Jeden wybór urządzenia audio- dxtory

0
Jeden wybór urządzenia audio- dxtory
Witajcie,
jak w tytule, mam problem ze strumieniami audio w programie dxtory. Otóż, gdy tworzę nowy strumień, w ?zakładce- pasku? DEVICE mam jedynie do wyboru Realtek HD Audio Input. Są to słuchawki. Nie ma natomiast niczego innego w tym jakże pożądanego WhatUhear. Innymi słowy- programem mogę nagrywać tylko mikrofon i obraz z gry. Macie porady jak "odblokować" możliwość nagrywania rozmowy kolegów ze skajpaja i dźwięków z gry? Dodam, że:
- mam Win XP,
- karta dźwiękowa ( jak dobrze sprawdziłem), to Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller.
Szukałem w internecie i jak nietrudno się domyślić- nie znalazłem NIC. Liczę na Waszą pomoc.
0 +1
154
RE: Jeden wybór urządzenia audio- dxtory
Zakładam że masz menadżer Realtek HD Audio
Wejdź w "Mixer". Odznacz opcję wycisz przy Stereo Mix. Będzie ci wtedy nagrywało na Realtek HD Audio Input dźwięki komputera. Tylko uważaj bo nagrywało będzie bardzo głośno (żebyś się nie przestraszył)

Żeby to zmienić wycisz prawie całkiem Wave i trochę przycisz mikro.
0 +1

www
0
RE: Jeden wybór urządzenia audio- dxtory
Ok, dzięki. W końcu działa :D Sorry, że Was tak męczę, ale wiecie dlaczego nie wychwytuje mi innych urządzeń? Przecież Input nie powinno odnosić się do wszystkiego? Prawda? Pewnie się mylę, bo się nie znam zbytnio ;) Ale jeśli jednak, to jak wychwycić inne urządzenia, bo tak naprawdę próbuję stworzyć kilka ścieżek ( 1- mikro, 2- dźwięki z gry, 3- koledzy).
0 +1
154
RE: Jeden wybór urządzenia audio- dxtory
Dużo szukałem na temat tego informacji w necie ale nie znalazłem. Mam dokładnie to samo co ty. O ile dobrze pamiętam to jedyny sposób żeby usunąć w ogóle problem z nagrywaniem dźwięku z kompa jest windows 7.
Na Win XP po prostu się tego nie da rozłączyć. Jeśli chcesz nagrywać oddzielnie ścieżki to powinieneś zmienić system. (chyba że ktoś ma jakiś sposób na to)
W Windows 7 to się nazywa chyba mapowanie dźwięków microsoft. Jak chcesz to możesz coś w necie poszperać.
0 +1

www
47
RE: Jeden wybór urządzenia audio- dxtory
(25-06-2012, 17:24)QQseKK napisał(a): ( 1- mikro, 2- dźwięki z gry, 3- koledzy).

Nie da się na szybkiego zrobić żeby ścieżka "Koledzy" i "Dźwięk z gry" były oddzielnie.

Musisz nagrywać na tej samej ścieżce, i na stałe ustawić proporcje głośności między grą a kolegami bo potem nie będziesz mógł tym manewrować.
0 +1