Ustawienia XSplit

93
Ustawienia XSplit
Otwieram ten wątek z zapytaniem do tych, którzy już robili LiveY i dobrze rozkminiają Twitcha.
Jak powinienem VBV Max Bitrate oraz VBV Buffer ustawić przy moim słabym necie: ~6.50Mb/s Download i 0.50Mb/s. Mój net to porażka i totalnie się gubię w tym, robię testowe LiveY i cały czas są jakieś ściny przy nagranym filmie.

THANK YOU!
0 +1

582
RE: Ustawienia XSplit
Nie używałem, ale przy Twoim necie możesz wysyłać max 62KB/s (= 500Kb/s).
0 +1

www
47
RE: Ustawienia XSplit
Stream przy bitrate 500Kb/s mija się trochę z celem. Jak dla mnie.
0 +1

58
RE: Ustawienia XSplit
hmmm, przepraszam ale podpisze się pod postem CreatiVe-a, swojego czasu poświeciłem dość dużo czasu zagadnieniom związanym z livestream przy użyciu oprogramowania Xsplit oraz serwisów own3d.tv oraz twitch.tv (or justin.tv ten sam serwis).

Możliwość stream-owania będzie, ale odbije się to na jakości audycji zarówno pod względem audio jak i video podczas twojego livestrema.

Jednego optymalnego ustawienia nie ma, ze względu że możliwości twojego łącza internetowego, twojego ISP oraz jego położenia, serwera do jakiego będziesz strumień przesyłał, buffora i przede wszystkim serwisu w jakim zdecydowałeś się livestream-owac, jego humorów, przeciążenia etc. i jeszcze pewnie paru rzeczy Więc generalnie musisz eksperymentować.

Tutaj (tak wiem nie bij), znajdziesz przykładowe ustawienia xsplita dla łączy z niskim przepustem (chodzi o upload).

Z tego co pamiętam te ustawienia funkcjonowały nie najgorzej, ale jak wspomniałem, zależy to od w/w czynników (u mnie przy 3 razy lepszym necie po małych modyfikacjach dało sie funkcjonować, ale zawsze (i dość cżęsto) zdarzały się momenty w których obraz haczył. ~5mb/s uploadu umożliwia dopiero rozsądny streaming).

Proponował bym również przetestować możliwości innych serwisów, jak np. own3d.tv itp.

Aha przypominam również że twitch.tv dla niektórych ISP lubi się ciąć sam z siebie (już ponad rok to naprawiają)

W sumie nie powiedziałem pewnie czegoś nowego, lub czegoś czego byś już wcześniej nie wiedział...no nic.
0 +1
93
RE: Ustawienia XSplit
Ogólnie to ta sprawa już jest załatwiona- ustawiłem na 800 sprawdzałem z kumplem i śmiga dobrze (dziwne).
Teraz mam z kolei inny kłopot.
Chcę zrobić tak żebym podczas grania na Live, mógłbym sobie ustawić obok gdzieś chat, który bym widział cały czas, (2 monitory odpadają) a oglądający nie, a jak nie to przynajmniej już w ostateczności żebym mógł gdzieś obok ustawić na xsplicie ten chat (tutaj już mogą wszyscy widzieć) i go odpalać podczas gry co jakiś czas, żeby sprawdzić kto napisał.
0 +1

58
RE: Ustawienia XSplit
OpiekaczSG napisał(a):Chcę zrobić tak żebym podczas grania na Live, mógłbym sobie ustawić obok gdzieś chat, który bym widział cały czas, (2 monitory odpadają) a oglądający nie


Proszę: Stream Privacy

Uwaga!! Używając programu do bardziej wymagających okien, może spowodować wzrost zużywanych zasobów przez daną aplikację.
0 +1