Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Grafiki za 5zł! Tanio i szybko.

0
Thumbs Up  Grafiki za 5zł! Tanio i szybko.
Witam wszystkich, mam na imię Michał i mam 15 lat. Zajmuję się grafiką od ponad roku. Używam Photoshopa.


Tworzę:
-Banery i awatary do YouTube oraz Facebooka,
-Miniaturki do filmów na YouTube
-loga dla teamów
-poprawiam zdjęcia 

Cena wacha się od 5-20 zł za grafikę (zwykle 5zł, a przy zakupie kilku daję zniżkę)

Kontakt: 
-fb: https://www.facebook.com/PPM-Design-165824673776093/
-mail (zwykle częściej odpowiadam na facebooku): mm2001@o2.pl
0 +1
105
RE: Grafiki za 5zł! Tanio i szybko.
PPM napisał(a):Witam wszystkich, mam na imię Michał i mam 15 lat. Zajmuję się grafiką od ponad roku. Używam Photoshopa.


Tworzę:
-Banery i awatary do YouTube oraz Facebooka,
-Miniaturki do filmów na YouTube
-loga dla teamów
-poprawiam zdjęcia

Cena wacha się od 5-20 zł za grafikę (zwykle 5zł, a przy zakupie kilku daję zniżkę)

Kontakt:
-fb: https://www.facebook.com/PPM-Design-165824673776093/
-mail (zwykle częściej odpowiadam na facebooku): mm2001@o2.pl

To jeszcze nie poziom na zarabianie, poucz się trochę więcej. Weź pod uwagę, że ceny u prawdziwych grafików zaczynają się od kilkuset złotych, za 5 to nie ma co się fatygować. Powodzenia w nauce.
0 +1

www
455
RE: Grafiki za 5zł! Tanio i szybko.
Cigar napisał(a):Weź pod uwagę, że ceny u prawdziwych grafików zaczynają się od kilkuset złotych, za 5 to nie ma co się fatygować.
Owszem, za tyle pieniędzy to ja nawet programu nie mam zamiaru włączać. Jednak bez przesady. Przy obecnej konkurencji w postaci setek pseudo-grafików korzystających z gotowych GFX Packów (czyli większość ich twórczości ogranicza się do połączeniu kilku gotowych elementów w całość), których doświadczenie zaczyna i kończy się na tworzeniu pierdół na strony internetowe takie jak YouTube, Facebook, Hitbox, czy Twitch robiących te pierdoły za (słuszna cena jak na relatywnie mały wkład pracy własnej) 15-20zł, to nie ma sensu oferować podobnych grafik za kilkukrotnie wyższą cenę. I tak ta żałosna klientela, która w 90% nie ukończyła jeszcze gimnazjum krzywi się na wieść o 20zł za baner, który robiłem przez powiedzmy... godzinę. Nawet przy konkretniejszym kliencie, czyli przykładowo kluby dyskotekowe chcą żebym wykonał plakat na taką i taką imprezę, to rzadko kiedy oferują zapłatę większą, niż 100zł.
0 +1

www
1 383
RE: Grafiki za 5zł! Tanio i szybko.
Piotru napisał(a):Nawet przy konkretniejszym kliencie, czyli przykładowo kluby dyskotekowe chcą żebym wykonał plakat na taką i taką imprezę, to rzadko kiedy oferują zapłatę większą, niż 100zł.

Ja za zwykłe logo zaoferowałem 50-80zł, z gotowego renderu z małą przeróbką i dostawieniem 3 znaków. Zgłosiło się kilku grafików, którzy swoje portfolio mieli na poziomie moich grafik z gimpa ;/ Więc moim zdaniem nie tylko kasa jest samym wyznacznikiem, tylko fakt, że tacy graficy chcą się podjąć prac typu "wrzucam tło z gry, cieniuję, tam zmienię kontrast, tu dodam jakiś losowy efekt który mi się kliknie, tam podkreślę, wkleję jakieś dwie postaci, dodam cienie i ciesz się". Jak to mówią - sorry Winnetou i wszyscy przyjaciele, ale 5zł to warte nie jest, bo robisz to po dwóch poradnikach z gimpa (czyt. po godzinie nauki). Problem polega na tym, że jak chcesz wykonać grafikę, to amatorszczyzna zlepek-zlepek Ci tego nie zrobi, a studio chce 500zł od jakiejkolwiek grafiki (bo ma działalność, bo się rozlicza, bo musi podatek zapłacić, bo na biuro wynajęty jest lokal co też kosztuje itd.). I zrób tu sobie grafikę :P  A żeby dostać pozwolenie na wykorzystanie czyjejś grafiki (gotowego renderu) to kilka miesięcy po sieci błądzisz, biegasz, latasz, kombinujesz, piszesz setki e-maili, szukasz informacji, kontaktu, robisz dokumentację żeby mieć podpórkę w razie wezwania sądowego i czekasz jak idiota typ "no odpisz ktoś, no odpisz ktoś", a tu Cię olali, nie napisali i znów od nowa...
1 +1

www
105
RE: Grafiki za 5zł! Tanio i szybko.
Piotru napisał(a):Przy obecnej konkurencji w postaci setek pseudo-grafików korzystających z gotowych GFX Packów (czyli większość ich twórczości ogranicza się do połączeniu kilku gotowych elementów w całość), których doświadczenie zaczyna i kończy się na tworzeniu pierdół na strony internetowe takie jak YouTube, Facebook, Hitbox, czy Twitch robiących te pierdoły
Powiem tak, większość "grafików" właśnie tak robi i to jest godne pożałowania, jednak jeżeli ktoś to robi umiejętnie to ma to sens. Po co robić coś dwa razy, skoro starczy raz i ewentualnie tylko delikatnie przerobić. Jeżeli taki artysta tworzy coś z gotowców, ale w taki sposób jak programiści tworzą gry z Assetów to jest dobrze.
0 +1

www
389
RE: Grafiki za 5zł! Tanio i szybko.
Ja to mam z was bekę. Wbijam na Fiverr, albo na inny portal podobny do tego i mam za 5$ pewną grafikę, za pewny czas i mam pewny zwrot, dodatkowo portfolio na życzenie, możliwości szybszej dostawy, wiele gratisów. Zamawiam i mam. Bez zabaw w wymianę portfolio, bez czekania, bez ustalania ceny, bez zastanawiania się. 

KLIK

KLIK

KLIK

Naprawdę, nie widzę, żadnych przesłanek czemu miałbym zamiast 20zł, zapłacić komuś 50-80zł, szczególnie kiedy ten ktoś jest niepewny, nie daje gwarancji i jego portfolio jest słabe. Jeżeli ktoś chce nawiązać dłuższą współpracę też nie ma problemu.

To jest tak odnośnie konsumentów. Wypowiedź kierowałem do Tianse między innymi.

Co do samego grafika/grafików, to co oni reprezentują i jak się cenią się nie będę wypowiadał, bo szkoda strzępić ryja.
0 +1
455
RE: Grafiki za 5zł! Tanio i szybko.
TheSebon napisał(a):mam za 5$ pewną grafikę
Za 5$ (czyli przy obecnym kursie "zielonych" około 20zł) otrzymujesz jedynie logo w pliku .jpg i przezroczysty plik .png, natomiast żeby dostać plik źródłowy (czyt. projekt) musisz dopłacić aż 25$(100zł), co ja mogę zaoferować już od 50zł.
Kolejny podany przez Ciebie grafik też nie oferuje wiele więcej za 5$, bo tylko gotowiec loga w 3D.
I też nie do końca wiadomo co tamci graficy mają na myśli przez "High Resolution". Zresztą logo bez pliku wektorowego nie ma większej użyteczności, co w tych ich ofertach znajdujesz dopiero w wersji "Premium", więc tanio nie jest.
Poza tym jak widzę "From: Pakistan" lub "From: Sri Lanka" to tak średnio zdecydowałbym się na współpracę, zresztą ten opis... zdanie z małej litery i cały opis wklepany w translatorze google'a.
0 +1

www
389
RE: Grafiki za 5zł! Tanio i szybko.
@Piotru

1) To są przykładowe oferty, takich są dziesiątki, a nawet setki.

2) Plik źródłowy tak bardzo jest potrzebny gimnazjaliście/licealiście, który nie dotykał nawet GIMPA, że szok. Zamawiasz sobie logo, które w 80% przypadkach wystarczy w .jpg/.png wstawiasz i finito. Wiadomo, że jeżeli ktoś chce źródło to szuka dobrej oferty ze źródłem, a nie jak ja, tylko z jpg/png.

3) Pakistan, Sri Lanka, Poland, to wszystko jedno i to samo, dla kogoś z USA, więc nie wiem skąd taka opinia. Co do ortografii i gramatyki to odpuszczę ten temat. Jak Ci się nie podoba jeden autor masz kilkudziesięciu/kilkuset innych do wyboru.

Podałem Ci autorów z pierwszej strony, którzy już trochę ciągną mamonę. Zejdź na dół, gdzie masz mało review, a ludzie za pół darmo Ci zrobią grafikę bylebyś im dał 5 gwiazdek. Dodatkowo zwrot gwarantowany, zawsze i wszędzie przez cały serwis Fiverr, nie tylko od autora.

DOBREGO grafika ciężko znaleźć, szczególnie za mniejsze pieniądze.
0 +1
1 383
RE: Grafiki za 5zł! Tanio i szybko.
"Vector file" od średnio 40$ :(
1 +1

www
389
RE: Grafiki za 5zł! Tanio i szybko.
0 +1