Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Najlepsze darmowe gry?

334
Lightbulb  Najlepsze darmowe gry?
Czołem.

Wypatruję ostatnio darmowych tytułów (multiplayer), w ramach których mógłbym swobodnie organizować rozgrywki z widzami, tym samym nie utrudniać nikomu dostępu do owej zabawy przez płacenie za grę. Macie jakieś tytuły, które szczególnie cenicie, a są one darmowe? Będę wdzięczny za polecenia!

(Do każdego polecenia proszę dodajcie od razu link na Steam/stronie, tak by łatwiej było tytuł sprawdzić.)

Ostatnio wkręciłem się w Tiger Knight, jeśli ktoś jest zainteresowany to polecam ogarnąć temat na Steamie.
Tiger Knight na Steamhttp://store.steampowered.com/app/534500/
Lub jeśli kogoś interesowałoby jak gra wygląda w praktyce, tu dla przykładu wydurniam się ze znajomymi:
Zaznaczę jednak, że głównie interesują mnie fpsy, jako że w te gra mi się zwyczajnie najprzyjemniej. Z darmowych tworów dostępnych na Steam miałem przyjemność wypróbować Gotham City Impostors, Heroes & Generals, Team Fortress 2, Loadout, czy Warframe (tak, wiem, te dwie ostatnie to tps). Myślałem nad Survarium, ale jakoś nie przekonuje mnie mechanika (toporność?) i mikrotransakcje (czyżby pay2win?) - może ktoś doświadczony w tym tytule będzie miał okazję się wypowiedzieć?

Błagam, ani słowa o Unturned. Grę miałem "przyjemność" wypróbować i uważam, że to gniot, więc z góry będę wdzięczny za jego pominięcie. :-)
1 +1

www
1 383
RE: Najlepsze darmowe gry?
A mogą być gry F2P ale takie coś bardziej w tryb MMO?

https://aw.my.com/pl?lang=en_US

YT'berzy organizują bitewki z widzami, grają plutony itd. Czasem zdarzy mi się zagrać w tą grę, jest całkiem spoko, dość dynamiczna rozgrywka w przeciwieństwie do nudnego WOT'a.
1 +1

www
334
RE: Najlepsze darmowe gry?
Tianse napisał(a):A mogą być gry F2P ale takie coś bardziej w tryb MMO?

Jasne, że tak! Z tym, że jednak pojazdy nie są tak satysfakcjonujące do poruszania się po mapie i strzelania jak postać z pukawką w dłoni, ale dzięki serdeczne za propozycję! :-)
0 +1

www
388
RE: Najlepsze darmowe gry?
Najlepsze free, albo half free:

TF2, Dota2, LoL, Warframe, Paladins, Unturned, PoE, Smite, Wat Thunder, WoT, EvE Online(dla wytrwałych i inteligentnych), HotS, PlanetSide2, Ghost Recon Phantoms, SAMP(nie darmowy, ale masa zabawy), GW2, Aion, Star Wars: The Old Republic, Hearthstone, Might & Magic: Duel of Champions, ostatnio jest moda na Tibie, Metin 2.

Wymieniłem wszystko co mi do głowy wpadło. Co do Unturned, nie jest wcale takie złe, szczególnie po aktualizacjach w wakacje, nie wiem jak teraz. Trzeba tylko wiedzieć jak się w tę grę gra i zależy czego od gry szukasz. W Unturned nie zaczynasz od zbierania stuff'u tylko od robienia bazy np.

Ja na twoim miejscu poszedłbym w masówki. MMO, TF2 na prywatnym serwerze, SAMP na 600 osób na serwerze, Gildia w Aion, GW2. Te opcje wydają się najciekawsze.

(Linków nie wstawiam z oczywistego powodu.)
0 +1
334
RE: Najlepsze darmowe gry?
TheSebon napisał(a):TF2, Dota2, LoL, Warframe, Paladins, Unturned, PoE, Smite, Wat Thunder, WoT, EvE Online(dla wytrwałych i inteligentnych), HotS, PlanetSide2, Ghost Recon Phantoms, SAMP(nie darmowy, ale masa zabawy), GW2, Aion, Star Wars: The Old Republic, Hearthstone, Might & Magic: Duel of Champions, ostatnio jest moda na Tibie, Metin 2. (...) Ja na twoim miejscu poszedłbym w masówki. MMO, TF2 na prywatnym serwerze, SAMP na 600 osób na serwerze, Gildia w Aion, GW2. Te opcje wydają się najciekawsze.

Kontra...

kaftann napisał(a):Zaznaczę jednak, że głównie interesują mnie fpsy, jako że w te gra mi się zwyczajnie najprzyjemniej.

Znam większość darmowych MMO, nie mam na nie zwyczajnie czasu. Za stary jestem na przesiadywanie kilka godzin nad craftingiem i grindingiem (Tak wiem, różne gry, różne rzeczy, nie wszystkie takie same et cetera). Zwyczajnie nie mam czasu i ochoty na MMO. :-) Stąd napisałem o dynamicznych fpsach, które pozwalają na to by przysiąść na godzinkę lub dwie i dobrze się bawić bez zbędnego rozkręcania czegokolwiek. Wchodzisz do gry, masz frajdę, wychodzisz.

Tym samym napisałem również o TF2, że znam, nie bez powodu więc SZUKAM innych gier, skoro zapoznałem się z tymi wymienionymi - zwyczajnie mi nie podeszły. Trzeba czytać ze zrozumieniem. ;-)

Niemniej dzięki za chęci.
0 +1

www
33
RE: Najlepsze darmowe gry?
Zagraj sobie w Paladins jest w bedzie taka darmówkaoverwatchowa :D
Wszystko to co bym wymienił to pewnie znasz, tylko prosze jeśli na twoim kanale pojawi się cs go to ja podziękuję. Jak to można nagrywać :c
ale paladins jest zajebisty :D
0 +1

www
455
RE: Najlepsze darmowe gry?
To ja może zaproponuję klasyka... Minecraft z widzami! xDD
Ogólnie ja gierki FTP omijam szerokim kołem z dwóch powodów: a) szybko się nudzą; b) mają masę błędów, a ich community jest na poziomie tego z LoL'a i CS:GO.
0 +1

www
334
RE: Najlepsze darmowe gry?
Piotru napisał(a):Ogólnie ja gierki FTP omijam szerokim kołem z dwóch powodów: a) szybko się nudzą; b) mają masę błędów, a ich community jest na poziomie tego z LoL'a i CS:GO.
Bardzo uogólniasz i szufladkujesz. Mogę ci wymienić gry darmowe, w które grałem i w których nie tylko community jest znakomite i przystępne, nie napotykasz błędów (raz na 100 meczy każdemu się zdarzy, a zdarza się też grom za 200zł) niszczących rozgrywkę, z kolei sama rozgrywka jest na tyle wciągająca i urozmaicona, że może starczyć na długie godziny dobrej zabawy. Poza tym, kluczem do dobrej zabawy jest często towarzystwo. ;-)

KwaśnySzparag napisał(a):Zagraj sobie w Paladins jest w bedzie taka darmówkaoverwatchowa :D
Mam Overwatcha, myślę, że granie z darmowego klona nie będzie mi się podobało.

KwaśnySzparag napisał(a):tylko prosze jeśli na twoim kanale pojawi się cs go to ja podziękuję. Jak to można nagrywać :c
CS to pełna durnych rozwiązań gra, która niestety nie ma konkurencji w aspekcie Competitive FPS, nie zmienia to faktu, że to bardzo prosta acz przyjemna gra pod względem założeń rozgrywki. Nagrywanie jej? Jeśli jest to 40-minutowe gadanie z drużyną i byle jak nagrany mecz, jest to rozwiązanie bezsensowne, ale jeśli ktoś potrafi zmontować ciekawy materiał ukazujący rozgrywkę w dynamiczny sposób, ciekawie i tak, że ma się frajdę oglądając to - nie widzę w tym nic złego. Trzeba UMIEĆ pokazać grę by była ciekawa, do tego trzeba umiejętności i pomysłu. Z każdą grą da się coś zrobić.
Ba. Żywym przykładem tego jest moja seria DayZ. Wszyscy chwalą klimat, muzyką, niesamowitą narrację, ciekawe sytuacje. W rezultacie w samej grze ŻADNEJ z tych rzeczy nie ma, a te "ciekawe sytuacje" to 30 minut zebrane podczas 20 godzin rozgrywki. ;-)
1 +1

www
33
RE: Najlepsze darmowe gry?
kaftann napisał(a):CS to pełna durnych rozwiązań gra, która niestety nie ma konkurencji w aspekcie Competitive FPS, nie zmienia to faktu, że to bardzo prosta acz przyjemna gra pod względem założeń rozgrywki. Nagrywanie jej? Jeśli jest to 40-minutowe gadanie z drużyną i byle jak nagrany mecz, jest to rozwiązanie bezsensowne, ale jeśli ktoś potrafi zmontować ciekawy materiał ukazujący rozgrywkę w dynamiczny sposób, ciekawie i tak, że ma się frajdę oglądając to - nie widzę w tym nic złego. Trzeba UMIEĆ pokazać grę by była ciekawa, do tego trzeba umiejętności i pomysłu. Z każdą grą da się coś zrobić.
Ba. Żywym przykładem tego jest moja seria DayZ. Wszyscy chwalą klimat, muzyką, niesamowitą narrację, ciekawe sytuacje. W rezultacie w samej grze ŻADNEJ z tych rzeczy nie ma, a te "ciekawe sytuacje" to 30 minut zebrane podczas 20 godzin rozgrywki. ;-)

proszę cie.. zaraź mnie twoja twórczością.. :C
0 +1

www
334
RE: Najlepsze darmowe gry?
A czy ktoś jest się w stanie wypowiedzieć nt. Survarium?
0 +1

www