Dropienie klatek OBS

0
Dropienie klatek OBS
Siema, chciałem zacząć streamować ale coś jest nie tak. Strasznie mi obs dropi klatki, waha się od 0.1-1% ale na podglądzie to wygląda gorzej, nie wiem co jest powodem. Procesor nie jest prawie w ogóle zużywany (do 12% dochodzi). I3 6100, GTX 950 i 8gb RAM, internet 2mb uploadu. Polecacie zejść z rozdzielczością streamowania? Mam na HD :)
0 +1
4
RE: Dropienie klatek OBS
Siema, nie sama rozdzielczoscia Obs zyje, podaj dokladniejsza konfiguracje. Ustawienie enkodera, presety, itd. Pozdrawiam :-)
0 +1
417
RE: Dropienie klatek OBS
Podaj ustawienia i wtedy ci coś poradzimy.

BTW. Spójrz też, czy liczba FPS jest stała i nie dropi, bo to przez to też może być, ale jestem prawie pewien, że to wina internetu. 2mb UP to mało, pytanie, czy to stabilny internet, czy radiówka/mobilny? Prawdopodobnie pomoże zmniejszenie bitrate i dobra konfiguracja, ale zobaczymy. Podaj ss tych ustawień wszystkich.
0 +1
0
RE: Dropienie klatek OBS
Enkoder x246, Typ przepływności CBR, obciążenie cpu na ultrafast. Zauważyłem, że już nie dropi klatek na bitrate 1300 ale przy dynamicznej akcji jest pikseloza na ekranie, to wina tych ustawień czy za mały bitrate po prostu?
0 +1
417
RE: Dropienie klatek OBS
Im mniejszy bitrate tym większa pikseloza. Ale przy 2mb UPLOADU 1300 birate to całkiem dobry wynik. Załóż poprawkę na to, że jak będziesz grał w gry sieciowe to prawdopodobnie ucierpi i ping i jakoś streama i MOŻESZ(nie musisz) zacząć dropić klatki.
0 +1
0
RE: Dropienie klatek OBS
Streamowalem h1z1, ping w normie (do 50 to da sie przezyc), stream nie mial lagow i nie dropil klatek ale wlasnie pikseloza była jak się więcej ruszałem :(
0 +1
417
RE: Dropienie klatek OBS
No to jest właśnie wina niskiego bitrate, ale twój internet na dużo nie pozwoli.

Spróbuj podnieś bitrate ale zmienić "Typ przepływności" na VBR. Potestuj z tym trochę i daj znać.

VBR to variable bitrate, co oznacza, że bitrate będzie się zmieniał w zależności od scenerii. Jak nic nie robisz jest mniejszy, jak się ruszasz większy. Tylko ważne, abyś zwiększył bitrate. O ile? Nie wiem. Musisz testować.

W ustawianiu czegokolwiek kieruj się zasadą: Jak najwięcej korzyści, jak najmniej strat.
0 +1
4
RE: Dropienie klatek OBS
Musisz kombinowac, ja przetestowal bym jeszcze mniejszy bitrate ale z wolniejszym presetem np. Superfast, do tego jak masz plyte glowna z jakas zintegrowana grafika to mozesz sprobowac wykorzystac quicksync do enkodowania.
0 +1
0
RE: Dropienie klatek OBS
Wszystko jest spoko, dobre ustawienia, ale kurde mimo, że klatek nie dropię na podglądzie na tel stream strasznie laguje, w czym problem?
0 +1
417
RE: Dropienie klatek OBS
To, co cię interesuje to fakt, czy na wykresach dropi. W OBS masz licznik, w dashboard na Twitch masz licznik. Jeżeli nigdzie nie dropi to powinno być dobrze, a lagować Ci może, bo jako nowy streamer masz jakość source i ci internet od nadmiaru tego wszystkiego może nie wyrabiać, ale to tylko hipoteza.
0 +1