uszczerbek na zdrowiu, czyni krzywdę psychiczną, a na końcu zarzuca że został napadnięty i zaatakowany, za co kobiecie grozi 3 lata więzienia za napaść na policjanta i zagrożenie jego zdrowiu. Czyli po prostu witamy w POLSCE, kraju bezprawia:

https://www.youtube.com/watch?v=SQlvOugBKWQ

Jak chcesz się z ZUS'em męczyć i sądzić, to ja mogę się za Ciebie modlić :)
0 +1

www
144
RE: Partnerstwo z czy bez działalności gospodarczej?
Piotru napisał(a):A jaki jest związek pomiędzy składkami ZUS'owskimi, a byciem niezarejestrowanym jako pracownik?

Koleżanka pyta się o działalność gospodarczą ;) W przypadku w którym założyłaby DG stała by się "szefem sama dla siebie". I w związku z tym, że stała by się podmiotem gospodarczym, nałożone zostały by na nią wszelkie obowiązki takiego podmiotu. Musiałaby płacić haracz naszemu państwu, oficjalnie zwany składką ZUS'owską.

Piotru napisał(a):Mam dostać karę 5000zł za to, że zarobki z internetu uwzględniłem w deklaracji PIT?
Karę z urzędu skarbowego można dostać na milion różnych sposobów. A i jedna i ta sama sytuacja, w różnych oddziałach urzędu skarbowego, jest różnie rozpatrywana. W przypadku w którym założyłbyś działalność gospodarczą i źle odliczył np. ryczałt, mógłbyś dostać karę np. 5000zł.

Pamiętaj, gdy w naszym państwie stajesz się przedsiębiorcą, to nie znaczy że jesteś zaradny życiowo. To znaczy że najprawdopodobniej jesteś złodziejem

PS.
Piotru
Mój pierwszy post, nie był w opozycji do Ciebie ;)
1 +1

41
RE: Partnerstwo z czy bez działalności gospodarczej?
Zależy też jaka sieć, z tego co wiem, to krajowe (np. LifeTube) pomagają rozliczyć dochody z YT bez zakładania DG i na koniec roku rozliczeniowego dostaje się PIT. Zapewne można to też zrobić będąc bezpośrednio w AdSense (bez prowizji dla sieci), ale wtedy warto (będąc w sieci również) postarać się o pisemne zdanie Urzędu Skarbowego na ten temat (wypadło mi z głowy to ładne słowo stosowane w prawie :P ). Wtedy działasz tak jak US zadecydował - ostatecznie można poprosić sieć/AdSense o wstrzymywanie wypłat na dany miesiąc i tym samym mieć nieregularne wpływy na konto. ;)

Swoją drogą jak poprzednicy wspomnieli, przy pełnym ZUSie wychodzi to prawie 1200zł/mc, co by było dość zabawną sytuacją na YT, bo żeby chociaż go opłacić trzeba ok 1mln wyświetleń, a gdzie tu zarobek. :)
0 +1
www
0
RE: Partnerstwo z czy bez działalności gospodarczej?
Corle1 napisał(a):Swoją drogą jak poprzednicy wspomnieli, przy pełnym ZUSie wychodzi to prawie 1200zł/mc, co by było dość zabawną sytuacją na YT, bo żeby chociaż go opłacić trzeba ok 1mln wyświetleń, a gdzie tu zarobek. :)


Uważasz, że 1mln wyświetleń to 1200zł?
0 +1